Trávnik a záhrada

Najlepšie bugové zipsy pre vnútorné aj vonkajšie použitie


Teplejšie počasie je konečne tu a ste pripravení na leňošenie na stoličke, tendencii kvetinovej záhrady a užiť si grilovanie s priateľmi. Jediná vec, ktorá by vám mohla dať klapku na vašu zábavu, je lietanie hmyzu - od múch a motívov k mizerným komárom. Vznášajú sa nad vaším jedlom a okolo tváre a ani sa nehádžíme o hryzení. Ak ste vyskúšali odstrašujúce spreje a pochodne citronely bezvýsledne, bug out! Pokračujte v čítaní, aby ste sa naučili, ako vybrať dobrý prepínač chýb a zistiť, prečo sa nasledujúce štyri modely považujú za najlepšie pre konkrétne situácie.

  1. NAJLEPŠÍ VONKAJŠIA ZAPAČKA NA VONKAJŠIE CHODY: Nozikito Outdoor Lucerna proti hmyzu
  2. NAJLEPŠÍ ZÁVES NA RYBOLOVU TYPU: Chyba zapaľovača ELUCTO Fly Swatter
  3. NAJLEPŠÍ SOLÁRNY VÝKON ZAPOJENIA: Bezdrôtové solárne zapínanie hmyzu MeetUs
  4. NAJVÄČŠÍ CHARAKTERISTICKÝ CHARAKTERISTIKA V INTERIÉRI: Zepol Labs Mergence Indoor Bug Zapper

Bugové chyby boli asi dlhšie, ako si pravdepodobne myslíte. Raný prototyp, ktorý sa objavil v čísle Populárna mechanika z roku 1911, predstavoval elektrické svetlo a kúsok návnad zakrytý v elektrifikovanej klietke. Hmyz, priťahovaný svetlom a návnadou, bol zasiahnutý elektrickým prúdom, keď sa dotkli klietky.

Moderné bugové zappery pracujú na rovnakom jednoduchom koncepte a vyznačujú sa ultrafialovým (UV) svetlom, ktoré hmyz nemôže odolať. Prechádzajú cez elektrifikovanú drôtovú mriežku, ktorá ich pri kontakte zabije. Mŕtve chyby potom spadnú do zbernej misky, ktorú je možné vyprázdniť tak často, ako je potrebné (zvyčajne dva až sedem dní, v závislosti od výskytu škodcov).

Údaje o výkone
Tu nájdete rôzne typy bugov, ktoré dnes nájdete na trhu.

  • Plug-in zappers: Väčšina zapgátorov bugov je napájaná elektrinou, takže ak plánujete umiestniť exteriér, budete potrebovať externú zásuvku. Prípadne môžete použiť predlžovací kábel - uistite sa, že je označený pre vonkajšie použitie. Vnútorné zappery sa pripájajú do vnútornej zásuvky.
  • Batériové zástrčky: Tieto ľahké, prenosné zappery, určené na kempingy, chvosty a iné outdoorové aktivity, kde nie je k dispozícii elektrina, sa dajú zavesiť na stromy alebo položiť na stôl. Rakety typu rakety (hojdačka na hmyz, ako by ste šplhali) fungujú výlučne na batériách.
  • Solárne zappery: Najnovšie a najuniverzálnejšie zappery sú solárne. Môžu sa používať doma alebo na cestách a umiestniť ich na slnečné svetlo počas dňa, aby nabili svoje vnútorné batérie, automaticky zapnú súmrak a začnú zapaľovať lietajúcich škodcov.

Hodnota šoku
Elektrifikovaná mriežka v dnešných plug-in a lucernách typu bugové zappers je bezpečne obsiahnutá v plastovej klietke, aby sa zabránilo nechtiacám prstom, aby sa neúmyselne dotýkali mriežky a dostávali otrasy. Rakety typu zappers, tiež nazývané „elektrické lietajúce vody“, sú iný príbeh. Stlačením tlačidla na rukoväti typu tenisových rakiet elektrifikujete mriežku a potom švihnite hlavou rakety za muchy alebo iný hmyz. Ak sa spojíte s chybou, sú prepnuté. Ak sa dotknete mriežky, keď je tlačidlo stlačené, užívateľovi dôjde tiež k otrasom, preto buďte opatrní pri používaní zapínania zapínania typu swatting a upozornite deti, že to nie sú hračky.

Návnady na tieto chyby
Mnoho lietajúcich hmyzov priťahuje svetlo, ale nedávna štúdia University of Delaware zistila, že bugové zappery zabíjajú menej kousavých hmyzov, ako sú komáre a hryzúce muchy, ako taký hmyz, ktorý nie je hryzúci ako lietajúce chrobáky a mory. Ak chcete, aby hmyz zapper zabil komárov, zosilnite jeho účinnosť návnadou obsahujúcou oktenol, chemikáliu nachádzajúcu sa v ľudskom dychu a potu, ktorú komáre považujú za neodolateľné. Octenol, ktorý sa predáva pod štítkami „moskytiéra“ a „atraktant komára“ (vezmite do úvahy zásobníky Flowenon Octenol, ktoré sú k dispozícii na Amazone), sa dodáva v malých balených návnadách, ktoré priliehajú na vnútornú stranu zbernej nádoby zappera. Jedna návnada láka komáre až na tri mesiace.

Vonkajšie verzus vnútorné zipsy
Kým vykonávajú rovnakú funkciu, vonkajšie zappery sú navrhnuté tak, aby odolali prvkom a často sú väčšie s väčšími zbernými táckami. Vnútorné zappery majú často biele UV žiarenie, na rozdiel od tmavofialovej farby viditeľnej u vonkajších zapperov, ktoré mnohí ľudia rušia. Niektoré zapgátory bugov je možné používať buď v interiéri alebo exteriéri, preto si pred nákupom štítok overte.

Obavy z oblasti pokrytia
Pri nákupe vonkajšieho zapperu nájdete vymenovanú oblasť pokrytia, často podľa výmery. Aj keď neexistujú žiadne priemyselné normy, UV žiarenia v zapperoch s najväčším pokrytím sú zvyčajne jasnejšie, takže ich môžu vidieť chyby z väčšej vzdialenosti. Americká agentúra pre ochranu životného prostredia uvádza chyby v zapaľovačoch ako „pesticídy“, a hoci EPA napáda výrobcov, aby neuvádzali nepravdivé tvrdenia o svojich výrobkoch, neregulujú odvetvie zapuzdrenia chýb, takže sa môžu vyskytnúť prehnané tvrdenia. Pokiaľ je to možné, okrem čítania štítka produktu si prečítajte aj nezávislé recenzie a hodnotenia zákazníkov.


Vybrali sme tieto bugové zappers, aby vyhovovali mnohým situáciám, s ktorými sa stretnete toto leto.

1. NAJLEPŠÍ VONKAJŠÍ CHARAKTERISTIKA VONKAJŠÍCH ZARIADENÍ: Zabiják proti hmyzu pre vonkajšie použitie Nozikito

Nozikito Outdoor Lantern Insect Killer zaisťuje silnú ochranu záhrady pomocou vysoko intenzívneho UV svetla. Jeho utesnené nepremokavé puzdro udržuje zapper zapálený a funkčný aj počas búrky a prichádza s ľahko odstrániteľným spodným zberným zásobníkom na likvidáciu mŕtvych chýb. Kupujúci milujú nielen svoju efektívnosť pri odstraňovaní dvorov lietajúcich škodcov, ale aj praktické vlastnosti - prichádza s háčikom na zavesenie a 18-palcovým napájacím káblom pre použitie s predlžovacím káblom určeným pre vonkajšie použitie. Kúpte teraz.


2. ZAPPER NA NAJLEPŠÍ RAKETOVÝ TYP: ELUCTO Fly Swatter Bug Zapper

Pri love mušiek a komárov vo vnútri alebo vonku pracujte na pozadí. Zapaľovač ELUCTO Fly Swatter Bug Zapper pracuje na dvoch AA batériách (sú súčasťou). Stlačte tlačidlo ZAPNÚŤ, a keď sa kontrolka rozsvieti na červeno, stlačte a podržte bezpečnostný vypínač, keď ste preč. Akýkoľvek hmyz, ktorý ste naplavali, zomrie pri kontakte s elektrifikovanou mriežkou. Ak vám chýba hmyz, netestujte raketu dotknutím sa mriežky - dostanete šok zvyšujúci obočie. Kúpte teraz.


3. NAJLEPŠÍ ZÁSOBOVÝ ZAPPER S NAPÁJANÝM SOLAROM: Bezdrôtový solárny zapaľovač hmyzu MeetU

Na celú ochranu nočných chýb kdekoľvek stačí MeetUs Wireless Solar Insect Zapper Zapper umiestniť na priame slnečné svetlo najmenej päť hodín pred tmy, aby sa batéria úplne nabila. Svetelný senzor automaticky zapne jednotku za súmraku a budete mať dostatok jasného svetla a prepínacieho výkonu 24 hodín. Elektrifikovaná mriežka je navyše vybavená izolačnými vlastnosťami, ktoré znižujú praskanie zvukov spôsobených elektrickým prúdom. Kúpte teraz.


4. NAJVÄČŠÍ CHARAKTERISTICKÝ CHRÁNIČ V ZARIADENÍ: Zepol Labs Mergence Indoor Bug Zapper
Ak vás snap, praskanie a populácia elektrickým prúdom hmyzu udrží vás v noci, skúste Zepol Lab's Mergence Indg Bug Zapper vyskúšať. Jeho izolačná technológia prakticky eliminuje hluk a na rozdiel od tradičných zapináčov v štýle lucerny je vybavená bielym UV svetlom a vizuálne atraktívnym zakriveným dizajnom, ktorý sa po namontovaní podobá dizajnovej nástennej nástenke. Predný kryt sa otvára smerom nahor a odhaľuje odnímateľný zberný zásobník. Kupujúci hodnotia Zepol ako veľmi dobrý vzhľad, tichú prevádzku a efektívnosť. Kúpte teraz.