Ako na to a rýchle tipy

Ako na to: Zbavte sa veveričiek


Nenechajte sa zmiasť huňatými chvostmi. Môžu byť roztomilé a svetlé, ale ak ich necháte nezaškrtnuté, veveričky môžu spôsobiť impozantné škody nielen na záhrade, ale aj na vašom dome (najmä v podkroví a odkvapoch). Aj keď neexistuje rýchly a ľahký spôsob, ako sa zbaviť veveričiek, môžete urobiť niekoľko vecí, aby ste pomaly zničili tieto zločinné stvorenia. Či už reagujete na existujúci problém veveričky alebo sa snažíte tomu zabrániť, prečítajte si akčný plán na päť krokov.

1. Zamerajte sa na jedlo.
Ak sa zdá, že veveričky susedov majú väčší záujem o váš dom ako o jedno vedľa, má zmysel preskúmať len dôvod, prečo. Najprv si najskôr preverte svoj majetok, či neobsahuje zjavný zdroj potravy, napríklad krmítko pre vtáky. Aj keď sú kŕmidlá pre vtáky namontované na strome alebo na stĺpe, sú v dosahu veveričiek, agilných zvierat schopných relatívne ľahko preskočiť 8 až 10 stôp. Ak sa nechystáte hľadať jedlo vo veľkých výškach, veveričky sú rovnako pravdepodobné, že ho budú kopať. Zraniteľné sú najmä najmä záhradné cibule. Namiesto ochrany kvetinových záhonov kuracím drôtom zvážte výsadbu strategicky umiestnených narcisov. Pretože tieto trvalky sú pre veveričky jedovaté, pôsobia ako účinné odstrašujúce prostriedky.

2. Zabráňte prechodu.
Každý vie, že veveričky sú odborní lezci. Možno ste si neuvedomili, že pri prikrývaní kmeňov stromov plastovými alebo kovovými goliermi (niekedy známymi ako priehradky) môžete zabrániť veveričkám postupovať pozdĺž trás, ktoré umožňujú prístup do zraniteľných oblastí, ako je napríklad presah vašej strechy.

3. Rozhodnite sa pre zápach.
Aby ste zvýšili svoje ďalšie úsilie, zaveste handry nasiaknuté amoniakom na vetvy veveričiek, ktoré sa zdajú byť obľúbené. Ukázalo sa, že to bolo mierne úspešné pre Lindsay Wildlife Museum vo Walnut Creek v Kalifornii. Prípadne si môžete kúpiť a šíriť dravý moč, ktorý je k dispozícii na predaj v záhradných predajniach alebo domácich centrách. Nevýhodou je, že takéto ošetrenie sa musí opakovať po každej zrážke.

4. Spoľahnite sa na chemikálie.
Na trhu existuje veľa chemických repelentov, ktoré dobre fungujú, aby sa zbavili veveričiek. Vyhľadajte výrobky obsahujúce účinnú látku kapsaicín. Zatiaľ čo niektorí majitelia domov sa rozhodnú rozprašovať blízko vstupných bodov do podkrovia, iní idú o krok ďalej a aplikujú ho priamo na žiarovky pred výsadbou.

5. Trap a premiestnenie.
Posledná možnosť - možno márna - je použitie pascí na živé úlovky. Aj keď návnada pasca obľúbená veverica ako arašidy, čakajte niekoľko dní, kým sa pasca stane známou súčasťou prostredia. Veveričky sa cítia dobre vyšetrovať. Po uplynutí úvodného obdobia skontrolujte pascu dvakrát denne. Ak zachytíte veveričku, konajte rýchlo a premiestnite ju zo svojho majetku na vhodné miesto vzdialené najmenej tri míle, najlepšie cez hlavnú diaľnicu alebo veľké množstvo vody.

Predtým, ako urobíte čokoľvek iné, je múdre sa obrátiť na miestne oddelenie pre ryby a zver, pretože zaobchádzanie s vevericami, v ktorých bývate, sa môže riadiť rôznymi zákonmi pre obec a / alebo štát. Napríklad v Kalifornii je nezákonné chytiť sivé veveričky bez povolenia. Upozorňujeme, že niektoré z najťažších predpisov sa týkajú používania rodenticídov. Len z tohto dôvodu, ak odložíme všetky etické otázky, odporúčame, aby ste sa spoliehali výlučne na netoxické metódy kontroly.