Trávnik a záhrada

Rýchly tip: Zmiešajte piesok s farbou pre nekĺzavé povrchy


Klzké, keď sú mokré: Tieto slová opatrnosti môžu byť najznámejšie v súvislosti s podlahou nemocníc a letísk, ale vzťahujú sa aj na verandové schody a podlahové krytiny. Takže keď nabudúce uskutočníte obrazový projekt vonku, pridajte trakciu s pieskom navyše.

Aj keď sú na regáloch miestneho domáceho centra alebo v železiarstve k dispozícii špeciálne vzorce protišmykovej farby, môžete ušetriť trochu peňazí a dosiahnuť rovnaký výsledok s nasledujúcim prístupom pre domácich majstrov.

KROK 1
Začnite tým, že poškriabate všetky popraskané, odlupujúce sa alebo odlupujúce sa farby z oblasti, ktorú opravujete. Potom oblasť zbrúskajte rukou, alebo ak chcete veci rýchlejšie spracovať, vyberte si brúsku. Pokračujte v brúsení, až kým nebude zdrsnený povrch, na ktorý môže náter správne priľnúť. Pred prechodom na ďalší krok povrch dôkladne očistite a nechajte dostatok času na úplné vyschnutie oblasti.

KROK 2
Teraz prichádza časť, ktorá nemusí byť známa. Nalejte nejakú farbu do zásobníka na farbu a potom hodte do malej hrsti piesku na hranie, napríklad do piesku Quikrete Play Sand, ktorý si môžete kúpiť lokálne alebo online (pohľad na Amazonku). Zamerajte sa na pomer štyroch dielov farby na každý jeden diel piesku. Miešajte dobre a stále miešajte pri každom vkladaní čerstvej farby na nástroj, ktorý ste vybrali pre prácu, či už ide o kefu alebo valec.

KROK 3
Po dokončení aplikácie pôvodného náteru nechajte dostatok času na to, aby vyliečil. Teplota a vlhkosť vzduchu sú faktory, ktoré môžu ovplyvniť potrebnú dobu sušenia, ale pri všetkých úvahách by proces nemal trvať dlhšie ako 24 hodín (hoci to môže trvať oveľa menej času).

KROK 4
Dokončite prácu druhým bezfarebným náterom. Do istej miery bude druhý plášť schovávať piesok, ale pravdepodobne si ho všimnete, najmä s časom a po opotrebení povrchu.

alternatívy
Ak maľujete vysoko viditeľnú oblasť a máte obavy z toho, ako môže vyzerať piesok, namiesto toho si vyberte číry plastový piesok, napríklad Seal Krete Clear-Grip (pohľad na Amazonku). Zatiaľ čo zrnká piesku môžu vyzerať ako tmavé škvrny, číry plast zostáva pomerne nevšimnuteľný.

Ďalšou možnosťou je prilepenie radov hrubých protišmykových pásov (ako sú tie, ktoré sa používajú na zabezpečenie ťahu vo vani). Aj keď tieto prúžky strácajú časom svoje posypy, tak aj zmes farieb a piesku.

Ak bývate niekde s drsnými zimami, každé dva alebo tri roky očakávajte opakované ošetrenie bez ohľadu na to, aké to je.