Zelená

Ako na to: Zbavte sa spížnych můr


Podobne ako ich bratranci skrývajúci sa v skrini, sú spížové mory ničivými škodcami. Konajte rýchlo skôr, ako sa najedia (a položia na vajcia) uložené jedlo vo vašich skriniach alebo špajzi. Aj keď je to malý problém, ktorý sa ešte nevyhnal plnohodnotnému zamoreniu, podniknite tieto kroky, aby ste sa zbavili spížových motýľov a zabránili im v návrate.

KROK 1: Vyprázdnite špajzu a skontrolujte jej obsah.

Vyprázdnite postihnutú oblasť-úplne. Vyberte všetky plechovky, škatule, vrecká alebo fľaše. Cestou hľadajte larválne vaky (alebo pásy akéhokoľvek druhu). Dbajte tiež na malé otvory v obale. Pamätajte, že sami sledujete spížové mory, ale aj ich larvy. Takže skontrolujte pod poklopmi pohárov; Je známe, že tu kladú vajíčka vajíčka. Ak máte v úmysle udržať akékoľvek poháre, ktoré boli držané v zasiahnutej oblasti, umyte poháre pod horúcou mydlovou vodou v kombinácii s kefou.

KROK 2: Zneškodnite nepriepustné nádoby.

Potom všetok suchý tovar zlikvidujte v otvorenom obale. A určite vyhoďte všetky škatule alebo tašky, o ktorých sa zistí, že majú nejaké otvory, ktoré ste neurobili. Pri prezeraní týchto položiek buďte dôkladní: Ak ste v určitej skrini alebo vo vnútri vašej špajze videli dokonca aj jednu spížovú moru, potom by mohli byť nepríjemné, pretože by to mohlo byť všetko nepriepustné obaly v tejto oblasti. Opakovať: buďte dôkladní!

KROK 3: Vysajte oblasť a potom ju opláchnite roztokom octu a vody.

Vysajte každý štvorcový palec špajze. (Ak je to možné, vybratie políc uľahčí vysávanie.) Po dokončení vyprázdnite vákuové vrecko, zviazajte ho v sáčku na odpadky a vysypte ho von. Pokračujte v umývaní postihnutej oblasti 50-50 roztokom octu a teplej vody. Ak nejaké máte alebo ich môžete získať, do zmesi pridajte mätu mäty piepornej. Dokončite vytieraním podlahy rovnakou zmesou 50 - 50. A len aby ste boli na bezpečnej strane, prečo si nebieliť hlavu mopu?

KROK 4: Neskladujte správne špajzu!

Počkajte niekoľko týždňov, kým sa doplní plocha, ktorú ste teraz vyčistili. Vypláca sa pacientovi. Ak problém nezmizol, môžete zopakovať vyššie uvedené kroky, tentokrát rozšíriť rozsah pôsobnosti na priľahlé oblasti, bez toho, aby ste museli prekonávať problémy a náklady na hádzanie zakúpeného jedla, aby ste nahradili to, čo ste už stratili.

Akonáhle ste sa úspešne zbavili špajzových můr, podniknite kroky zachovať je preč.

Prevencia zamorenia spížami

  • Suchý tovar skladujte v plastových alebo sklenených obaloch s vzduchotesnými uzávermi.
  • Nechajte mätu mätu, bobkové listy, mätové alebo cédrové triesky odkryté v oblasti, pravdepodobne vo vrecku.
  • Pravidelne kontrolujte svoje skrine a špajzu. Kedykoľvek spozorujete spížové mory - a dúfame, že ich už nikdy neuvidíte - vždy konajte rýchlo, aby ste čo najviac obmedzili ich šírenie. Koniec koncov, je jednoduchšie vyčistiť jednu skrinku, ako vyčistiť každú skrinku s jedlom vo vnútri.

Nakoniec stojí za zmienku, že špajzové mory sú s vami často z obchodu s potravinami. Nechutné, ale pravdivé. Pred nákupom múky, obilnín, chleba alebo krmiva pre domáce zvieratá si pozorne prečítajte obal. Akékoľvek podozrivé balenie nechajte na poličke a spustite ho iným spôsobom!