Kúpeľňa

Najlepšie tesničky pre sprchy a vane


Aj keď si kutári môžu obťažovať technikou tesnenia, pravdou je, že stanovenie dokonalej guľôčky vám prinesie málo dobrého, ak pre túto prácu nepoužijete správnu tesniacu hmotu.

V kúpeľňových aplikáciách sa viskózna vodotesná pasta primárne používa na utesnenie škár tam, kde sa stretávajú dva povrchy (napr. Tam, kde sa vaňa stretáva so stenou), alebo na vyplnenie trhlín (ktoré sa bežne vyskytujú v sprchovej podlahe), aby sa zabránilo vzduchu, vlhkosti, a nečistoty.

Na ochranu vašej sprchy alebo vane pred týmito hrozbami ju latexová tesniaca hmota, ktorá sa bežne používa na sadrokartónové dosky, okenné rámy a drevené dvere, jednoducho neodstráni. Najlepšie tesnenie pre sprchu alebo vaňu má špeciálne vlastnosti, ktoré ju udržiavajú nedotknuteľné a štrukturálne neporušené v jedinečnom prostredí kúpeľne.

Prečítajte si o aspektoch, ktoré by ste mali zvážiť pri kúpe tesnenia pre váš projekt v kúpeľni, a zistite, prečo považujeme týchto päť produktov za špičkové:

  1. NAJLEPŠIE PRE VEĽKÉ PRÁCE: Tesniaci tmel Gorilla
  2. NAJLEPŠIE PRE MALÉ PRÁCE: Red Devil DuraGuard Silikónová akrylová tesniaca hmota do kuchyne a do kúpeľa
  3. NAJLEPŠÍ PRE PREVENCIU MILDEW: GE Silicone 2+ kuchynská a kúpeľová tesniaca hmota
  4. RÝCHLEJŠIE A NAJVÄČŠIE: DAP akrylová latexová tesniaca hmota so silikónom
  5. NAJLEPŠIE MOŽNOSTI FARBY: Loctite Polyseamseal akrylová tesniaca hmota so silikónom

Materiál Možnosti

Tmel vyrobený z čistého silikónu alebo silikonizovaného latexu / akrylu (t.j. latexu alebo akrylového tmelu s pridaným silikónom) dobre prilieha k bežným materiálom sprchovacích a vaňových materiálov, vrátane porcelánu, keramiky, kameňa, sklenených vlákien a skla.

  • zvoliť čistý silikón pre odolnejšiu tesniacu prácu, ktorú potom nechcete maľovať. Je vodeodolnejšia a flexibilnejšia, takže lepšie odoláva hnilobe, zriedka praskne s tepelnou rozťažnosťou (keď sa materiál sprchy alebo vane rozširuje alebo zmenšuje so zmenami teploty) a trvá dlhšie (40 alebo viac rokov). Neznamená to však dobre a je o 10 percent drahšie ako alternatíva.
  • Silikónovaný latex / akrylový tmel, na druhej strane, sa ľahšie nanáša a opravuje ako lepivý čistý silikón, ktorým môže byť reálny bolesť, ak urobíte chybu počas aplikácie. Ale je menej odolný voči vlhkosti a s väčšou pravdepodobnosťou praskne pri tepelnej rozťažnosti, takže vaša tesniaca práca bude krátkodobejšia (30 až 40 rokov).

Možnosti balenia

Caulk sa predáva v malých stláčacích trubiciach alebo veľkých valcových kazetách, z ktorých každý je vhodný pre rôzne projekty a vyžaduje si jedinečnú aplikáciu. Vo všeobecnosti sú náplne vhodné pre veľké tesniace práce, ako je utesnenie obvodu vane, pretože obsahujú viac tesniaceho objemu a umožňujú presnejšiu aplikáciu. Musia byť však naložené do upchávacej pištole a vypustené zatlačením na spúšť pištole. Rúry Squeeze sú lepšie pre projekty malého rozsahu, ako je vyplnenie trhliny v sprchovej podlahe. Tesniacu vrstvu je možné ľahko nanášať ručne jednoduchým stláčaním trubice, ale má menšiu plochu pokrytia, pretože jej objem je menší.

Prevencia plesní a plesní

Väčšina čistých silikónových a silikonizovaných latexových / akrylových tmiev je formulovaná s plesňami a fungicídmi (chemikálie, ktoré ničia pleseň alebo plesne), aby sa minimalizovala tvorba plesní alebo plesní spôsobujúcich škvrny na tmeli. Ale v prípade hniloby odolnej voči hnilobe skontrolujte na obale výrazy „do kúpeľa“, „odolné voči plesniam“ alebo „odolné voči plesniam“, spolu s počtom rokov, od ktorých sa dá očakávať, že udrží pleseň a / alebo pleseň.

Výber farieb

Čistý silikón aj silikonizovaný latexový tmel sa predávajú v rôznych farbách, vrátane čírej, bielej, smotanovej a hnedej. Maľovanie na tmely označené ako „maľovateľné“ vám poskytne ešte viac farebných možností. Číry tmel, najuniverzálnejší výber, spája sprchy a vane svetlé alebo tmavé; je to najlepšia voľba, ak chcete zabezpečiť, aby medzi farbou tesnenia a sprchou alebo vaňou nebol žiadny rozdiel. Biely tmel, ktorý sa dobre páruje s väčšinou farieb sprchy a vane, je dobrou voľbou, ak tesníte bielu sprchu alebo vaňu alebo máte tmavšie príslušenstvo a nevadí vám farebný kontrast medzi tmelom a sprchou alebo vaňou.

Čas sušenia a vytvrdzovania

Venujte pozornosť dvom časovým rámcom, ktoré sú uvedené na balení tmelu: čas sušenia a čas vytvrdenia. Čas sušenia znamená, ako dlho trvá, kým tesnivo zaschne na dotyk, zatiaľ čo čas vytvrdzovania sa týka toho, kedy bude tesnenie úplne pripravené a pripravené na použitie a vystavenie vode. Čisté silikónové a silikonizované latexové / akrylové tmely majú podobné doby schnutia a vytvrdzovania - od pol hodiny do 12 hodín do sucha a dve hodiny do 10 dní na vytvrdenie. Ak utrácate iba sprchovací kút alebo vaňu v dome, vyberte si tmel so suchými a vytvrdzovacími časmi na spodnom konci týchto rozsahov, aby vaša vaňa už celé dni nebola mimo prevádzky.


1. NAJLEPŠIE PRE VEĽKÉ PRÁCE: Tesniaci tmel Gorilla

Útulné tesniace práce, ako je utesnenie škár v sprche alebo vani alebo vyplnenie veľkých trhlín, vyžadujú, aby tento čistý silikónový tmel zaručene vydržal, pokiaľ vlastníte svoj domov. Číry tmel, ktorý sa predáva ako kazeta s hmotnosťou 10 uncí, sa môže pochváliť flexibilnou, vodotesnou a hnilobou odolnou formuláciou, ktorá vydrží bez ohľadu na to, ako na ňu čas kúpe, bez praskania, žltnutia alebo formovania. Tesniaci tmel pokračuje pomocou tesniacej pištole a dobre drží na sklenených vláknach, skle a iných bežných materiáloch pre sprchy a vane. Zaschne za 30 minút a vytvrdzuje za jeden deň.


2. NAJLEPŠIE PRE MALÉ PRÁCE: Silikónová akrylátová tesniaca hmota Red Devil DuraGuard

Či už sa dotýkate malého rozpätia rozpadajúcich sa kúskov okolo vane alebo vypĺňania vlasovej trhliny na sprchovej podlahe, urýchlite svoju cestu cez malé alebo detailne zamerané úlohy bez toho, aby ste obetovali trvanlivosť s týmto stlačiteľným tesnením. Flexibilná silikónová akrylová formulácia odolná proti hnilobe sa vyznačuje dlhotrvajúcou ochranou proti zmenám teploty a plesniam. K dispozícii v trubici s hmotnosťou 5,5 unca, biela tesniaca hmota sa nanáša ručne na porcelán, keramiku, sklo a ďalšie materiály a môže sa maľovať. Tesniaca hmota zaschne za jednu hodinu, vytvrdzuje za tri dni a trvá až 35 rokov.


3. NAJLEPŠIE PRE PREVENCIU MILDEW: Tesnenie na kuchynské a kúpeľňové výrobky GE Silicone 2+

Pleseň a pleseň sa nezhodujú s touto 2,8-uncovou trubicou z čistého silikónového tmelu odolného proti hnilobe. Nepremokavá tmel poskytuje až 10 rokov ochranu pred plesňami a plesňami spôsobujúcimi škvrny a je zaručené, že vydrží, dokým budete mať svoj domov. Číra, stláčateľná receptúra ​​je hladká s minimálnym zápachom a ľahko sa drží na kameňoch, kovoch a iných bežných materiáloch sprchovania a kúpeľa bez škvŕn. Zasychá za 30 minút a vytvrdzuje za šesť hodín. Používatelia berú na vedomie, že vychádza ako „hladká konzistentná guľôčka“, „vydrží vysoké teplo a udržuje si svoju integritu“ a jednoducho „nevytvára pleseň“.


4. RÝCHLEJŠIE A NAJVÄČŠIE: DAP Akrylátový latexový zálievka so silikónom

Táto 10,1-uncová kazeta z lakovaného silikónovaného akrylového tmelu vytvára najlepšiu rovnováhu medzi vzhľadom, dostupnosťou a trvanlivosťou. K dispozícii v čírej, bielej a bridlicovej sivej hmote, ktorá sa dodáva s pištoľou a dobre drží na skle, keramike, kove a kameni. Zasychá do 30 minút, vytvrdzuje do plesne a plesne odolnej pečate za dve hodiny a je zaručené, že vydrží 35 rokov. Bonus? Vďaka svojmu vonkajšiemu zloženiu je vhodný na použitie vo vonkajšej sprche používanej na kúpanie alebo oplachovanie po čase v bazéne.


5. NAJLEPŠIE MOŽNOSTI FARBY: Akrylátová fólia Loctite Polyseamseal so silikónom

Hoci tesniaca hmota v tejto 10-uncovej kazete je natierateľná, prichádza v siedmich už atraktívnych odtieňoch, od čírej až po hnedú, priamo z kazety. Nech už si vyberiete akúkoľvek farbu, zostanú ostré a bez prasklín, pretože flexibilný silikonizovaný akrylový tmel blokuje vzduch, vlhkosť, nečistoty, prach a škodcov, ktorí by mohli poškodiť iné tmely. Vzorec bez námahy prechádza na kovové, omietkové a iné materiály pomocou tesniacej pištole. Zaschne za 30 minút, vytvrdzuje za jeden deň a je zaručené, že vydrží 40 rokov.