Trávnik a záhrada

Najlepšie systémy na postrekovanie trávnika pre každý dvor


Aj keď sa na vašom dvore môže spravodlivo podieľať na údržbe a manikúre, v skutočnosti môže byť celkom ľahké zabrániť zhnednutiu. Kľúčom k sviežemu zelenému trávniku je výber a investovanie do spoľahlivého postrekovača trávnika. Zaveste takmer ktorýkoľvek z dnešných modelov až po záhradnú hadicu a veľká časť práce je vykonaná - najväčšou snahou z vašej strany môže byť presunutie postrekovača cez trávnik. Pre ešte väčšie pohodlie zvážte použitie podzemného zavlažovacieho systému, ktorý je nastavený na časovači, aby sa zaistilo rovnomerné zalievanie bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate.

Postupujte ďalej, aby ste lepšie pochopili, aký typ postrekovača udržiava váš trávnik čo najzelenší, a zistíte, prečo voláme týchto šesť možností ako naše najlepšie výbery pre najlepší postrekovač trávnika:

 1. NAJLEPŠÍ PRÁVNY SPRINKLER PRE ZÁKAZNÍCKE KRYTIE: TZCER dvojhlavý rotačný postrekovač
 2. NAJLEPŠÍ CESTOVNÝ PRÁVNY PRÁVO: Nelson RainTrain Cestovné zavlažovacie zariadenie
 3. NAJLEPŠÍ PRÁVNY SPRINKLER PRE KVETOVÚ VODU: Zavlažovací systém Nelson Flower
 4. NAJLEPŠÍ PRÁVNY SPRINKLER PRE URČITÉ ROZPOČTY: Gilmore Circle Pattern Spot Sprinkler
 5. NAJLEPŠÍ PRÁVNY SPRINKLER PRE PATTERN SPRINKLING: Dramatický rozstrekovač veže 9 vzorov
 6. NAJLEPŠÍ DIY SYSTÉM NA SPRINKLEROVÚ DOSKU: Dažďový vták In-Ground Automatic Sprinkler System

Poznajte svoje typy postrekovačov.

Všeobecne povedané, postrekovače trávnikov spadajú do šiestich kategórií, od nepohyblivých až po skutočne roaming, aby pokryli celý majetok. Pri rozhodovaní, ktorý typ systému najlepšie vyhovuje vašim špecifickým potrebám, zvážte veľkosť a štýl vášho trávnika, klímu, v ktorej žijete, a množstvo vody, ktorú chcete zachovať. Tu je cheat sheet:

 • fixné alebo Stacionárne postrekovače líšia sa svojím dizajnom a dosahom, ale každý sa pripája k vašej hadici a strieka vodu v rovnakom vzore na tú istú oblasť, kým sa nepohybuje. Tento typ je zvyčajne schopný pokryť polomer päť až pätnásť stôp naraz, najlepšie pre malé záhrady a záhrady.
 • Oscilujúce postrekovače na rozptýlenie vody v polkruhovom spreji použite rad viacerých otvorov. Hlava postrekovača - ako aj výsledný ventilátor vody - sa potom pohybuje zo strany na stranu, takže zavlažovanie pokrýva väčšiu plochu ako väčšina stacionárnych modelov.
 • rotujúce (alebo otáčavý) a náraz postrekovačeobidve sa otáčajú 360 stupňov, keď uvoľňujú vodu. Prvý typ má spravidla dve alebo viac ramien, ktoré sa točia, zatiaľ čo druhý typ (niekedy známy ako impulzný alebo pulzujúci rozstrekovač) vyteká vodu z jediného lúča, ktorý kliká, keď otáča svoju plnú rotáciu. Tieto nárazové postrekovače sa často môžu pochváliť najväčším rozsahom distribúcie vody.
 • Rozstrekovacie hadice sú, ako to znie, v podstate gumové hadice s malými perforáciami usporiadanými pozdĺž hornej časti, ktoré emitujú riadený sprej. Dĺžka a flexibilita týchto modelov dokonale fungujú na zalievanie dlhých, úzkych a dokonca nepravidelne zakrivených škvŕn trávy, pretože sa tiahnu po vašom pozemku ako vinič.
 • cestovatelia alebo cestovné postrekovače prevráťte sa po záhrade (záhradná hadica v závese) v naprogramovanom vzore, podobne ako miniatúrna kosačka na trávu - okrem toho, samozrejme, zalievanie trávy skôr ako jej kosenie.
 • Zemné postrekovacie systémy hádajte z napájania záhrady podľa plánu. Aj keď je vopred potrebné vynaložiť úsilie na zmapovanie, vykopanie vašej nehnuteľnosti a pripojenie nového systému k vodovodu, strategicky umiestnené postrekovacie hlavy môžu byť naprogramované tak, aby sa v nastavených časoch vynorili zo zeme a zavlažovali trávnik.

Načasovanie je všetko.

Vďaka obmedzeniam vody na celom západnom pobreží a zachovaniu všadeprítomnej horúcej témy si domáce zavlažovanie môže vyžadovať rozsiahle plánovanie - a spoľahlivý budík - na udržanie osobného využívania vody pod kontrolou bez vyschnutia vášho majetku. Našťastie najlepšie postrekovače trávnika sú vybavené funkciami, ktoré zaručia, že váš smädný trávnik dostane správne množstvo osvieženia.

 • Na systémoch rozstrekovačov v zemi vám automatické časovače umožňujú vopred naplánovať presné plány napájania (kedy, kde a koľko vody).
 • Pokiaľ ide o nadzemné postrekovače, medzi najporovnateľnejšie funkcie, ktoré treba hľadať, patria časovače prietoku, ktoré monitorujú a obmedzujú množstvo vody, ktorú používate na zavlažovanie trávnika za minútu, a automatické vypnutie na pojazdných postrekovačoch, ktoré zaisťuje zastavenie vašej mobilnej jednotky. zalievanie po dokončení jeho vzoru.

Výberom modelu s jednou alebo viacerými z týchto funkcií môžete lepšie kontrolovať spotrebu vody - a niekedy by ste sa mohli obávať, kedy zapnúť a vypnúť tieto postrekovače.

Najlepšie postrekovače trávnika

Všetky záhrady a záhrady sú rôzne, ale bez ohľadu na to, čo vaše zalievanie potrebuje, jedna z našich šiestich najčastejších možností postrekovania je pre vás to pravé. Všetky nasledujúce postrekovače môžu byť pripevnené k štandardnej záhradnej hadici a každý z nich bol používaný a schválený vlastníkmi domu rovnako ako vy.


1. NAJLEPŠÍ PRÁVNY SPRINKLER PRE ZÁKAZNÍCKE POKRYTIE: Rotačný postrekovač TZCER s dvojitou hlavou (19,99 dolárov)

Či už potrebujete zalievať malú plochu alebo polovicu svojho dvora, môžete to urobiť pomocou dvojitého rotačného postrekovača TZCER. Prispôsobenie pokrytia je rovnako jednoduché ako výmena postrekovacích hláv - prichádza s dvoma! Jedna hlava je vybavená trojramenným rotačným postrekovačom, ktorý vytvára kruhový model zavlažovania až do priemeru 26 stôp (stačí nastaviť tlak vody v kohútiku a zvoliť vzdialenosť). Druhou možnosťou je vysokofrekvenčná pulzujúca hlavica rozstrekovača, ktorá môže zalievať až 60 stôp v 45-, 90- alebo 360-stupňovej oblasti. Obidva sú pripevnené k pevnej plastovej základni určenej na pevné držanie postrekovača počas zavlažovania. Kupujúci Amazonu nadšený o dvojhlavovom postrekovači TZCER, ktorý mu udelil 4,9 z 5 hviezdičiek za rýchlu výmenu hlavy a dlhotrvajúcu službu. K dispozícii od Amazonu.


2. NEJLEPŠÍ CESTOVNÝ PRÁVNY PRÁVO: Nelson RainTrain Travel Sprinkler (56,61 USD)

Zalejte celý dvor bez toho, aby ste niekedy zmenili polohu postrekovača? Je to možné! Cestovný zavlažovač Nelson RainTrain z neho robí vodu, ktorá umožňuje vode rozprestierať väčšie plochy trávnika. Všetko, čo musíte urobiť, je umiestniť záhradnú hadicu a systém RainTrain bude sledovať cestu hadice - do 200 stôp - zatiaľ čo jej dve rotujúce ramená vody nastaviteľný riadok od 15 do 55 stôp široký, ponúka maximálnu plochu pokrytia 13 500 štvorcových. nohy v jednom zalievaní. Nákupcovia Amazonu milujú možnosť „ich nastaviť a zabudnúť na to“. Dávajú RainTrain výdatným 4,1 hviezdam pre ľahké použitie a pre automatické vypnutie, keď postrekovač dosiahne koniec hadice. Pre zavlažovanie celého dvora je toto toto! K dispozícii od Amazonu.


3. NAJLEPŠÍ PRÁVNY SPRINKLER PRE KVETOVÚ VODU: Systém zavlažovania zavlažovačov Nelson Flower (52,48 USD)

Kvetinové záhony zahŕňajú množstvo farebných intríg, často usporiadaných v hraniciach pozdĺž plotov a línií vlastností, ale zalievanie ich môže byť fuškou kvôli ich dlhým a navíjacím usporiadaniam. So systémom na zavlažovanie kvetín Nelson sa môžete rozlúčiť s pohybom tohto malého postrekovača každých 15 minút pozdĺž kvetinového záhonu. Zavlažovací systém Nelson je dodávaný s piatimi postrekovacími hrotmi a 50 stôp hadičiek. Jednoducho roztiahnite hadičku do kvetinového záhonu a potom umiestnite hroty postrekovača tam, kde sú najviac potrebné (samoprepichujte a pripevnite na akékoľvek miesto k hadičke). Každý hrot postrekovača je možné prispôsobiť vode až do kruhu s priemerom 12 stôp, takže si môžete vytvoriť vlastný vzor napájania. Kupujúci Amazonu dávajú systému Nelson nadšených 4,4 hviezd pre ľahké nastavenie a nazývajú ho „fantastickým riešením“ pre zalievanie krajiny a kvetinových záhonov. K dispozícii od Amazonu.


4. NEJLEPŠÍ PRÁVNY SPRINKLER PRE URČITÉ ROZPOČTY: Gilmore Circle Pattern Spot Sprinkler (3,39 USD)

Udržiavanie trávnika zeleného a sviežeho neznamená, že musíte rozvetvovať veľa peňazí. Aj napriek tomu, že bodové postrekovače Gilmore Circle Pattern Spot Sprinkler sa objavia ako najdostupnejšie na našom zozname najlepších postrekovačov trávnikov, stále sa môžu pochváliť dlhotrvajúcou kovovou konštrukciou. Postrekovač môže byť umiestnený kdekoľvek vo vašom záhrade, kde bude emitovať kruhový model zavlažovania až do priemeru 30 stôp. Vzdialenosť zavlažovania môžete upraviť iba úpravou tlaku vody v batérii. Pre dlhú životnosť a skvelú cenu dávajú kupujúci Amazonu sprinkleru Gilmore robustné 4,3 hviezdy, ale spomínajú, že budete chcieť zaistiť, aby vaša záhradná hadica nebola prekrútená, keď ju položíte, aby sa sprinkler nezvrátil. K dispozícii od Amazonu.


5. NAJLEPŠÍ PRÁVNY SPRINKLER PRE PATTERN SPRINKLING: Dramatický rozstrekovač veže s 9 vzormi (23,97 USD)

Potreby na zavlažovanie sa líšia, ale Dramm 9-Pattern Turret Sprinkler má riešenie pre všetkých! Postrekovač má robustnú kovovú základňu a nastaviteľnú číselníkovú hlavu, ktorá sa dá otáčať, aby sa vybralo deväť rôznych postrekových vzorov, vrátane štvorcových, podlhovastých, kruhových a polkruhových, takže je postrekovač vhodný pre trávniky všetkých veľkostí a tvarov. Kupujúci Amazonu tvrdia, že postrekovač Dramm je „úžasný pre cielené zalievanie“ a „skvelý pre zvláštne tvarované oblasti“ a udeľujú mu 4,2 hviezdy za efektívne zalievanie kdekoľvek, od niekoľkých stôp až po 48 stôp. K dispozícii od Amazonu.


6. SYSTÉM SPRINKLEROVEJ NAJLEPŠEJ DIY PRE DROBNÉ DIY: Automatický systém postrekovačov Rain Bird In-Ground (129,45 USD)

Ak máte záujem o pozemný systém, ktorý môžete „nastaviť a zabudnúť“, možno budete chcieť vyskúšať automatický systém sprinklerov Rain Bird. Tento model s jednoduchou inštaláciou získal spokojnosť kupujúcich Amazonu 3,6-hviezdičkovým hodnotením. Prvý profesionálny systém výrobcu určený na inštaláciu majiteľa domu obsahuje šesť vysoko účinných 360-stupňových rotačných rozstrekovacích hláv a pripevňuje sa na vonkajší kohútik (skôr ako na hlavný vodný ventil) na nastavenie v piatich krokoch alebo jedno popoludnie! K dispozícii na Amazone.