Hlavné systémy

Zahrejte si svoj pracovný priestor pomocou ohrievača jednotiek


Ak trávite čas na projektoch v garáži alebo ak máte to šťastie, že ste si mohli užiť samostatnú dielňu, je pravdepodobné, že ste unavení zimnou bundou pri práci unavení. Namiesto toho, aby ste pokročili v poklese teploty, prečo by ste nemali robiť túto oblasť pohodlnejšou? Jedným z nákladovo efektívnych spôsobov je inštalácia ohrievača jednotky. Jednotkové ohrievače, ktoré sú navrhnuté výslovne na účely zavádzania tepla do pracovných priestorov, prichádzajú v rôznych veľkostiach a štýloch a môžu byť poháňané rôznymi palivami. Väčšina z nich sa dá kúpiť za rozumné počiatočné náklady, je ich relatívne jednoduchá inštalácia a prevádzka a môžu vám poskytnúť dlhoročné spoľahlivé služby.

Podľa Daniela O'Briana, technického experta z online predajcu SupplyHouse.com, „vykurovacie telesá sú vhodné pre veľké, otvorené a nevykurované priestory.“ Zatiaľ čo sa často používajú v komerčných alebo priemyselných aplikáciách, „majitelia domov ich zvyčajne používajú. v obchodoch, garážach alebo stodolách. “A pretože väčšina modelov je určená na montáž na strop alebo na stenu, nemusíte sa vzdať štvorcových záberov, ktoré by inak mohli byť venované napríklad brúske alebo stolová píla.

Ohrievače jednotiek sú hodnotené, rovnako ako klimatizačné jednotky, z hľadiska britských tepelných jednotiek alebo BTU. Na webe SupplyHouse.com, ktorý predáva ohrievače jednotiek od popredných značiek, sa výkony pohybujú od skromných 15 900 BTU do neuveriteľných 400 000. Väčšina obytných aplikácií vyžaduje ohrievač jednotky na menšom konci spektra. Napríklad 30 000 alebo 45 000 BTU by stačilo v garáži s jedným autom, zatiaľ čo v garáži s 3 vozidlami by bolo najvhodnejšie vyhrievanie 100 000 alebo 125 000 BTU.

Dimenzovanie ohrievača jednotky nie je otázkou facky. Urobte nesprávnu voľbu a skončíte nepohodlne alebo nadmerne, alebo oboje. Správne dimenzovanie, hovorí O'Brian, „by sa malo robiť s úplnou správou o tepelných stratách“, ktorá predstavuje „konštrukciu stien, podlahy a stropu, ako aj množstvo izolácie.“ Na získanie hrubého odhadu. , môžete však použiť jednoduchý vzorec: Po starostlivom zmeraní priestoru nájdite približné hodnotenie BTU potrebné vynásobením dĺžky miestnosti krát šírkou a päťkrát (potrebné sú L x Š x 5 = BTU).

Pre mnohých šikovných majiteľov domov môže byť inštalácia ohrievača jednotky projektom pre domácich majstrov, ale keďže pravdepodobne existujú príslušné stavebné predpisy, možno budete chcieť konzultovať aspoň s odborníkom. Navyše, v závislosti od modelu, ktorý ste si vybrali, a od druhu paliva, ktoré používa, bude pravdepodobne potrebné vziať do úvahy kabeláž, odvádzanie výfukových plynov a plynové a / alebo vodovodné potrubie, hovorí O'Brian. Ak vaša inštalácia obsahuje prvky, s ktorými nemáte skúsenosti, odporúča sa vyhľadať odborníka.

Pokiaľ ide o umiestnenie ohrievača jednotky, existuje veľká flexibilita, najmä pri modeloch na zemný plyn. Môžu byť umiestnené prakticky kdekoľvek v priestore - na strope, na stene alebo na podlahe - pokiaľ je zabezpečené vetranie a prístup k plynovému vedeniu a elektrickej zásuvke (na napájanie ventilátora). Medzitým elektrické, infračervené a hydronické ohrievače jednotiek nevyžadujú vetranie, ale musia byť v blízkosti elektrickej zásuvky av niektorých prípadoch vyžadujú minimálny voľný priestor. Napríklad infračervený ohrievač musí byť umiestnený najmenej tri stopy od najbližšieho objektu a 7 metrov od podlahy.

Plynové vykurovacie telesá sú bežnou voľbou, čiastočne z finančných dôvodov. V porovnaní s elektrickými alebo infračervenými modelmi sú ich nákupy lacnejšie (niekedy až o polovicu vyššie) a podľa toho, v akom bývate, je ich prevádzka lacnejšia. Plynové ohrievače však zvyčajne pracujú ako domáci vykurovací systém s núteným vzduchom, s dúchadlom, ktoré sa striedavo zapína a vysiela kondicionovaným priestorom ohrev vzduchu. Ak máte obchod s drevom plný pilín, to nie je to, čo chcete! V závislosti od typu vykonávanej práce môže byť lepšie zvoliť si elektrický, infračervený alebo hydronický model bez dúchadla.

Bez ohľadu na to, aký typ ohrievača jednotky vyberiete, budete radi, keď budete môcť pracovať, a to aj v tých najchladnejších dňoch a mesiacoch roka.

Tento príspevok vám priniesla spoločnosť SupplyHouse.com. Jeho fakty a názory sú názory a názory.