Interiérový dizajn

Pred a po: Rakety z obývacej izby 80. rokov vpred


Od roku 2011 sa Becki Peckham a Chris Nicholas usilovne snažili prerobiť svoj domov vo východnej Kanade, pričom všetky svoje blogovanie venovali svoje skúsenosti v súvislosti s The Uncommon Law. Keď začali pracovať, dom musel prejsť dlhú cestu, než by odzrkadľoval moderné, nekonvenčné dizajnérske citlivosti páru. Obzvlášť obývacia izba ukazuje, čo môžu Becki a Chris urobiť, keď ohnú svoje tvorivé svaly - a svoje skutočné svaly, pretože sami urobili takmer všetko. Obývacia izba dnes nasmeruje spoločnú lásku páru k fotografii a filmu, od náladového osvetlenia až po zobrazenie historických fotoaparátov. „Dokonca sme vyrobili podsvietené svetelné boxy, ktoré obsahujú skutočné röntgenové lúče starého 35 mm fotoaparátu a Super 8 kamery,“ hovorí Becki. Celkovo si Becki myslí, že zmena v obývacej izbe predstavuje „druh fúzie oboch našich povolaní, fotografie a rádiológie.“ Prejdite nadol a pozrite sa na dramatický rozdiel, ktorý môže odhodlanie domácich majstrov urobiť!

Aký bol priestor pred tým, ako ste začali?
Bolo to veľmi 80. roky. Keď sme to prvýkrát videli, predchádzajúci majiteľ tam mal nábytok - a usporiadanie nebolo ideálne. Miestnosť je pomerne veľká a nábytok bol pritlačený k stenám, pričom v strede zostal veľký prázdny priestor. Neexistovali žiadne stropné svetlá a farba obloženia a steny boli dosť základné.

Znie to ako celkom prázdna bridlica. Aký bol váš konečný cieľ pre redizajn?
Chceli sme vytvoriť modernú a štýlovú mediálnu miestnosť s náladou / lenošením. Skutočne sme našli reklamu v časopise pre spoločnosť Minotti a zamilovali sme sa do štýlu: do tmavej miestnosti, ktorá obsahovala svetlošedý gauč a akcenty z tmavého dreva / orecha. Odtiaľ pochádza prvotná inšpirácia pre dizajn.

Aká bola najväčšia výzva? Zistili ste, že ste museli robiť kompromisy?
S týmto priestorom sme určite mali niekoľko výziev. Dozvedieť sa, ako spustiť strop a vytvoriť odkrytie, ktoré skryje LED náladové osvetlenie, si vyžadovalo trochu plánovania. Potom sa omietka urobila len preto, aby zistila únik.

Stena z lamiel bola však pravdepodobne najnáročnejšia, pretože kvôli všetkej práci bolo potrebné brúsenie ručne, predbežné ošetrenie, morenie a zafarbenie dreva. Tam bolo cez 640 lineárnych stôp drevených 1x2, ktoré vyžadovali manuálnu prípravu.

Pokiaľ ide o kompromisy, Chris a ja sme pôvodne chceli propánový krb, ale v skutočnosti to bol náš rozpočet. Nakoniec sme sa usadili na etanolovom krbe; malo to podobný pocit, ale bolo oveľa dostupnejšie.

Urobil si veľa s miestnosťou: postavená lamelová stena, inštalované vysokovýkonné plávajúce police, namontovaný etanolový krb, dokonca znížený strop. Povedzte nám niečo o myšlienkovom procese, ktorý stojí za týmito rozhodnutiami.
Chceli sme, aby rôzne časti miestnosti mali odlišnú funkčnosť. Pomohlo to použitie sekcie a pridanie plávajúcej police / stola na zadnú stenu. Stena krbu s lavicami pod ňou tiež slúži ako malá plocha.

Mediálna stena začala ako jednoduchá stena, ktorú sme chceli vyfarbiť inou farbou. To sa vyvinulo na tapetu, potom na obkladačky a nakoniec na myšlienku plne fúkanej úpravy drevených lamiel. Naše nápady vždy vyzerajú ako snehová guľa, kým si neuvedomíme, že sme hlboko koleno v projekte, ktorý je 50-krát väčší ako pôvodný nápad!

Strop bol štukový a my sme nad ním chceli sadrokartón, ale Chris mal nápad odhaliť LED diery okolo okraja stropu. Škriabali sme štukatúru po celom obvode miestnosti, vytiahli sme starý strop, nainštalovali novú sadrokartónovú stenu tak, aby sa zastavila asi 1,5 palca od steny, a keď sme omietli, pridali sme J-lemovanie pre pekný čistý okraj.

Na ktorú časť miestnosti ste najviac hrdí a prečo?Myslím, že sme obaja hrdí na roštovú stenu. Páči sa nám spôsob, ako vyzerá, najmä v noci, a dostávame na ňom veľa komplimentov. Videli sme aj niekoľko ľudí, ktorí si vyrábajú svoje vlastné, takže skutočnosť, že sme ostatných dostatočne inšpirovali na to, aby prevzali takú pekelnú úlohu, je lichotivá. Ak uvažujete o priľahlom schodisku v obývacej izbe, potom sú sklenené koľajnice pre domácich majstrov tiež veľmi hrdé, iba preto, že toľko ľudí povedalo, že sa to nedá urobiť.

Čerstvý kabát nepochybne pomohol nastaviť tón pre zvyšok vašej izby. Máte nejaké tipy na maľovanie, ktoré prisaháte?
Maľovanie môže zmeniť rozdiel v miestnosti. Sadra, ktorú používame (keď sme príliš leniví na to, aby sme to dokázali sami), nás naučila pár trikov, ktoré zmenili spôsob, akým maľujeme späť. Potom, čo ste sa spočiatku valili okolo troch šíriek farby, vráťte sa späť a znova prevráťte časť, ktorú ste práve namaľovali, iba sa otáčajte zhora nadol. Poskytuje dokonalý a jednotný povrch. Tiež rýchlo dajte stene ľahké brúsenie medzi nátermi farby, aby ste porazili akékoľvek drsné miesta na stene.

Pokiaľ ide o samotný výber farieb, sme veľkými fanúšikmi matných farieb. Možno to nie je najlepšia voľba pre rodiny s detskými rukami, ktoré sa dotýkajú stien po celú dobu, ale matný povrch dodáva stenám plochý, krémový vzhľad, ktorý máme radi. Skryje tiež všetky nedostatky v omietke.

Ak sa na to všetko pozrieme teraz, ako sa zmenilo toto usporiadanie spôsobu využívania priestoru? Aké potreby to vyhovovalo pre vás a Chrisa?
Toto je naša každodenná miestnosť. Stretávame sa tu, pozeráme tu filmy a niekedy tu jeme jedlo alebo pracujeme. Je to skutočne viacúčelový priestor. Nechceli sme mať miestnosť, ktorá by sa príliš nevyužívala, a preto sme sa ubezpečili, že ju naložíme vecami, ktoré by nás vtiahli do vesmíru. Napríklad, keď má vstavaná polica na zadnej stene dvojnásobnú pracovnú plochu, dáva Chrisovi miesto na štúdium alebo miesto na sedenie a písanie blogu.