Kuchyňa

Sprievodca pre kupujúcich: Najlepšie chladničky


V kuchyni je hosťom viac spotrebičov ako v ktorejkoľvek inej miestnosti v dome, a kráľom všetkých je chladnička. Kým bola kedysi obyčajná biela krabica s funkciami bez ozdôb, vyvinula sa chladnička, ktorá sa pýši radom štýlových povrchových úprav a neustále sa rozširujúcim sortimentom funkcií, z ktorých niektoré sú užitočnejšie ako iné. Ak ste od posledného nákupu v chladničke už roky, možno vás prekvapí, ako sa zmenilo prostredie produktu. Pri navigácii v mnohých možnostiach majte na pamäti tieto faktory, aby ste si mohli vybrať, ktorý vyhovuje vašim každodenným potrebám, vyhovuje vašim preferenciám štýlu a zapadá do vášho rozpočtu.

Veľkosť / kapacita. Pokiaľ ide o veľkosť chladničky, je potrebné poznať dve merania. Prvým je vonkajšia veľkosť spotrebiča. Ak kupujete novú chladničku v rámci väčšej renovácie kuchyne, môžete zvážiť použitie väčších alebo menších rozmerov, než sú štandardné veľkosti, pretože vaše dosky a stolné skrinky môžu byť navrhnuté tak, aby vyhovovali každému modelu, ktorý si vyberiete. Ak však pracujete v existujúcom usporiadaní kuchyne, nová chladnička sa musí zmestiť do priestoru uvoľneného starou. V niektorých kuchyniach môžu existovať výškové obmedzenia, ale šírka je typickejšou zásadnou dimenziou. Štandardné chladničky majú priemer 30 až 33 palcov. Hĺbka sa tiež líši. Niektoré modely sú navrhnuté tak, aby sedeli takmer v jednej rovine s okrajom pracovnej dosky. Chladničky s protiľahlou hĺbkou poskytujú elegantný, takmer vstavaný vzhľad, aj keď sú plytké, tieto chladničky nemusia ponúknuť toľko úložnej kapacity ako modely s úplnou hĺbkou.

Faktom je, že po inštalácii chladničky sa bude starať menej o jej vonkajšie rozmery a viac o jej vnútornú kapacitu. Chladničky štandardnej šírky majú obvykle vnútorné kapacity v rozmedzí od 19 do 22 kubických stôp. Zatiaľ čo niektoré modely ponúkajú kapacitu až 33 metrov kubických, sú širšie (a niekedy aj vyššie) ako priemerný model. Kompaktné chladničky, ktoré sú také úzke ako 18 palcov, zažívajú novú popularitu, nie v internátoch alebo kanceláriách, ale v menších domácnostiach. Aj keď tieto takzvané stĺpové chladničky často nemajú mrazničku, môžete si kúpiť osobitnú (rovnako malú) mrazničku, ktorá bude slúžiť ako spoločník.

Konfigurácia. V snahe rozšíriť vnútornú kapacitu a vybaviť ďalšie funkcie výrobcovia narazili na množstvo inovatívnych konfigurácií. Aj keď najbežnejšou konfiguráciou je stále známy dizajn mrazničky na vrchu, niektoré ďalšie populárne usporiadania zahŕňajú:

kombinácie vedľa seba: Tieto sú príťažlivé pre tých, ktorí siahajú do mrazničky tak často ako chladnička, majú vertikálne rozdelenie po celej dĺžke, s chladničkou na jednej strane a mrazničkou na druhej strane.

štýly spodnej mrazničky: Táto konštrukcia je rýchlo sa rozvíjajúca podkategória a umiestňuje chladničku nad mrazničku; zatiaľ čo časť chladničky má často zavesené francúzske dvere, mraznička sa vytiahne pozdĺž posuvných koľají.

• štvordverové modely: Sme zvyknutí na to, že „štyri dvere“ sú deskriptormi automobilov, ale tu sa tento termín týka chladničiek, ktoré majú ďalšiu zásuvku (na mäso a nápoje) medzi dvojdverovou chladničkou a výsuvnou mrazničkou na dne.

Pri rozhodovaní o ideálnej konfigurácii chladničky pre vašu kuchyňu nezabudnite počítať s výkyvmi dverí modelu vo vzťahu k neďalekým stenám, stolárstvu a iným spotrebičom. Ďalšia dôležitá úvaha: Veľa zariadení pracuje najlepšie, keď je nainštalovaná s určitým priestorom na všetkých stranách. Prečítajte si literatúru a spolupracujte s predajcom spotrebiča (a / alebo s dodávateľom alebo návrhárom kuchyne), aby ste sa uistili, že kupovaná chladnička sa skutočne zmestí do vášho priestoru.

Energetická účinnosť. V každej predvádzacej miestnosti produktov nájdete, že každá chladnička má štítok Energy Guide, ktorý sumarizuje energetické požiadavky spotrebiča a ročné prevádzkové náklady (na základe priemerných sadzieb zemného plynu a elektrickej energie). Aby ste minimalizovali mesačné účty za energiu, zamerajte sa na modely s označením Energy Star. Takéto chladničky prekračujú federálne minimálne normy pre účinnosť a kvalitu.

Pridané vlastnosti. Zvony a píšťalky sú tu prevládajúce ako v ktorejkoľvek inej kategórii spotrebičov. Medzi najobľúbenejšie patria zásuvky s reguláciou teploty, nastaviteľné odkladacie police a nádoby a dávkovače ľadu a vody pod dverami. Na drahých modeloch nájdete priestory na chladenie vína, zvukové systémy s podporou Bluetooth a dokonca aj integrované televízne a / alebo počítačové obrazovky. Okrem toho väčšina značiek dnes ponúka celý rad farieb a povrchových úprav, od matnej bielej po nehrdzavejúcu oceľ a ďalej.

Aby sme vám pomohli nájsť najlepšiu chladničku pre váš domov, vybrali sme niekoľko obľúbených položiek, pričom vyššie uvedené faktory sme porovnávali s kritickými hodnoteniami na najlepších nákupných stránkach:

Chladnička Maytag M1TXEGMYW s mrazničkou

Jeden z najviac hodnotených chladničiek na domácom sklade, tento tradičný model s mrazničkou dostal 4,2 z 5 hviezdičiek, pričom zákazníci ocenili „praktického“ výrobcu ľadu aj „veľkú kapacitu“. Jednotka s kvalifikáciou Energy Star poskytuje 20,6 kubických stôp vnútorného priestoru, s nastaviteľnými sklenenými policami Spill-Catcher v plnej šírke; FreshLock, vlhkosť, riadený, crispers, do, produkt; a vetranie Cool Flow, ktoré pomáha rovnomerne chladiť veľké predmety. Je k dispozícii v sortimente povrchových úprav, vrátane nehrdzavejúcej ocele. Maytag, aj keď nie je najnovším dieťaťom v bloku, zapôsobí ako lacný a výkonný výber. Cena: 799 dolárov

Kenmore Elite 71323 francúzska chladnička s mrazničkou na spodné dvere

Nákupcovia spoločnosti Sears poskytli Kenmore Elite 5 z 5 hviezdičiek, pričom citovali svoj „priestranný“ interiér s rozmermi 21,6 kubických stôp, ktorý je umiestnený v skromnom ráme so šírkou 30 palcov. Energy Star-kvalifikovaný, chladnička má zásuvku s plnou šírkou špajzu, špeciálne navrhnutú pre uloženie mimoriadne veľkých, zvyčajne ťažko skladovateľných predmetov, ako sú taniere pre večierky. Medzi ďalšie funkcie patrí dávkovač filtrovanej vody, výrobník ľadu nainštalovaný vo výrobe a mraznička s dvojstupňovým dizajnom, ktorá maximalizuje úložný priestor. Cena: 2 099 dolárov

LG LDC24370ST spodná mraznička

Táto chladnička s mrazničkou LG, ktorá je k dispozícii v bielej alebo nehrdzavejúcej oceli, kombinuje tvarované dvere, komerčné kľučky a skryté pánty pre efektívny a plynulý vzhľad. Je tiež priestranná, s časťami chladničky a mrazničky, ktorých celková kapacita je 23,8 kubických stôp. Nákupcovia Best Buy jej dali 4,7 z 5 hviezdičiek, čím ocenili svoje LED osvetlenie, tichú prevádzku a ľahko čistiteľné nastaviteľné police. Systém Smart Cooling vo svojom jadre sa spolieha na šesť snímačov teploty a chladenie prúdom vzduchu na monitorovanie a udržiavanie teploty. Elektronické rozhranie zobrazuje stav systému v ľubovoľnom čase. Cena: 1 619 dolárov