Ako na to a rýchle tipy

Genius! DIY Apple Cider Press


Len málo vecí hovorí jeseň viac ako čerstvé jablčné víno. Čo keby si si mohol vytvoriť svoj vlastný dvorek. To je to, čo sa užívateľ Instructables Mike Craghead a jeho priateľ John Saveliff rozhodli splniť. Realizácia tohto projektu pre domácich majstrov je úplne geniálna! Chcete si vytvoriť svoj vlastný? Čítajte ďalej a poučte sa od Mika a Johna a získajte návod.

Toto nemusí byť nevyhnutne začiatočník. Mike zostal pokorný, pokiaľ ide o jeho vlastnú zručnosť pre domácich majstrov, „priznávam:„ Mám základné vedomosti o tom, ako sa vyhnúť špicatému koncu píly a vŕtačiek, a tak ďalej… ale neexistuje absolútne žiadny spôsob, ako by som mohol zvyšok zvládnuť bez Johnových nástrojov a odborných znalostí. “John dodáva, že pre každého, kto uvažuje o pokuse o lis na jablčné jablká, „Dôrazne sa odporúča sprostredkovanie spracovania dreva a prístup k vŕtačke, stolovej pile, frézke alebo sústruhu a skrutkovaču.“

Pretože zručnosti alebo nie, môže tento projekt predstavovať výzvy pre každého kutilstva. Ako hovorí Mike, „Hlavnou výzvou pre mňa bolo, že tento trochu ambiciózny projekt bol prvýkrát, keď som sa pohrával s tvrdým drevom. Na záhrade som urobil veľa drotárstva, regenerácie dreva, ale žiadny z mojich pílových listov ani vrtákov nebol vhodný na dub. Tým sa zvýšila náročnosť aj používanie náhradníkov. “John, ktorý podľa Mika vykonal všetku prácu vyžadujúcu skutočné zručnosti a nástroje, tvrdí, že pre neho bola najťažšia časť:„ ohýbanie a držanie sudov v kruhu pri pokuse o pripojenie zvyšné palice iba dvoma rukami. “

Keď lis Mike na výrobu muštu netlačí mušt, uloží ho do záhradnej markízy. "Moja garáž je desivá krajina pre nikoho, takže sa tam ešte nebude zmestiť, ale vždy to bol plán ... Stále hľadám najlepší spôsob, ako ju zakryť všetkými prvkami, či už podarí sa mu to nakoniec vytlačiť do garáže. “

Pokiaľ ide o čistenie, Mike hovorí, že stlačenie lisu hneď po použití funguje dobre, „nasleduje vlhká handrička.“ Dodáva: „Pred použitím dezinfikujeme tiež veľmi zriedeným roztokom jódu. Celá vec sa rozpadne celkom ľahko, a keď sa to rozpadne, zavesím všetky časti, aby vyschli. Nepoužívame nič moc mocné, pretože nemáme radi pitie chemikálií. Čítal som, že dub má tiež niektoré vlastnosti, ktoré zabraňujú vzniku cootie. “

MATERIÁLY

- červené a biele dubové drevo
- nehty z nehrdzavejúcej ocele (skrutky so štvorhranným pohonom pre vodiča, veľkosť 1 'x ½ “pre rám a násypku)
- obrovská skrutka zo zveráka
- skrutky vozíka
- odizolovanie hliníka
- spojka
- vŕtačka

KROK 1

Aby sme vytvorili dizajn pre náš lis na jablčné jablká, vybrali sme si čerešne z našich obľúbených funkcií z rôznych verzií a existuje nekonečné množstvo spôsobov, ako remixovať rôzne komponenty: veľkú skrutku môžete nahradiť napríklad zdvihákom fľaše. , Existujú približne štyri spôsoby, ako jeden z nich postaviť, takže nechám na vás, aby ste prišli na to, a ušetrí vám presné merania.

KROK 2

Všetkým drevom sme prešli Johnovým kĺbom, čo je skutočne zábavné, ak ste to nikdy neurobili s tvrdým drevom: na jednom konci vchádza výstredný kus dreva a na druhom konci krásna umelecká diela, zrno náhle viditeľné na takmer dokonale hladkom povrchu.

KROK 3

Vyvŕtal som dobré pilotné diery, mydlil každú skrutku ... a stále som z niektorých z nich vytiahol peklo. Takže keď sa pozriete na časti, ktoré som vyrobil, nepozerajte sa veľmi pozorne.

KROK 4

Johnove brúsne koleso bolo jednou z prvých vecí, s ktorou sme sa mohli skutočne hrať, keď sa rám spájal. Zásobník je odnímateľný, a to ako na čistenie, tak ho možno po zabalení zabaliť v menšom balení. Malá svorka poskytuje malé poistenie, takže akt brúsenia nevyťahuje zásobník z rámu.

KROK 5

Po vytvorení lisu na jablčný mušt je čas rozdrviť svoje ovocie. Najskôr však dezinfikujte postrekom všetkých povrchov zriedeným roztokom jódu a nechajte uschnúť.

Aby sa maximalizoval výťažok šťavy, necháme jablká sedieť týždeň alebo tak. Mix sladkých a koláčových jabĺk zvyčajne chutí najlepšie, ale nikdy som nestretol dávku, ktorá sa mi nepáčila. Jablká sa nakrájajú na polovice alebo štvrtiny (inak by sa len otočili do násypky!). Hodíme akékoľvek hrubé hrubé kúsky do kompostu, ale drobné škvrny na ovocí nie sú ničím veľkým.

Pod násypkou sa nachádza 5-galónový vedro, ktoré zachytáva mleté ​​jablká, ktoré drží malé drevené rameno na svojom mieste. Potom zásobník naplníme a začneme brúsiť!

KROK 6

Vedro zhromažďuje mleté ​​jablká alebo výlisky. Keď je asi 2/3 plná, prestaňte brúsiť. Výlisky vložte do plastového vedra obloženého sieťovinou a zviazajte do zväzku. Vložte zväzok do valca alebo „lisovacej vane“ a potom naň položte disk vyrobený z materiálu na krájanie dosiek. Tento postup opakujte, kým si naskladáte štyri zväzky výliskov.

KROK 7

Valec, odtok a podnos sa zasúvajú pod skrutku a malý obetný dub chráni lisovaciu dosku pred priamym kontaktom so skrutkou. Pod výtok umiestnite vedro so sieťkou.

Otáčajte skrutkou, až kým nenarazí na dosku a nespomalí sa, potom ju otáčajte niekoľkými otáčkami, až kým celá štruktúra nezačne stonať. V závislosti od toho, ako šťavnatá je šarža, sa jablčný mušt začne nalievať okamžite a hneď sa objaví prvých pár galónov. Keď šťava spomalí, otočte rukoväť o ďalšiu polovicu a pokračujte v nej najmenej 15 minút.

Vďaka, Mike a John! Pozrite si ich pokyny, aby ste si mohli prečítať celý tutoriál! Alebo nájdite ešte vynaliezavejšie kutily na stránke Mike's Instructables - vrátane množstva nápadov pre tekvicu.