Ako na to a rýchle tipy

Genius! DIY ceruzka na riad


Keď sa dizajnér Samuel Bernier ocitol s nadbytkom ceruziek (nepýtajte sa!), Bol odhodlaný neodhodiť ich, ale dať ich použiť v niečom úplne novom. Voila-jeho stojan na kutily. Genius.

Samuel skutočne používa chytrý stojan na jedlo, ktorý navrhol a postavil. Krátka odpoveď: áno. „Použil som to rok, keď som bol v Kanade,“ hovorí. Po transatlantickom presťahovaní sa do Paríža sa však musel rozlúčiť. "Moji rodičia to teraz majú," dodáva Samuel.

Spýtali sme sa ho, ako ceruzky držia vlhkosť, ktorú stojan na riad prirodzene pozýva. "Vlastne celkom dobre, pretože sú maľované," hovorí. "Doska na krájanie pohlcuje vodu trochu viac, ale rýchlo schne."

Ale kde sa inšpiruje? „Väčšinou sa to stáva,“ hovorí. "Mám buď niečo na opravu, alebo niečo, čo len potrebujem, a keďže som výrobca ... robím tieto veci tak, ako sa mi páči."
Pozrite sa na jeho návod na stojany na náradie pre domácich majstrov!

MATERIÁLY
- doska na rezanie dreva
- Ceruzky (viac ako 30)
- Ručná píla alebo pásová píla
- Ochranná maska
- 1/4 vŕtačka do dreva

KROK 1

Budete musieť veľa kresliť alebo nájsť niekoho, kto to robí. Každá drevená ceruzka s gumou na konci urobí svoju prácu. Ak ste typ človeka, ktorý žuť špičku svojich ceruziek ... tento projekt nemusí byť pre vás.

KROK 2

Vystrihnite všetky špičky ceruziek na rovnakú dĺžku. Ak ich budete orezávať príliš dlho, vaše doštičky sa nezmestia a ak ich orežete príliš krátko, buďte opatrní prstami. Navrhujem dĺžku šesť centimetrov. Na zabránenie vdychovaniu ceruzky a grafitového prachu môžete použiť ručné alebo pásové píly a masku.

KROK 3
Keď už máte dosť ceruziek (viac ako 30), nájdite dobrú podporu. Použil som drevenú dosku, pretože je lacný, ľahko sa vŕta a vyzerá dobre.

KROK 4

Vytlačil som vŕtaciu šablónu, aby som sa ubezpečil, že každá diera je rovnako vzdialená. Na hlboké otvory 1,5 cm som použil vrták na drevo 1/4. V závislosti od hrúbky dosiek by vzdialenosť medzi jednotlivými otvormi mala byť medzi 3 cm a 6 cm.

KROK 5

V závislosti od použitých pier môžete potrebovať úpravu otvorov. Mali by ste byť schopní vložiť ceruzky do dosky ručne. Jedným malým vozíkom je orezávač na orezanie okrajov ceruziek. Toto uľahčí vkladanie.

Samuel nie je cudzím umeniu upcyclingu. Ak sa vám tento projekt páči, prečítajte si jeho hack v stoličke IKEA Frosta alebo na jeho webovej stránke, kde nájdete ešte ďalšie skvelé projekty!