Kuchyňa

Ako: Vyčistite likvidáciu odpadu


Zvážte životné prostredie pri priemernej likvidácii odpadov v umývadle: Je chladné, tmavé a vlhké a je tu takmer nepretržitý prísun potravín, ktoré sú rozdrvené a rozptýlené. Niet divu, že to čas od času páchne! Ak chcete vyčistiť odpadky a odstrániť baktérie spôsobujúce zápach, postupujte podľa týchto pokynov.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Svietidlo
- Ihlové kliešte alebo kliešte
- Kocky ľadu
- Kamenná soľ
- Ocot
- Prášok na pečenie
- Stará zubná kefka
- Tekuté mydlo na umývanie riadu
- Citrónová alebo pomarančová kôra

KROK 1
Pokiaľ ide o čistenie odpadu, existujú dve hlavné pravidlá. Prvým z nich je vždy pred prácou na prístroji odpojenie napájania. Najjednoduchší spôsob, ako prerušiť napájanie, je jednoducho odpojením. Normálne je zapojený do steny pod umývadlom. Ak nemôžete nájsť zásuvku, choďte na elektrický panel vo vašom dome a odrežte elektrinu do obvodu, na ktorom je uložená skládka odpadu. Ak chcete potvrdiť, že je napájanie vypnuté, skúste zapnúť likvidáciu odpadu.

Potom nasmerujte baterku nadol na odtok, aby ste identifikovali predmety, ktoré môžu byť uložené alebo obtočené okolo obežných kolies, ktoré macerujú pevné látky poslané cez zneškodnenie. Vyhľadajte také veci, ako sú uzávery fliaš, hliníkové plechovky alebo rastlinné vlákna. Ak nájdete nejaké predmety, odstráňte ich pomocou klieští alebo klieští na špendlíky. Áno, druhým pravidlom čistenia odpadu je nikdy neprilepiť ruku do komory.

KROK 2
Zlikvidujte do odpadkov asi tucet kociek ľadu a následne pol šálky kamennej soli. Obnovte prívod energie do likvidácie, aby ste mohli zapnúť mechanizmus pri tečúcej vode po odtoku. Nechajte ho zapnuté asi minútu, až kým všetok nahromadený špina a odpad nezpadnú z úložných čepelí. Skontrolujte znovu výboj pomocou baterky. Ak sú čepele čisté, vypnite napájanie a vypnite ho.

KROK 3
Do nádoby nalejte šálku octu a pol šálky jedlej sódy. Nechajte kombináciu pučať asi 15 minút. V tomto procese kyslosť roztoku ničí baktérie vrátane salmonely a E. coli. Tu sa držte prírodných čistiacich prostriedkov; nemali by sa používať žiadne toxické chemikálie. Rovnako ako baktérie môžu vyletieť z likvidácie, ohroziť sanitáciu kuchynského drezu, tak aj chemikália.

KROK 4
Zatiaľ čo ocot a sóda na pečenie sú vo vnútri zaneprázdnené šumením, kombinujte tieto dva razy - tentokrát mimo prístroja - na pult, aby ste vytvorili hustú pastu. Časť tejto pasty vložte na starú zubnú kefku a použite ju na drhnutie horných a spodných povrchov gumených chlopní pozdĺž hrdla likvidácie. Tieto chlopne budú pravdepodobne rovnako odolné ako baktérie ako ktorákoľvek iná zložka. Takže, keď ste pri tom, porozmýšľajte o tom, že gumové diely na vašej zátke tiež dobre vyčistíte, ak nejaké existujú.

KROK 5
Teraz je čas navrhnúť jedno posledné vyprázdnenie odpadu. Najskôr pripojte vypúšťací otvor. Po druhé, pretekajte vodou v umývadle, až kým nebude jeho nádrž plná asi tri štvrtiny. Pridajte čajovú lyžičku riadu s mydlom, nakoniec vyberte vypúšťaciu zátku a nechajte vodu vytiecť všetku, kým bude likvidácia zneškodňovaná.

Doplňujúce Poznámky
Do umývadla a likvidácie môžete pridať čerstvú arómu tak, že do odpadu pošlete citrusové šupky. A v budúcnosti pravidelným čistením odpadu môžete zaistiť, aby pachy zostali mimo dosahu. Označte si kalendár pripomenutím, aby ste každé dva týždne vyčistili odpadky. Na pravidelné čistenie funguje akákoľvek metóda, či už ide o ľadovú a kamennú soľ alebo ocot a jedlú sódu. Každá trvá iba pár minút, a ak zostanete na špičkových veciach, môžete sa vyhnúť náročnejšiemu a časovo náročnejšiemu procesu uvedenému vyššie.