Interiérový dizajn

Ako: Odstráňte lepidlo na tapety


Odstránenie tapety je jedným slovom pracné. Tento proces vyžaduje veľa energie a času. A hľa, aj keď si myslíte, že ste hotoví, nie ste. Tvrdohlavo umiestnený medzi vami a hladkou, čistou stenou stále ostáva drsné lepidlo na tapety.

Nerobte si starosti - môžete to dostať preč. V skutočnosti sa ktokoľvek môže naučiť, ako odstrániť lepidlo na tapety. To si nevyžaduje žiadne pokročilé zručnosti ani exotické nástroje. Ale rovnako ako práca, ktorú ste už urobili, aby ste sa dostali tak ďaleko, odstránenie lepidla na tapety vyžaduje trpezlivosť a odhodlanie.

Keď ste pripravení prejsť na cieľovú čiaru, pokračujte v čítaní podrobných pokynov na odstránenie lepidla na tapety, ktoré sú podrobne uvedené nižšie. Zdravíme Ťa!

NÁRADIE A MATERIÁLY Dostupné na Amazone
- Plastové plachty
- Painterova páska
- Jednorazové rukavice
- Tekuté mydlo na riad
- Prášok na pečenie
- Ocot
- Vedro
- Rebrík
- Špongie
- Tmel
- Tkaniny
- Odpadkové vrecká

KROK 1: Vyčistite miestnosť.

Najprv skôr, ako začnete s odstraňovaním lepidla na tapety seriózne, vyneste všetok nábytok a doplnky z miestnosti. Ak nemôžete všetko pohnúť, aspoň ho chráňte plastovou plachtou. Na pokrytie podláh použite ďalšiu plachtu. Ako ďalšie bezpečnostné opatrenie odporúčame používať maliarsku pásku na zakrytie elektrických zásuviek v miestnosti. V skutočnosti to nie je hrozný nápad úplne prerušiť prívod energie do miestnosti. Posledná vec, ktorá bola potrebná na prípravu pracovnej oblasti: vrecia na odpadky a veľa z nich. Veci sa chystajú dostať neporiadok!

KROK 2: Horúcu vodu zmiešajte s mydlom a jedlou sódou, prípadne s octom.

V vedre kombinujte horúcu vodu, tekuté mydlo a hromadu lyžice jedlej sódy. Pre zvlášť tvrdé lepidlo pridajte jednu šálku octu na každý použitý galón vody.

KROK 3: Spenenie horúceho roztoku na škvrny lepidla na tapety.

Potom namočte špongiu do roztoku, vytlačte prebytočnú tekutinu a jemne špongiu pretrite cez malú časť lepidla na tapety. Ak tak urobíte, otestujte lepidlo nechtom. Mali by ste si všimnúť zázrak zázrakov! - že lepidlo na tapety značne zmäklo a zdá sa byť ochotné kráčať. Pokračujte v aplikácii na stenu.

KROK 4: Lepidlo na tapety odstráňte stieracím nožom a handrou.

Pomocou handry skúste utrieť malú časť lepidla zo steny. Ak je pripravený, veľká časť lepidla sa ihneď uvoľní. V tom okamihu sa môžete dostať na tmel a odškrabať lepidlo. Pretože aj kúsok zvyšku lepidla na tapety sa môže odraziť od budúcej maliarskej práce, je dôležité dôkladne a úplne odstrániť lepidlo na tapety. Pokúste sa získať každý posledný kúsok.

Čistou handrou utrite zmäkčovací roztok zo steny krúživými pohybmi. Prejdite na nasledujúcu časť a zopakujte postup v kroku 3. Jeden skončil s celou stenou a nechajte miestnosť úplne vyvetrať.

KROK 5: V prípade potreby prepnite na komerčný odstraňovač tapiet.

Ak sa lepidlo na tapety zdá neobvyklé, zvážte nákup komerčného odstraňovača tapiet, ako je napríklad toto rýchlo pôsobiace rozpúšťadlo od spoločnosti WP Chomp (dostupné na Amazone). Zvyčajne to nie je potrebné, ale rôzni inštalatéri používajú rôzne druhy lepidiel, niektoré tvrdšie ako iné.

KROK 6: Príprava na maľovanie alebo obnovenie pôvodného stavu miestnosti.

Odstráňte maliarsku pásku a plachty a vymeňte nábytok v miestnosti - ak, samozrejme, nechcete maľovať miestnosť. Ak je to váš prípad, ste v podstate všetci pripravení pokračovať v práci - ak vám zostáva nejaká energia, je to tak!