Kúpeľňa

Najlepšie sprchové závesy, podľa šťastných majiteľov domov


Sprchové závesy sú hrdinovia tradičných spŕch a vaní. Okrem toho, že poskytujú súkromie, dodávajú vašej kúpeľni mäkkosť a štýl a zároveň skrývajú neporiadok vo všetkých tých fľašiach na šampón a na umývanie tela.

Jasné: Sprchové závesy sa líšia od poťahov. Vyrobené z plastu alebo vode odolného materiálu, ako je nylon alebo polyester, vložky sú umiestnené pozdĺž vnútorného okraja vane alebo sprchy, aby sa zabránilo úniku vody. Sprchové závesy, ktoré sa líšia materiálom, sa umiestňujú nad vložkou tak, že spodná časť visí mimo sprchy alebo vane, siaha až po podlahu v stacionárnej sprche alebo niekoľko centimetrov nad podlahou pre vanu.

Ďalej si presne predstavíme, aké faktory sme zvážili a stanovili priority, aby sme vypracovali náš krátky zoznam odporúčaní o najlepších sprchových závesoch - a prečo by na nich mali záležať.

  1. NAJVÄČŠÍ ROZMER: Barossa Design White Stripe Damask textilná sprchová opona, rôzne veľkosti
  2. JEDNODUCHÁ ELEGANCIA: Biely pruhovaný sprchový záves Aimjerry White Striped, odolný proti plesniam, 72 'x 72'
  3. TOUGHEST FLORAL: MACOFE Kvetinová sprchová opona, 71 'x 71'
  4. NAJLEPŠIE BAVLNU: mDesign Premium 100% bavlnená oblátková tkaná sprchová opona, 72 'x 84'
  5. NAJLEPŠÍ HOOKLESS DIZAJN: Sprchová clona s háčikmi na vetve stromu Hookless v Taupe, 71 'x 86'
  6. TRUEST BLUE: Sprchová clona Ombre DS BATH, 72 'x 72'

Nie je všetko o dizajne. Skôr ako do tašky pridáte oponu, zvážte nasledujúce skutočnosti:

materiál: Sprchové závesy sú vyrobené zo syntetických aj prírodných materiálov.

  • Syntetické materiály ako polyester a plast sú odolné, vodeodolné a odolné proti vráskam. Obzvlášť dobre fungujú v kúpeľniach, ktoré sa veľmi opotrebujú, napríklad ak máte malé deti. Nevýhodou syntetických materiálov je, že môžu vyzerať a cítiť sa trochu tuhšie a lacnejšie ako prírodné látky. Tieto sprchové závesy sa však ľahko čistia: stačí ich striekať pomocou sprchového čističa alebo hodiť do umývačky / sušičky. Polyester je jednou z najpopulárnejších možností opony. V mäkkosti sa podobá prírodnej tkanine, ale je viac odolný voči vode a plesniam. Polyesterové záclony môžete vo vašej práčke prať v studenej vode a sušiť na tých najjemnejších miestach.
  • Prírodné tkaniny ako plátno, bavlna, konope a ľan sú šetrné k životnému prostrediu a luxusne. Tieto látky sa dajú ľahko prať podľa pokynov výrobcu. Nezabúdajte však na to, že prírodné tkaniny nie sú vodotesné, takže musíte mať kvalitnú vložku, aby ste udržali zvyšok vašej kúpeľne v suchu.

rozmery: Všeobecne sú štandardné sprchové závesy od 70 do 72 palcov na šírku a od 70 do 72 palcov na výšku. Na určenie správnej veľkosti záclon pre vašu kúpeľňu je však potrebné zmerať:

  • Na šírku zmerajte záclonovú tyčku a potom pridajte 12 palcov, aby ste do záclonových záhybov zahrnuli záhyby záclon, aby ste dosiahli plné pokrytie.
  • Pre výšku / dĺžku zmerajte od spodnej časti závesovej tyče k podlahe. Aby ste zabránili znečisteniu a vlhkosti vo vašej záclone, budete chcieť, aby sa spodná hrana dotýkala prahu. Ak máte vaňu, môžete odpočítať až 10 palcov od dĺžky záclony, v závislosti od toho, ako dlho chcete zavesiť. Ak máte v úmysle hodiť záclonu na jednu stranu pomocou kravatových chrbtov, budete chcieť o niekoľko centimetrov ďalšiu dĺžku, pretože záclona sa pri zviazaní bude zdať kratšia.

Závesný dizajn: Sprchové závesy sú zavesené na tyči pomocou háčikov alebo háčikových priechodiek. Háčiky sú najtradičnejším a najpopulárnejším závesným štýlom. Háčiky nájdete v rôznych povrchových úpravách z kovu a plastu. Inštalácia závesov bez háčikov sa inštaluje rýchlejšie, pričom sa používajú priechodky, ktoré sa jednoducho otvárajú a zatvárajú okolo tyče. Na rozdiel od kovových alebo plastových háčikov sa tieto priechodky kĺzajú po tyči plynulejšie a s menším hlukom.

Výber je založený na odolnom materiáli, pozornosti k detailom (ako vystužené krúžky), elegantnému dizajnu a spokojnosti zákazníka.

1. NAJVÄČŠÍ VARIET: Sprchový záves Damask, biely pruh, biely pruh, rôzne veľkosti

Ak sprchový záves Damask White Stripe Damask od spoločnosti Barossa Design obstojí v náročnom použití v hoteli, určite to môže uniesť opotrebenie vašej kúpeľne. Jeho vysoko odolný polyesterový materiál je netoxický, antibakteriálny / mikrobiálny a prírodný odpudzovač plesne. Závesy sa dodávajú v širokej škále veľkostí (do 96 palcov) a piatich rôznych kombináciách farieb a vzorov.


2. JEDNODUCHÁ ELEGANCIA: Aimjerry biela pruhovaná textilná sprchová clona odolná voči plesniam, 72 x 72 '

Jednoduchý dizajn bieleho vzoru Aimjerry umožňuje okamžitú sofistikovanosť, táto záclona sa však môže pochváliť podstatou aj štýlom. Záväzok spoločnosti vytvoriť „funkčné umenie“ ukazuje v robustnej nepremokavej polyesterovej tkanine a 12 vystužených kovových krúžkoch. Zákazníci oceňujú jeho očarujúci vzhľad, trvanlivosť a vynikajúcu kvalitu za rozumnú cenu.


3. TOUGHEST FLORAL: MACOFE Kvetinová sprchová opona, 71 'x 71'

Chceš kvetinovú energiu pre svoju sprchu? O polyesterovej záclone MACOFE nie je nič krehké, vďaka technológii 3D tlače, ktorá vytvára živé farby a jasné obrázky, ktoré obstoja v praní v práčke. Tkanina a farby sú netoxické a zákazníci oceňujú jej jedinečný vzor a vysokú kvalitu. Navyše, na oponu je poskytovaná 30-dňová záruka vrátenia peňazí.


4. NAJVÄČŠIA BAVLNA: mDesign Premium 100% bavlnená vaflová tkaná textilná sprchová opona, 72 'x 84'

Fanúšikovia prírodných vlákien sa hrnú do sprchovej záclony mDesign Premium. Jeho ťažká váha, vaflová väzba, má nádhernú textúru, ktorá prepožičiava luxusný vzhľad a dojem. Našťastie bude záclona vydržať pranie v práčke bielidlom, ak je to potrebné. Zákazníci sa tešia jemnej jemnosti a kúpeľnému štýlu.


5. NAJLEPŠÍ HOOKLESS DIZAJN: Sprchová clona vetvy stromu Jacquard s háčikmi v Taupe, 71 'x 86'

Táto rozhodne drahá opona sa môže pochváliť robustnými zaskakovacími priechodkami, vďaka ktorým je inštalácia hračkou, a dodáva sa aj s vložkou. Ďalším vynikajúcim dizajnovým prvkom je hranica oka v hornej časti, ktorá umožňuje maximálne svetlo pri zachovaní súkromia. Nenechajte sa však oklamať jemným vzorom - túto záclonu pre ľahkú starostlivosť môžete hodiť do prania s vynikajúcimi výsledkami. Niet divu, že zarába nadšené recenzie!


6. TRUEST BLUE: DS BATH Ombre sprchový záves, 72 'x 72'

Doprajte svojej kúpeľni farbu a hĺbku pomocou tejto ombre opony, ktorá prechádza z hlbokého oceánu tyrkysového v spodnej časti k bledej nebeskej modrej hore. Výrobca tvrdí, že jeho polyesterová clona odolná voči plesniam nepotrebuje vložku a je schopná odolať vysokej miere vystavenia vode, a zákazníci súhlasia s ďalším zdôrazňovaním váženého dna a nepremokavého vnútorného náteru.