Historické domy a ďalšie

House Envy: Outpost v púšti Idaho


V púšti Idaho sedí základňa na konci pol míľovej príjazdovej cesty. Dom navrhnutý architektom Tomom Kundigom patrí k umelcovi, ktorý žije a pracuje v jeho betónovej betónovej podobe a ktorý spolupracoval s Kundigom v priebehu toho, čo sa stalo pomerne zdĺhavým procesom. Takmer desať rokov priniesol celý rad neočakávaných obmedzení Kundiga a jeho klienta, aby znova a znova upravovali pôvodný plán, až kým nezostali nič iné, ako to podstatné.

Väčšinu interiéru tvorí veľký otvorený priestor, ktorý zahŕňa kuchyňu, obývaciu izbu a jedálenský kút. Schodisko vedie do mezanínovej spálne, ktorá sa pozerá na nerozdelený objem nižšie. Úplne dole je technická miestnosť a kancelárske a štúdiové priestory majiteľa domu. Okná - niektoré také veľké ako osem až jedenásť stôp - prerušujú betónové vonkajšie steny na všetkých stranách konštrukcie. Prostredníctvom týchto tabúľ sú prekrásne výhľady na púšť a jej zvlnené kopce.

Kundig opísal Outpost ako Tootsie Roll, „tvrdý na vonkajšej strane a mäkký na vnútornej strane.“ V reakcii na podnebie a jeho extrémy si vybral trvanlivé materiály s nízkymi nárokmi na údržbu, ktoré sú svojou utilitárnou jednoduchosťou krásne. Žiadne povrchy neboli zbytočne upravené. Dokonca aj v interiéri vidíme hlavne surové, nedokončené drevo a prírodnú nenatieranú omietku. Niekoľko prvkov - napríklad odkryté oceľové trámy - si spomína na farmu a banícke budovy, ktoré sa nachádzajú v okolí. Toto je región, v ktorom vyrastal Kundig; údajne vzal túto prácu čiastočne, aby sa znovu spojil s krajinou a architektonickým domorodcom, ktorý ho fascinoval ako mladého.

Interiér je však rafinovaný predovšetkým v jednom ohľade: Zameriava pozornosť na prírodu, ročné obdobia a stále ohromujúcu púštnu krajinu.