Nástroje a dielňa

Rádio: Vyberte správnu čepeľ pílky pre danú úlohu


Pokiaľ ide o použitie piestových píl, výber správnej čepele môže vaše práce oveľa jednoduchšie uľahčiť. Medzi mnohými dostupnými typmi pílových listov sú tieto, o ktorých by mal každý majster vedieť:

Počúvaj O OPRACOVACÍCH PÍLECHACH alebo si prečítajte nasledujúci text:

Ak rezáte drevo, dosiahnete najlepšie výsledky pomocou čepele s relatívne hrubými zubami. Pri omietke čím hrubší je zub, tým lepšie. Ak pracujete s nechtami alebo kovovými rúrkami, čepeľ jemných zubov - podobne ako píla - je tou najlepšou voľbou. K dispozícii sú špeciálne čepele na rezanie kameňa alebo dlaždíc. Sú v podstate bezzubé a sú potiahnuté brúsnym pieskom, ktorý sa najčastejšie skladá z karbidu volfrámu. Tá istá čepeľ dobre funguje aj s liatinou.

Štandardná dĺžka väčšiny listov píl je šesť palcov, ale sú k dispozícii kratšie a dlhšie listy. Ak vaša práca vyžaduje dosiahnutie čepele hlboko do zapustených oblastí, budete chcieť vyzdvihnúť extra dlhú čepeľ. Dlhé čepele sa hodia aj na prerezávanie stromov alebo rezanie cez silné trámy používané pri terénnych úpravách. Pred začatím práce musíte mať zapnuté bezpečnostné okuliare a rukavice.

rádio je novo zavedený denný rozhlasový spot prenášaný na viac ako 60 staniciach po celej krajine (a rastie). Svoju dennú dávku môžete získať tu počúvaním alebo čítaním 60-sekundovej rádiovej špičky domáceho kúrenia Bob.