Trávnik a záhrada

Tvrdá voľba, ľahké kutilstvo: 2 projekty na záchranu opotrebovanej terasy


Keď sa počasie zahreje, terasy sa dostanú do centra pozornosti pre zábavu. Ale jedlá alfresco s priateľmi a rodinou strácajú trochu svojho lesku, keď vaša nádvorie ukazuje svoj vek s prasklinami, odlupovaním alebo vyblednutím. Poškodenú terasu môžete určite vytrhnúť a vymeniť, ale je to časovo a finančne nákladný projekt. Našťastie to nie je vaša jediná možnosť. Dva prístupy k osvieženiu unavenej terasy, ktoré sú prístupné pre domácich majstrov, ponúkajú odlišné, ale rovnako príjemné výsledky. Najťažšou časťou môže byť rozhodnutie, ktorú si vybrať!

Tu je rýchly prehľad týchto dvoch projektov obnovy terasy, ktorý vám pomôže určiť, ktoré by pre vašu situáciu najlepšie fungovali. Uisťujeme vás, že jedným z prístupov sa obnoví alebo dokonca inovuje opotrebovaná betónová terasa a so sezónou grilovania hneď za rohom by nemal byť lepší čas začať.


Nemôžete sa vrátiť späť k prasknutiu alebo prasknutiu, ale môžete ich zakryť správnymi opravárenskými výrobkami. Napríklad vrstva obnovovacieho prostriedku na betón Quikrete Re-Cap vám poskytne vašej terase hladký a odolný proti opotrebeniu s vzhľadom čerstvo naliateho betónu, ale s kratšou pracovnou dobou a dobou čakania. Celý proces žiadosti môžete ľahko dokončiť za menej ako hodinu a pripraviť si svoju terasu do druhého dňa! Na rozdiel od bežného betónu nevyžaduje Re-Cap žiadne špeciálne vytvrdzovacie opatrenia, takže nový povrch je pripravený kráčať iba za osem hodín.

Re-Cap Conur Resurfacer, ktorý sa predáva ako suchý cement, obsahuje polyméry a modifikátory, ktoré mu dodávajú vynikajúcu priľnavosť. Ak dôjde k dôkladnému premiešaniu s vodou pomocou vrtáka a lopatkového vrtáka, pokryje jedna taška s hmotnosťou 40 libier z vášho miestneho domu na zlepšenie kvality približne 90 štvorcových stôp do ⅛ palca.

Pri starej terase s Re-Cap sú dva kroky: oprava a obnova. Najskôr dôkladne vyčistite poškodenú terasu tlakovou umývačkou, odstráňte všetok uvoľnený alebo vločkový betón a vyplňte všetky trhliny pomocou Resurfaceru Re-Cap Resurfacer, ktorý sa zmiešal s vodou do konzistencie hladidla. Akonáhle sú opravy náplasti úplne suché, nasýtte terasu vodou a potom odstráňte všetku stojatú vodu. Re-Cap rozotrite rovnomerne po povrchu pomocou stierky s dlhou manipuláciou. Pred úplným vysušením zmesi naneste na povrch metlu s použitím metly alebo stierky. Textúra bude slúžiť ako protišmykový povrch pre dokončenú terasu. Pozrite sa na toto video Quikrete a zistite, aké jednoduché to môže byť!


Možno ste pripravení na zmenu zo svojej betónovej terasy s kefami. Ak by ste chceli iný vzhľad, zvážte položenie súboru finišerov nad starú terasu. Pavestone, spoločnosť Quikrete, vyrába viac ako tucet štýlov tenkých štruktúrovaných vozoviek - vrátane dlaždíc Milano Pavers inšpirovaných vlajkovými kameňmi - navrhnutých tak, aby šli priamo na vrchol. Viacúčelový systém Milano, ktorý sa často označuje ako prestavba vozoviek, je rýchly, ľahký a cenovo dostupný spôsob, ako dať konkrétnemu patiu nový život.

Ak chcete pripraviť terasy pre finišery podľa vášho výberu, najprv rozotrite vrstvu betónu Quikrete PowerLoc Spárovací piesok na betónovú dosku pomocou úžitkovej metly a potom ju vyrovnajte do všetkých trhlín a vrúbkov, aby ste vytvorili vrstvu piesku. (Piesok PowerLoc obsahuje polyméry, ktoré stvrdnú po kontakte s vodou, takže po dokončení inštalácie budete musieť hadicu utlmiť na terase, aby ste pomohli uzamknúť dlaždice na svojom mieste.) Položte dlaždice jeden po druhom na piesok a pripojte ich k miesto gumovou paličkou. V prípade potreby sa na strihanie finišerov dá použiť stolová píla alebo demonštračná píla vybavená diamantovým kotúčom. Prilepte najodľahlejší rad (nazývaný „kurz vojaka“) až na betónovú terasu pomocou stavebného lepidla Quikrete. Toto vysoko výkonné lepidlo zaisťuje chod vojaka, čo zase zabraňuje posunu finišerov vo vnútorných radoch.

Povrchová úprava finišera je jednoduchá: stačí posypať viac piesku PowerLoc po povrchu a rovnomerne ho vymetiť do škár medzi dlaždicami. Tým sa zámkové dlaždice zaistia na mieste a dá im dráždivý vzhľad. To je všetko, aby sa zo starej terasy stal atraktívny zábavný priestor, ktorý bude závisťou okolia! Neveríte nám? Tím Pavestone zachytil, ako jednoduchý je projekt v tomto inštruktážnom videu. S malou inšpiráciou, správnymi potrebami a pomocnými rukami bude vaša nová terasa pripravená na letnú sezónu v žiadnom momente.

Tento obsah je platená reklama vytvorená v spolupráci so spoločnosťou Quikrete. Jeho fakty a názory sú názory a názory.