Ako na to a rýchle tipy

Ako: Vyčistite vírivku


Vlastniť vlastnú vírivku je cenovo dostupný luxus. Kým sa však bubliny môžu uvoľňovať, údržba jednotky vyžaduje prácu. Aby vaše zariadenie fungovalo správne, vydržalo dlho a zostalo po celý čas hygienické, je nevyhnutné, aby ste vírivku podľa potreby vyčistili. Pri vykonávaní dôkladnej práce postupujte podľa krokov uvedených nižšie.

NÁRADIE A MATERIÁLY Dostupné na Amazone
- Linkový splachovač
- Čistič horúcej vane
- Uteráky

KROK 1

Ak chcete vyčistiť vírivku s akýmkoľvek úspechom, musí byť prázdna. Je tu však jeden krok, ktorý vyžaduje, aby vo vani bola voda. Pretože sa v priebehu času môžu inštalačné potrubia jednotky hromadiť, je potrebné spravovať produkt, ktorý preplachuje potrubia. Nie sú tak kreatívne známe ako splachovače liniek, tieto výrobky sú ľahko dostupné na predaj online alebo v miestnom obchode s bazénom. Rôzne výrobky fungujú trochu inak, ale vo všeobecnosti sa do horúcej vane v prevádzke pridávajú splachovacie linky v určenom množstve. Potom, ako uplynie odporúčaná doba, vyprázdnite vírivku podľa pokynov výrobcu. Buďte pripravení na prekvapivé množstvo gunk vyjsť! V budúcnosti pridajte neustále vyprázdňovanie linky, aby sa minimalizovala akumulácia.

KROK 2

Keď je vírivka prázdna, pokračujte v striekaní vnútorných povrchov pomocou čistiaceho prostriedku na vírivky (tie sa tiež predávajú online a v obchodoch so zásobami bazénov). Všimnite si, že veľa čistiacich prostriedkov pre domácnosť vrátane Windex a Soft Scrub sa často môže používať ako alternatíva. Aby ste však boli na bezpečnej strane, dvakrát prekonzultujte s výrobcom vírivky, že je v poriadku používať univerzálny čistič. Po nastriekaní utrite vanu uterákom, čím sa odstránia zvyšky čističa, ktoré by v opačnom prípade spôsobili penenie vody. Rovnakým spôsobom vyčistite kryt vane a po dokončení utrite utierkou uterákom.

KROK 3

Potom vyberte filtre vírivky. Tieto filtre, navrhnuté na odstránenie špiny a štrku z vody, rýchlo narastajú. Ak máte relatívne nové, jednoducho ich postriekajte záhradnou hadicou, choďte cez ne s čističom horúcej vane a opláchnite. Ak ste filtre nezmenili za rok, vymeňte ich.

KROK 4

Je čas doplniť vírivku. Pokyny vášho výrobcu môžu hovoriť inak, ale u väčšiny modelov je to záležitosťou umiestnenia záhradnej hadice do filtra. Po naplnení zapnite vírivku a pridajte chemikálie (napr. Šok), ktoré tvoria bežný program úpravy vody. Nakoniec prikryte čistú vírivku a nechajte vodu v priebehu ďalších približne 12 hodín vyrovnať.

KROK 5

Po uplynutí dostatočného času sa vráťte do vírivky a otestujte hladinu chlóru. V ideálnom prípade by bol voľný chlór (alebo bróm, podľa vášho výberu) medzi 1 ppm a 3 ppm. Medzitým by pH malo byť v rozsahu 7,2 až 7,8. Podľa potreby pridajte chemikálie.