Ako na to a rýchle tipy

Ako na to: Vyčistite prikrývku


Skoro každý potešiteľ má štítok s pokynmi pre starostlivosť, ktoré čítajú „Iba suché čistenie“. Ale ak máte rozpočet, alebo sa zdráhate vystaviť posteľnú bielizeň tvrdým chemikáliám použitým pri chemickom čistení, alebo sa jednoducho len chcete vyhnúť. ďalšia vec, je tu dobrá správa: Môžete si prikrývku utrieť doma. Je to však možné, iba ak máte veľkokapacitnú prednú plničku. V malom stroji môže značná hmotnosť šidača poškodiť zariadenie, zatiaľ čo v hornom nakladači môže miešač roztrhať látku a spôsobiť, že sa perie rozlieva všade. Ale za predpokladu, že vaša práčka je veľká a má predné zaťaženie v dizajne, môžete očistiť spodnú pokrývku podľa týchto krokov!

KROK 1
Najprv najskôr vložte do práčky prikrývku. Ďalej pridajte mierne mydlo alebo ešte lepšie mydlo špeciálne určené pre nadol. Áno, takéto veci existujú! Nepoužívajte štandardný prací prostriedok. To, čo by ste bežne používali na čistenie vášho oblečenia, by pri použití na spodnom prikrývke odstránilo prírodné oleje, ktoré sú zodpovedné za to, aby bolo perie tak výnimočne ľahké a príjemne našuchorené.

KROK 2
Umývačku nastavte tak, aby bežala s teplou vodou v jemnom cykle. Ak existuje ďalšia možnosť oplachovania, povoľte ju. Ak nie, je to v poriadku; stačí prikrývať pokrývku manuálne. Bez ohľadu na to, ako to dosiahnete, na odstránenie zvyškov mydla zo spodu je potrebné ďalšie oplachovanie.

KROK 3
Ihneď preneste pokrývku do vysokokapacitnej sušičky. Nastavte sušičku tak, aby pracovala pri nízkych teplotách, a hodte ju do guľôčok sušiča alebo do čistých bielych ponožiek plnených tenisovými loptičkami. Ďalšou možnosťou je pravidelné odstraňovanie prikrývky zo sušičky a jej intenzívne trasenie. Všetky tri metódy vykonávajú rovnakú dôležitú funkciu, ktorou je zabrániť zhlukovaniu dolu.

KROK 4
Keď prikrývka uschne, uistite sa, že ju občas kontrolujete, najmä na začiatku cyklu. Existuje nebezpečenstvo prehriatia prikrývky, v takom prípade by sa látka mohla roztaviť alebo spáliť. Ak zistíte, ako sa prikrývka prilepuje k vnútorným stenám sušičky, pred pokračovaním v práčke zastavte, vyberte posteľnú bielizeň a potiahnite ju ručne.

KROK 5
Uterák uchovávajte v sušičke, kým nebude suchý v kostiach a kým sa spodná časť nespustí na mäkkú a nadýchanú. Môže to trvať niekoľko hodín. Odolajte pokušeniu vytiahnuť prikrývku zo sušičky skôr, ako bude úplne suchá. Toto by v najlepšom prípade ohrozilo izolačnú silu podstielky a v najhoršom prípade by podporilo rast plesní a plesní.

Chcete jednoduchšie čistenie?
Posteľ udržiavajte zakrytú prakticky vždy zakrývkou. Podobne ako obliečka na vankúš pre spodnú bielizeň chráni spodná posteľná bielizeň pred škvrnami pomerne ľahko čistiteľné prikrývky. Každé tri alebo štyri mesiace vyberte prikrývku z prikrývky a zaveste ju vonku pomocou špendlíkov. Uložte túto fušku na suchý, slnečný a pokiaľ možno veterný deň. Akonáhle je zavesené, nechajte paplón von, kým nezapadne slnko. Týmto spôsobom môže byť prikrývka čistená iba raz za päť alebo desať rokov!