Historické domy a ďalšie

Kabína týždňa: Plávajúci statok


V roku 2002 vyšiel Tom Givone na končatinu. Bývalý reklamný textár sa rozhodol kúpiť a oživiť statok z 19. storočia v Upstate New York. Začala sa tak štvorročná odysea, ktorá bola naplnená fyzickými aj dizajnovými výzvami. Proces zastavenia a spustenia brzdili nielen oneskorenia a frustrácie, ktoré zvyčajne sprevádzajú rozsiahle renovácie, ale aj veľká recesia. Dnes však znovuzrodená stavba nenesie žiadne jazvy z bojov, ktoré spôsobili jej dokončenie. Plávajúci statok, ako ho nazýva Givone Home, skôr spája starý a nový so zdanlivo bez námahou štýlom.

Pravdepodobne najúžasnejším aspektom Plávajúceho domu Farmohouse je priestranná otvorená kuchyňa, ktorá sa nachádza v novom krídle, ktorého koniec štítu pozostáva výlučne zo skla a ocele. Nachádzajú sa tu jasne moderné betónové podlahy s dotykovým povrchom, ovinuté pulty s modrými tónmi a vysoko lesklá stoláreň. Existujú však aj svedectvá o histórii statku. Napríklad starodávne ručne vyrezávané lúče zachránené z mliekárne v susednej Pensylvánii pokrývajú súčasný priestor.

Luxusne minimalistická hlavná kúpeľňa je vybavená sprchovacím kútom od steny po stenu dlhou deväť stôp, ako aj vaňou umiestnenou v drevenom ráme s bielou farbou. Dievčenské plavidlo je pultová doska vyrobená z jedného z 11 borovíc na pozemku, ktorý bol vyrúbaný a vyfrézovaný, aby poskytol väčšinu reziva použitého v projekte.

Oceľová konštrukcia Cor-Ten rámuje krb a slúži ako odvážne miesto v hlavnej spálni. Vzdušnosť miestnosti vďačí čiastočne jej celej bielej palete, ale skôr stúpajúcemu klenutému stropu. Po obvode miestnosti prechádza rozbitá verzia tradičného obkladu, ktorý pripomína pôvod budovy. Jasnejšia pripomienka minulosti však pochádza z pôvodných šindľov s otrasmi z cédrového dreva, ktoré boli vystavené počas obnovy a rozmiestnené tu, spolu so zhruba zarovnanými doskami ako dekorácia dverí.

Je ťažké si vybrať obľúbenú funkciu v kúpeľni pre hostí, ale možno najpozoruhodnejšie je luxusne nedokonalý taliansky mramorový umývadlo, ktoré konzoly do miestnosti bez viditeľných podporných prostriedkov (v skutočnosti je zavesené pomocou uhlových žehličiek ukrytých v stene). ). Pútavou je aj vaňa na drevo a zinok, artefakt z 19. storočia zachránený z činžovnej budovy v New Yorku. Givone sa rozhodol zabaliť vinobranie vane z nehrdzavejúcej ocele a znovu nájsť spôsob, ako sa rôzne storočia navzájom dopĺňať.

Môžete si prenajať Plávajúci statok, ktorý sa nachádza dve hodiny severne od New Yorku, v horách Catskill, od 600 dolárov za noc. Kliknite sem pre bližšie informácie.