Hlavné systémy

Výhody sálavého tepla sú neviditeľné, a to je dobrá vec


Pravdepodobne ste už počuli o sálavom vykurovaní, novej technológii, ktorá poskytuje pohodlie prostredníctvom hydronických panelov umiestnených pod podlahou. O tejto alternatíve vykurovania domácnosti je veľa vecí, ktoré by ste mali radi. Jednak funguje ticho, na rozdiel od hučiacich systémov núteného vzduchu alebo klikania na podlahové lišty. Ďalšia výhoda, ktorá je obzvlášť príťažlivá pre alergikov a ľudí, ktorí sa zaujímajú o zdravie: sálavé teplo nezahŕňa žiadne potrubia, takže nerecirkuluje znečisťujúce látky a dráždivé látky vo vzduchu v domácnosti. Energeticky efektívne atribúty systému sú tiež veľkým lákadlom pre majiteľov domov zameraných na rozpočet alebo na životné prostredie. Medzi týmito výhodami sa často prehliada menej zrejmá, ale nemenej príťažlivá skutočnosť o sálavom teple: je neviditeľná.

sloboda
Sme tak zvyknutí žiť uprostred našich vykurovacích systémov, že frustráciu považujeme za samozrejmosť. Chladič sa skrýva v rohu, takže je táto časť miestnosti nepoužiteľná na žiadny iný účel. Ale kvôli prítomnosti soklovej lišty by ste zariadili spálňový nábytok úplne iným spôsobom. Teraz zvážte sálavé vykurovanie, ktorého komponenty žijú úplne pod podlahou, či už ide o drevo, dlaždicu alebo koberec zo steny na stenu. Sálavé teplo, ktoré je umiestnené, tak nikdy nezasahuje do vašich plánov pre priestor. Získate nielen nejaké ďalšie zábery zo štvorca, ale aj úplnú slobodu usporiadať a vyzdobiť izbu tak, ako uznáte za vhodnú. Keď takto uvažujete o sálavom teple, je zázrak, že sme sa vyrovnali s objemnými, nepohodlnými komponentmi vykurovacieho systému na toľko desaťročí!

pohodlie
Zvyčajné vykurovacie systémy sú zreteľné. Zoberme si napríklad dnes najbežnejší typ núteného ohrievania vzduchu. Keď sa rozbehne, do miestnosti prúdi teplo. Izba sa postupne ochladzuje, len aby získala ďalší výbuch. Podobne viditeľné sú podlahové dosky a radiátory: Izba je najteplejšia, možno príliš teplá, hneď vedľa jednotky. Čím ďalej pôjdete, tým sa chladič dostane do miestnosti, kým sa nedostanete na druhú stranu priestoru (kde môžete cítiť potrebu obliecť si sveter). Pri sálavom teple neexistujú žiadne výbuchy ani variácie. Je to jednoducho stabilné, dokonca aj teplo, ktoré si nevyžaduje pozornosť.

Úspory
Je tu len jedno miesto, ktoré si všimnete sálavé vykurovanie, a to je na vašom mesačnom účte za energie. Sálavé teplo spotrebuje menej energie ako bežné systémy, čiastočne preto, že je všade, Predstavte si izbu vo vašom dome: Jeho konvenčný zdroj tepla - či už je to ventil, soklová doska alebo radiátor - sa nevyhnutne snaží skryť niekde po obvode. Sálavé podlahy sa však rozkladajú po celom priestore. Vzhľadom na to, že úroveň takmer úplného pokrytia potrebuje sálavé teplo na udržanie pohodlnej teploty oveľa menej energie ako zdroj tepla obmedzený na roh. Ďalej všetci vieme, že teplo stúpa. Takže zatiaľ čo konvenčné vykurovacie systémy čerpajú veľké množstvo tepla smerom k stropu, sálavá podlaha dáva pohodlie tam, kde je to najviac potrebné, na úrovni podlahy. Z iného hľadiska je sálavé teplo známe, pokiaľ ide o dlhodobé úspory peňazí.

Tento článok vám priniesol Warmboard. Jeho fakty a názory sú názory a názory.