Ako na to a rýchle tipy

Postup: Odstráňte škvrny tvrdej vody


Máte na kúpeľni stále biele škvrny? Obaľuje zakalený film karafu? Ak áno, patríte pravdepodobne k 85 percentám domácností s tvrdou vodou. Zafarbenie, ktoré vidíte, je nahromadenie minerálov zanechaných odparenou vodou. Nekontrolované, tvrdé vody môžu ísť dlhú cestu k zabuchnutiu niektoré z najčastejšie používaných komponentov vo vašej domácnosti. Našťastie sa dajú dosť ľahko napraviť - skutočne iba v štyroch krokoch. Postupujte podľa tohto návodu, ako odstrániť škvrny tvrdej vody na každom umývadle, vani alebo záchode.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Plastové rukavice
- Biely ocot (alebo kyslý čistiaci prostriedok pre domácnosť)
- Sprejová Flaška
- Zubná kefka, toaletná kefa alebo čistiaca kefa
- Špongia
- Mäkká suchá tkanina

KROK 1

Natiahnite si rukavice a siahajte po kyslom čistiacom prostriedku pre domácnosť, ako je odstraňovač kovov a hrdze. Alebo, ak dávate prednosť, vytvorte si svoj vlastný recept kombináciou rovnakých dielov octu a vody. Pridajte zmes do sprejovej fľaše a potom začnite pracovať. Ak ide o čistič kúpený v obchode, nezabudnite si prečítať pokyny uvedené na štítku. Ak ste prešli domácou cestou, jednoducho opláchnite ocot po celom povrchu znečistenom vodou. Predtým, ako budete pokračovať, nechajte ho chvíľu sedieť.

KROK 2

Kroviny, kroviny, kroviny oblasť starou zubnou kefkou (alebo kefou na toaletnú misu, ak to práve čistíte). Štetiny kefy poskytujú len toľko abrazívnej sily, aby uniesli kyslé uvoľnené minerálne usadeniny.

KROK 3

Pokračujte v striekaní na ďalší čistiaci prostriedok a potom opláchnite, až kým nezmiznú aj tie najtvrdšie škvrny tvrdej vody.

Ak je to ťažké, skúste toto: Nalejte roztok octu a vody do malej misky a potom pridajte dostatočné množstvo jedlej sódy na vytvorenie pasty. Namočte kefu do pasty a potom skúste znova vyčistiť. Tentoraz by sa mala škvrna ustúpiť. Čím častejšie sa čistia, tým menej sa škvrny stávajú.

KROK 4

Po odstránení posledného ložiska minerálov opláchnite túto oblasť kvapkajúcou vlhkou špongiou. Na záver povrch utrite dosucha mäkkou handričkou. Nezabudnite úplne vysušiť oblasť, inak sa môžu objaviť škvrny!


Prevencia škvŕn tvrdej vody

Tu sú dva triky, aby ste predišli tomu, že škvrny od tvrdej vody spôsobia, že váš čistiaci režim bude únavným fušom:

Ihneď po dokončení utrite vodu z kohútika. Tvrdá voda nemôže zanechať škvrny, ak sa ich rýchlo zbavíte. V blízkosti každého kohútika vo vašom dome majte handričku a prebytočnú vodu utrite.

Aspoň raz denne utrite alebo ľahko zamlžte zraniteľné oblasti prírodným čistiacim prostriedkom. Ak tak neurobíte, nebude to úplne brániť tvrdým škvrnám od vody, ale pri neskoršom čistení to uľahčí prácu.