Ako na to a rýchle tipy

3 spôsoby, ako si vytvoriť svoj vlastný ľad topiť


Masívny ľad môže zastaviť váš každodenný život, ak nemáte prostriedky na jeho odstránenie. Na odstránenie ľadu sa samozrejme spoliehate na lopaty a zberače, je to však pracný proces, ktorý môže poškodiť podkladový betón alebo kameň. A zatiaľ čo zázraky ľadovín zázraky, máte šťastie, ak vás búrka zastihne. Až sa to stane nabudúce, vyskúšajte domácu taveninu. Čítajte ďalej a dozviete sa tri spôsoby, ako vyrobiť domácu ľadovú taveninu s prísadami majiteľov domov, ktoré sú často po ruke.

1. Soľ
Rozptýlenie hrstí soli po celom ľade vám nebude moc dobré. Na to, aby soľ bola účinná ako ľadová soľ, musí ľad prenikať a nesmie naň ležať. Z tohto dôvodu je najlepšie roztrieť soľ a naliať horúcu vodu na ľad. Keď horúca voda topí ľad, soľ vnikne, aby sa zabránilo opätovnému zamrznutiu tekutej vody. Môžete použiť bežnú stolovú soľ, ale najlepšou možnosťou je kamenná soľ, ktorá zaisťuje trakciu pre obuv a pneumatiky.

Poznámka: Metóda soľ a horúca voda pracuje na odlepovaní pneumatík, ale nepoužíva veľmi horúcu vodu na čelné sklo automobilu; náhle zvýšenie teploty môže spôsobiť popraskanie skla. Nezabúdajte tiež na to, že vysoké koncentrácie solí môžu byť pre rastliny toxické (aj keď nie také toxické, ako sa topí väčšina ľadu kúpenej v obchode).

2. Hnojivo
Síran amónny, bežná zložka v komerčných hnojivách, pracuje tak, že znižuje teplotu, pri ktorej sa ľad topí. Inými slovami, ľad nerozpúšťa okamžite, ale urýchľuje to proces. A na rozdiel od soli sa môže šíriť po povrchu ľadu. Skontrolujte, či v garáži nezostali nejaké hnojivá z jari, a na etikete balenia skontrolujte, či je ako zložka uvedený síran amónny.

Poznámka: Aj keď sa hnojivo môže bezpečne používať ako domáca tavenina do trávnatých a záhradných plôch, najlepšie sa nepoužíva na príjazdových cestách, cestách ani v žiadnom prípade, keď by hnojivo, keď sa skombinuje s tekutou vodou, mohlo pristáť v komunálnej kanalizácii. Je známe, že odtok hnojiva je environmentálnym problémom.

3. Trenie alkoholu
Pri -20 stupňov má trenie alkohol omnoho nižší bod tuhnutia ako voda. Z tohto dôvodu sa alkohol často objavuje ako jedna z mnohých zložiek, ktoré sa topia na komerčnom ľade. Ak však v domácnosti čistíte alkohol z hygienických dôvodov, jeho potenciál topenia ľadu môžete využiť niekoľkými spôsobmi. Najprv môžete jednoducho naliať alkohol na akékoľvek ľadové oblasti, ktoré chcete rozložiť. Alebo môžete kombinovať alkohol s vodou v sprejovej fľaši a vytvoriť tak dlhodobo a ľahko prenosný roztok na topenie ľadu. Nechajte ho v aute a používajte ho pri najbližšom uviaznutí vašich dverí alebo zamrznutí čelného skla.

Doplňujúce Poznámky
Bez ohľadu na to, akú domácu taveninu si vyberiete, je najlepšie súčasne položiť látku, ktorá dodáva trenie, aspoň na povrchy, na ktoré by niekto mohol chodiť. Stelivo pre piesok, soľ a mačiatko - to všetko spraví.