Trávnik a záhrada

Pred a po: Táto tropická terasa sa začala ako hromada paliet


So zvyšujúcou sa ortuťou a jarom v plnom prúde otvárame okná a vďačne ustúpime von. Čo ak však vaše nadšenie prevyšuje príťažlivosť vášho vonkajšieho obývacieho priestoru? To bol prípad Anandy a Jeffa. Ich patio bolo v štýle „Grand Bland“, ktoré bolo stabilné a nevinné. Chceli mať svieži a tropický vzhľad a dojem, ale ako prenajímatelia by tím manželov a manželiek musel nájsť kreatívny a trvalý spôsob, ako to dosiahnuť. Nakoniec sa riešenie stalo nečakanou formou: nepoužívané prepravné palety. Desiatky z nich. Došli sme k Anande, blogerovi za Kusom dúhy, aby sme zistili, ako sa jej a Jeffovi podarilo realizovať svoj vysnívaný priestor, a to bez priameho pritĺkania alebo maľovania existujúceho betónu a štuky. Pokračuj v čítaní!

Ako by ste opísali predúpravu vonkajšieho priestoru?
Spočiatku sme považovali za samozrejmé, že sme nemohli urobiť dramatické zmeny v prenájme. Terasa teda nikdy nebola milovaným priestorom…. Nikdy nás to nevyťahovalo.

Aké boli vaše hlavné ciele pri obnove územia?
Mali sme na mysli dva veľké ciele. Najprv kompletne transformujte terasu do nášho vysnívaného priestoru bez porušenia akýchkoľvek pravidiel prenájmu. Ďalším, možno ešte viac vzrušujúcim cieľom, bolo inšpirovať ostatných k tomu, aby žili svoje sny odvážnejšie. Niekedy predpokladáme, že na splnenie našich snov musíme čakať na správne miesto a správny príjem. Pravda je, že naša kreativita je náš najväčší dar a môže zmeniť obmedzenia.

Aká bola tvoja inšpirácia?Naším snom je žiť na tropickom ostrove s drevenými loďami, sviežimi džungľami a ovocím padajúcim z neba. Chceli sme, aby naša terasa vyvolala tieto magické zážitky.

Takmer každá časť projektu zahŕňa palety: podlaha, nábytok, obývacia stena - dokonca aj kvetináče na vrchu obloženia. Ako skúsený veterinár, pokiaľ ide o prácu s paletami, aká je vaša najlepšia rada pre začiatočníkov?
Najprv vždy hľadajte palety s pečiatkou HT. Sú tepelne spracované a chemicky neošetrené. Po druhé, vedzte, že paletové drevo je rezané drsne, takže na rozdiel od tých, ktoré boli zakúpené v obchode 1x6s alebo 2x4s, nie sú dokonale štvorcové alebo rovnakej hrúbky. Zohľadnite to pri navrhovaní a získajte cit pre veci, možno začnite jednoduchým a užitočným projektom, ako sú prepravky na palety.

Aké boli tvoje nástroje?
Najčastejšie používané nástroje boli:
prenosná pracovná lavica
Kreg Pocket Hole Jig
akumulátorová okružná píla, plus a priečny rez čo sme urobili
Duckbill Deck Wrecker (na rozoberanie paliet)

Ako sa vám podarilo bez toho, aby sa k existujúcej budove niečo pripojilo, urobiť obloženie, podlahu a nábytok tak, aby vyzerali natrvalo a tak hladko?
Funguje to ako voľne stojace trojstranný box. Vytvorili sme rohové stĺpiky a pripevnili sme k nim drevené obloženie palety. Ďalej sa posilňuje umiestnením kusov nábytku tesne pri stenách.

Aká bola najväčšia výzva?
Nástroje, samozrejme! Keď som sa zúčastnil 16-týždňovej drevárskej triedy, musel som použiť všetky úžasné nástroje, aké si vieme predstaviť. Pri navrhovaní sme tu museli pamätať na nástroje, ktoré sme v skutočnosti mali. Som však veľmi šťastný, že sme to dokázali iba pomocou jednoduchých nástrojov, pretože veľa ľudí nemá prístup k stolovým pílam a kĺbom. Ak to dokážeme pomocou základných nástrojov, môže ktokoľvek!

Na ktorú časť nového dizajnu ste najviac hrdí?
Máme radi zabudovaný vzhľad, vďaka ktorému sa priestor cíti väčší, dokonca aj s hlbokými pohodlnými lavicami. Tiež milujeme šťastnú atmosféru zo všetkých farieb a zelene.

A konečne, ako sa zmení táto zmena v používaní priestoru?
Predtým sme utiekli na pláž a len zriedka sme využívali terasu. Teraz ich používame takmer denne. Je to blažené miesto, kde sa dá jesť, čítať a snívať.

Pozrite si ďalšie fotografie transformácie na Kus dúhy.