Dvere a okná

7 Čo by ste mali vedieť pred výmenou zámkov dverí


Váš domov je iba taký bezpečný ako zámok na jeho dverách. V priebehu času alebo v dôsledku bezpečnostných situácií môžete pociťovať potrebu zmeny zámkov, aby ste ochránili svoju bezpečnosť a súkromie. Existuje niekoľko spôsobov, ako to dosiahnuť, takže ak uvažujete o výmene zámkov vo vašom dome, čítajte ďalej. Pomôžeme vám pochopiť, kedy je to nevyhnutné a kedy sa môžete vyhnúť jednoduchšou a lacnejšou metódou zmeny zámku.

Výmena zámkov na dverách môže vyžadovať ich výmenu alebo opätovné použitie. Obe metódy zabezpečujú, že staré kľúče už viac neotvárajú zámok. Na konci tohto článku nájdete úplné porovnanie nákladov nahradenia verzus rekeying profesionálnym zámočníkom a ako práca pre domácich majstrov.

  • Výmena zámkov dverí. Najkomplexnejšia metóda zaistenia bezpečnosti spočíva v odstránení existujúceho zámku z dverí (vrátane kľučky, ak ide o kombináciu zámok s kľučkou) a následnom nainštalovaní úplne nového zámku na jeho miesto. Očakávajte, že zaplatíte 80 až 300 dolárov za zámok, v závislosti od kvality, a až 200 ďalších dolárov za profesionálnu inštaláciu. Mnoho zámkov dverí je však priateľských pre domácich majstrov a dodáva sa s pokynmi na inštaláciu.
  • Rekultivácia zámkov dverí. V bytových komplexoch je to teraz najbežnejší spôsob výmeny zámkov na dverách. Opätovné získavanie zahŕňa vyrovnanie kolíkov a pružín vo vnútornom fungovaní zámku, aby sa zámok prispôsobil novému kľúču. Kliknutím sem získate ďalšie informácie o procese regenerácie. Zaplatíte 15 až 25 dolárov za súpravu, ktorá vám umožní sami uznať zámky. Ak to urobíte profesionálne, môžete očakávať, že za zámočníka vyjdete a urobíte prácu, zaplatíte 80 až 160 dolárov.

Keď sa stavia nový dom, k dverám budú mať kľúče rôzne osoby vrátane subdodávateľov, inšpektorov a realitných agentov. Nový majiteľ domu nebude chcieť kľúče do rúk všetkých tých ľudí, preto by sa mal zámok znovu uznať. Zvyčajne je to súčasťou procesu predaja (a je zodpovednosťou staviteľa), hoci realitný agent kupujúceho je ten, kto sa pred uzavretím uistí, že je kompletný. Rekeying je dobrý nápad vždy, keď sa presťahujete do iného domu, pretože nikdy neviete, koľko kľúčov pláva okolo. Keď kupujete existujúci dom, ste na háku za to, aby sa zámky znovu objavili. Ak si prenajímate, prečítajte si nájomnú zmluvu o predpisoch týkajúcich sa výmeny zámkov na dverách - možno budete musieť dať prenajímateľovi kľúč k novo uznanému zámku.

Podobne ako všetky mechanizmy s pohyblivými časťami sa zámok nakoniec opotrebuje. Zaseknutie nesprávneho kľúča do zámku alebo iba opakovaný pohyb zamykania a odomykania dverí v priebehu času môže poškodiť vnútorný mechanizmus, čo môže mať za následok kľúč, ktorý sa drží alebo je ťažké sa otočiť. Rekonštrukcia poškodeného alebo opotrebovaného zámku problém nevyrieši, pretože nemôže spôsobiť opotrebovaný zámok. Stále tu budú nové problémy s blokovacím mechanizmom. V tejto situácii je najlepšie uhryznúť guľku a vymeniť celý zámok.


Ak sú vaše kľúče od domu niekedy ukradnuté, jednou z vašich prvých obchodných objednávok je zmena zámkov na vašich dverách, aby nikto nemohol získať prístup k vám domov. Znovuzískavanie je v tejto situácii metódou výberu, rovnako ako by to bolo v prípade, ak by člen rodiny stratil kľúč alebo ho inak stratil. Jedným prípadom, keď budete musieť vymeniť celý zámok je, ak iba kľúč k zámku zmizol. Proces regenerácie vyžaduje použitie pôvodného kľúča; ak ho nemáte, musíte vymeniť celý zámok.

Je nepríjemné hádať sa cez pol tucta kľúčov, pretože kľúč predných dverí sa nehodí k zámkom zadných dverí alebo bočných dverí a naopak. Výhoda spočívajúca v tom, že jeden kľúč sa hodí do všetkých zámkov vo vašom dome (vrátane garáže), sa dá dosiahnuť opätovným vložením, pokiaľ máte na všetkých dverách rovnakú značku zámkov. Techniky získavania (a štýlov kľúčov) sa líšia od jedného výrobcu k druhému. Napríklad, ak sú všetky zámky vo vašom dome Schlage, môžete všetky z nich znova priradiť k rovnakému kľúču. Ak sú zámky rôznych značiek, budete musieť niektoré z nich vymeniť, aby boli všetky rozpoznané, aby akceptovali jeden kľúč.

Po vniknutí alebo vyrážke vlámania v okolí veľa majiteľov domov inovuje na bezpečnejšie zámky. Moderné dverové zámky ponúkajú špičkovú technológiu, ktorá zlepšuje a zjednodušuje bezpečnosť domácnosti. Veľa súčasných zámkov má na odomknutie dverí klávesnicu s kódom namiesto staromódneho kľúča. Klávesnica môže byť naprogramovaná tak, aby akceptovala číselný číselný kód, ktorý sa v prípade potreby dá ľahko zmeniť na nový kód.

Špičková technológia prešla ešte ďalej do zabezpečenia domácnosti prostredníctvom inteligentných zámkov synchronizovaných s telefónom, tabletom alebo počítačom, čo vám umožňuje zamykanie a odomykanie dverí na diaľku. Inteligentné zámky pošlú tiež výstrahu do vášho zariadenia, ak sú dvere v neprítomnosti odomknuté.

Výmena zámkov dverí je drahšia ako ich regenerácia, ale ak si prácu urobíte sami, môžete ušetriť peniaze za obe. Pred rozhodnutím zvážte nasledujúce rozdelenie nákladov.

Výmena zámkov dverí

  • Zaplatíte od 40 do 300 dolárov za zakúpenie nového zámku dverí v závislosti od dizajnu, materiálov a toho, či ide o jednoduchý zámok s otočným gombíkom alebo kombináciu zámkov a kľučiek vyššej kategórie s inteligentnými technologickými funkciami.
  • Profesionálna zámočnícka inštalácia môže pridať ďalších 80 až 200 dolárov v závislosti od zložitosti zámku.
  • Výmena zámkov dverí je relatívne jednoduchý projekt pre domácich majstrov. Ak viete, ako sa pohybujete okolo základného skrutkovača, mali by ste ho zvládnuť do hodiny. S novými zámkami sa dodávajú úplné pokyny na inštaláciu a horúce linky podpory zákazníkov sú často k dispozícii na zodpovedanie akýchkoľvek otázok.

Odblokovanie zámkov dverí