Steny a stropy

Vyriešený! Štandardná výška stropu pre domácnosti


Otázka: Som vo fáze plánovania výstavby vlastného domu pomocou dôveryhodného dodávateľa. Chcem vysoké stropy, ale nie som si istý, aké dimenzie požadovať. Môžeš pomôcť?

A: Gratulujeme k vášmu projektu výstavby domov a za to, že ste inteligentne premýšľali o výške stropu. Ľudia majú tendenciu byť posadnutí asi štvorcových záberov, ale výška stropu je dlhá cesta pri definovaní priestrannosti domu. Vysoké stropy dodávajú miestnostiam ľahký a vzdušný pocit a dodávajú vchodom a schodiskám majestátnosť. Kým nižšie stropy môžu vytvárať pocit pokoja a útulnosti, ak sú príliš nízke, izby sa môžu cítiť tmavé a stiesnené. A čo viac, existujú rôzne zaujímavé štýly stropov, ktoré majitelia domov môžu zvážiť pri inštalácii, pri prestavbe alebo pri novej výstavbe. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o štandardnej výške stropu v stavbe dnes, ako aj o výške rôznych populárnych štýlov stropu.


Dnešná štandardná výška stropu je 9 stôp.

Novšie domy sú často postavené s deviatimi stenami v prvom poschodí (a niekedy osem stôp v druhom poschodí). Zatiaľ čo veľa vlastných staviteľov bude predpokladať, že majitelia domov chcú stropy s dĺžkou deväť stôp, nepovažujte to za samozrejmosť. Vložte požadované merania výšky stropu do stavebnej zmluvy, ktorú podpíšete vy a váš dodávateľ. Mnohí špičkoví stavitelia neúčtujú príplatky za stropy s dĺžkou deväť stôp, ale vopred si prediskutujte akékoľvek ďalšie náklady.

Stropy môžu ísť nad rámec priemyselného štandardu až do výšky 10 a 12 stôp.

Vyššie stropy až do 12 stôp nie sú neobvyklé, najmä v zrekonštruovaných podkrovných apartmánoch a predvojnovej architektúre (medzi rokmi 1890 a 1940). Nový dom môže byť tiež navrhnutý s rôznymi výškami stropov. Napríklad veľký, 10 alebo 12-stopový vstupný strop, napríklad, sa môže spárovať s intímnejším deväť-stopovým stropom v obývacej izbe. Rôzne výšky stropov vám umožňujú kreatívne sa hrať s priestorom pomocou farieb farieb, formovania, exponovaných krokiev a / alebo svetlíkov, ktoré pridávajú pútavé prvky.

Kratšie stropy pre osem stôp môžu spôsobiť, že sa váš domov bude cítiť viac stiesnený, dokonca aj zo dňa.

Boli časy, keď boli osem stôp normou. Jedným z dôvodov: Drevo sa zvyčajne dodáva v dĺžke 2,44 metra, takže v prípade domov postavených na drevenom ráme majú zmysel osem stôp. A čo viac, domy postavené v 70. a 80. rokoch minulého storočia mali obyčajne osem stôp v prvom poschodí z dôvodu energetickej krízy, ktorá krajinu uchopila. (Nepokoje na Blízkom východe viedli k embargu na vývoz ropy do Spojených štátov.) V snahe zastaviť náklady na vykurovanie / chladenie boli domy skrátené stropmi stavané s menším vnútorným priestorom.

Odvtedy sa systémy domácej izolácie a vykurovania / chladenia výrazne zlepšili a stropy s dĺžkou 8 stôp sa teraz považujú za zastarané. Teplo alebo chladenie môžete nasmerovať kdekoľvek a kedykoľvek to bude potrebné, aby ste zabránili prudkému nárastu účtov za energie. Ak však máte stále obavy o náklady na energiu spojené s vyššími stropmi, prediskutujte to so svojím generálnym dodávateľom.

Stropné stropy, ktoré majú trojrozmerný vzhľad, si vyžadujú minimálne 9 stôp.

Aj keď je plochý, kazetový strop dodáva architektonický charakter trojrozmerných drážkovaných panelov, ktoré dodávajú šachovnicovému vzhľadu. Tento dramatický vzhľad vyžaduje viac perspektívy, než poskytuje osem stôp. Inštalácia kazetového stropu stojí okolo 25 dolárov za štvorcový stopa, v závislosti od druhu použitého dreva; proces je vysoko prispôsobený a je potrebný odborný stolár.


Strop podnosu vo všeobecnosti vyžaduje výšku najmenej deväť stôp.

Strop podnosu, ďalší pútavý architektonický prvok, je vybavený štandardným, plochým stropom s dĺžkou deväť stôp po obvode miestnosti so zvýšenou strednou časťou vloženou o nohu vyššie. V novej výstavbe môže inštalácia stropu podložky stáť od 3 do 5 dolárov za štvorcový stopa, v závislosti od umiestnenia v domácnosti, veľkosti miestnosti a množstva potrebnej práce.

Pokiaľ ide o prestavbu, ak má váš dom staršie, osemstopové stropy, prediskutujte životaschopnosť stropu podnosu so svojím dodávateľom. Vyžaduje sa zvislá hrana obloženia, ktorá visí pod rámami hlavnej steny, ktorá by mohla podľa väčšiny stavebných predpisov presahovať niekoľko centimetrov pod osem stôp - minimálna výška stropu.


Výška skloneného stropu sa bude líšiť v závislosti od veľkosti a umiestnenia miestnosti.

Sklonené stropy stúpajú pod uhlom, ktorý nasleduje po línii strechy. Často sa nachádzajú v podkroví domov so šikmou strechou - obe strany strechy sa stretávajú na najvyššom vrchole. Sklonené stropy sa však nachádzajú aj v obývacích izbách, spálňach, kúpeľniach a skriniach. V obytnom priestore má šikmá strecha zvyčajne nízky bod sedem stôp, potom stúpa na 10 stôp. Vo všeobecnosti by najmenej 50 percent skloneného stropu malo byť vyššie ako sedem stôp. Nezabudnite skontrolovať miestne stavebné predpisy, ktoré vám povedia, ako nízky (ale nie nevyhnutne vysoký) môže byť sklonený strop.


Luxusne vysoké stropy môžu ľahko prekročiť 13 stôp.

Architektonické štýly od tradičných domov po nové domy postavené na mieru umožňujú stropy 13 stôp a viac. Tieto stúpajúce stropy priťahujú našu pozornosť nahor a často odkrývajú krásne remeselné a dizajnové prvky, ako sú napríklad odkryté lúče, lustre alebo svetlíky. Najobľúbenejšie štýly sú katedrálne a klenuté stropy:

  • strop katedrály má rovnaké sklonené strany (ktoré sledujú sklon strechy) a stredný bod, ktorý je vyšší ako obidve strany.
  • valená klenba pozostáva z jediného zakriveného oblúka postaveného pod krokvami miestnosti.
  • slabínový trezor Pozostáva z dvoch valených klenieb, zaujímavých v uhloch 90 stupňov, ktoré vytvárajú štyri konvexné (von zakrivené) rebrá stúpajúce z rohov miestnosti.
  • kláštorný trezor vyzerá podobne ako trezor na slabiny, ale štrukturálne sa líši. Oblúk stúpa od stredu každej steny - nie od rohov - a rebrá sú konkávne zakrivené dovnútra.

Presné merania stropu klenby alebo katedrály, ktoré pracujú s rozmermi miestnosti, budete musieť konzultovať so staviteľom. Uvedomte si, že klenuté a katedrálne stropy majú rôzne výhody a nevýhody vrátane vyšších nákladov na inštaláciu a dodatočnej energie potrebnej na vykurovanie a chladenie miestnosti.

Tu je návod, ako zvoliť výšku stropu, ktorá je pre vás najvhodnejšia.