Suterén a garáž

Rádio: Zabráňte únikom v suteréne


Okná v suteréne sú vynikajúce na prenikanie prirodzeného svetla do podzemného priestoru, ale čo keď tiež púšťajú vodu? Páchateľom by mohli byť vaše žľaby a pády.

Počúvaj NA ZÁKLADNÝCH OKIEN OKIEN alebo si prečítajte nasledujúci text:

Skontrolujte žľab prebiehajúci pozdĺž strechy najbližšie k príslušnému oknu. Skontrolujte tiež najbližšie klesanie - to je žľab vedúci od čiary strechy k zemi. Ak je upchávka v oboch alebo v jednom, potom by sa do okna mohla vyliať prebytočné množstvo vody. To nie je nevyhnutne problém sám osebe, ale môže to byť faktor prispievajúci.

Keby bola studňa dobre nainštalovaná, na dne by bol odtok, ktorý by umožnil prenikaniu vody do pôdy. Ak nevidíte odtok, vykopajte niekoľko centimetrov. Ak ešte jeden nevidíte, je to problém. Vo výnimočne silnej dažďovej búrke - alebo v kombinácii so zalepeným systémom odvodnenia búrok - môže byť absencia odtoku veľmi príčinou únikov v suteréne.

Môžete pridať odtok, ale nejde o najjednoduchšie úlohy. Alternatívou je odstrániť približne dve stopy pôdy z dolnej časti okna a nahradiť ju drveným kameňom. Udržujte úroveň kameňa asi tri palce pod spodnou časťou okna. To pomôže udržať vodu von.

Pre lepšiu ochranu závesu prikryte dobre priehľadné okno. Je zrejmé, že kryt bude aj naďalej slúžiť slnečnému žiareniu bez toho, aby sa pozval do vody.

rádio je novo zavedený denný rozhlasový spot prenášaný na viac ako 60 staniciach po celej krajine (a rastie). Svoju dennú dávku môžete získať tu počúvaním alebo čítaním 60-sekundového rádiového tipu na vylepšenie domova Bobom.