Ako na to a rýchle tipy

Genius! Meď s príveskom svetla


Potreba je podľa nich matkou vynálezu, ale rovnako aj šetrnosťou. Keď bolo svietidlo 2 000 dolárov vylúčené, Brynne z domu The Gathered Home vytvorila svoju vlastnú icosahedronovú (to je 20 strán!) Medenú lampu pre cenovku, ktorá bola na dosah.

Riešenie problémov s geometrickým projektom môže trvať, keď nie ste matematický svišť; Brynne sa nazvala strašný / nebojácny kutil. Na otázku, čo jej umožňuje pracovať cez jej kritickú, perfekcionistickú stránku, aby mohla vidieť projekt, povedala: „Veľa výskumov! Páči sa mi, že moje plány a očakávania sa stanovia skôr, ako sa ponorím do projektu, takže trávim veľa času na front-end technikách výskumu a dodávok online alebo spúšťaním nápadov okolo niekoho, koho pozná. Akonáhle budem mať v hlave náčrt krokov, ktoré podniknem, aby som túto myšlienku dokončil, cítim sa oveľa menej zastrašený zhromažďovať zásoby a začať! “

Táto starostlivosť sa vyplatila, keď na svojich webových stránkach zdieľala svoje DIY. „Keď som prvýkrát začal blogovať, naozaj som netušil, ako by mohla byť inšpirujúca a povzbudzujúca online komunita pre domácich majstrov! Nikdy som si nepredstavoval podporu a priateľstvo, ktoré by som našiel medzi kolegami blogermi, a je to skutočne jedna z najlepších častí toho, čo robím. “

Takže teraz s vami zdieľame jeden z jej návodov. Čítajte ďalej, aby ste videli, ako priniesla toto neuveriteľne elegantné knock-off k životu.

MATERIÁLY A NÁRADIE

- 10 'IKEA Foto prívesok svetlo
- (2) medené potrubie 10 '1/2 ”
- 25 'medený drôt, 2 balenia
- Farba v spreji
- Rezač rúrok
- Meracie pásmo
- Marker
- oceľová vlna, trieda 0000

KROK 1

Math. Povedať, že to nie je moje silné apartmá, by bolo podcenením. Po pravde povedané, mal som malú pomoc s geometriou.

Začal som sledovaním základne môjho svietidla. Vedel som, že potrebujem zapadnúť kruh do päťuholníka, a tak sme náš kruh rozdelili uhlopriečkou na 5 sekcií (72 stupňov / sekcia). Pri spätnom pohľade, keď sa zhromaždil, celý ikosedron vyšiel trochu veľký pre závesné svetlo IKEA, takže som pravdepodobne mohol oholiť strany dole asi na 7,25 ”.

KROK 2

10-palcové IKEA Foto svetlá prichádzajú v striebornej, zelenej, červenej a béžovej farbe, ale ja som chcel / potreboval čiernu farbu, tak som prelepil drôt a urobil niekoľko vrstiev lesklej čiernej farby na striekanie.

KROK 3

Icosahedron má 30 rovnostranných hrán, takže som musel rozrezať medenú rúrku na tridsať 7,5 palcov. 10 'rúrka vám dá šestnásť 7,5 ”kusov (plus 1/2” až 1 ”navyše, zistila som, že nie sú presne 10 stôp), preto som potreboval kúpiť dva 10 'kúsky. Ak je 10 'potrubie príliš dlhé na to, aby ste mohli bezpečne prepraviť domov, a takmer pre mňa to bolo dokonca aj v posteli môjho nákladného auta, mohli by ste potrubia vždy nakrájať na polovicu pri značke 5' pred ich vložením do vozidla, pomocou rezačky rúrok.

Aj keď rezanie všetkých tridsiatich kusov bolo trochu únavné, tento malý rezač medených rúr pracoval dobre. Najprv som pomocou bodky urobil bodky na značke 7,5 ”po celom priemere rúrky. Potom som zarovnal čepeľ v rezačke rúr známkami, pritiahol som ju a položil som ju na chrbát na rovný povrch.

KROK 4

Po narezaní všetkých 30 kusov som použil veľmi jemnú oceľovú vlnu triedy 0000, aby som z medenej rúrky odstránil stopy červeného atramentu. Fungovalo to ako kúzlo čerstvé, lesklé čisté medi a pripravené na montáž.

KROK 5

Zhromaždenie. Toto je najpodrobnejší krok a ten, pre ktorý mám najmenšie množstvo rád a užitočných fotografií. Začal som tromi medenými kúskami a tak dlhým kúskom medeného drôtu, ako som dokázal.

Potom, čo som vytvoril jeden úplný rovnostranný trojuholník, pokračoval som v pridávaní trojuholníkov pomocou jednej z existujúcich častí ako strany. Aj keď by som si prial, aby som bol viac informatívny, zopakujem to nie mať geometricky naklonenú myseľ, takže som si ťažko predstavoval, čo presne robím. Len som si uvedomil, že každý „bod“ ikosedronu mal do seba narazených päť hrán a tvar sa skutočne vybudoval.

Pred úplným zatvorením icosahedronu som sa uistil, že moje svietidlo je vo vnútri. Najprv som to neurobil, ale budete chcieť viesť kábel pre svietidlo cez stred jedného z bodov icosahedronu a potom ho uzavrieť okolo neho. Najprv som to zabudol urobiť, takže som musel po otvorení jedného z bodov otvoriť a znova si navliecť kábel.

Vďaka, Brynne! Ak chcete získať ďalšie úžasné projekty pre domácich majstrov, ako sú napríklad achátové plátky a medené svietniky, navštívte domovskú stránku The Gathered Home.