Ako na to a rýchle tipy

Ako na to: Zbavte sa netopierov


Dobrá správa: Netopiere nie sú agresívne. Zlá správa: Ak sú vo vašom dome netopiere, je len otázkou času, ako ich odpad začne predstavovať vážny problém.

Vedľajšie zdravotné problémy - a skutočne existujú životaschopné zdravotné problémy - trus netopierov a moč môžu skutočne ničiť drevo a iné stavebné materiály a postupne zhoršovať štrukturálnu integritu vášho domu.

Takže aj keď nie ste šikovní a nevadí vám netopiere žijúce pod vašou strechou, existujú veľmi dobré a racionálne dôvody konať rýchlo. Postupujte podľa krokov uvedených nižšie o tom, ako sa zbaviť netopierov a zabrániť im v návrate.

ZHRNUTIE PROJEKTU

  1. Preskúmajte miestne zákony a zvážte inštaláciu domu netopierov na svoj majetok.
  2. Identifikujte typ netopiera, s ktorým sa stretávate (a ak je tento typ netopiera, dočasne pozastavte svoje úsilie).
  3. Nájdite vstupný bod netopierov do svojho domu.
  4. - Otvor uzavrite jednosmerným ventilom alebo hadičkou.
  5. Uvoľnený priestor dôkladne očistite.

Pokračujte v čítaní tipov a úplných pokynov na odstránenie vášho domova netopierov raz a navždy.

KROK 1: Preskúmajte miestne zákony

Oboznámte sa s miestnymi zákonmi. Vo väčšine štátov sú netopiere chráneným druhom, čo znamená, že je nezákonné ich zabíjať. Jedným z humánnych prístupov je inštalácia domu netopierov na vašom majetku pred vysťahovaním vašich nechcených hostí. Pravdepodobne je možné, že akonáhle budú mať netopiere prístup do svojho domu, netopiere by sa usadili v nových ubytovacích zariadeniach, ktoré ste pripravili. Odtiaľ by ste mohli počítať s netopiermi, aby ste pokračovali v prospešnej službe jesť hmyz vo svojom majetku.

KROK 2: Identifikácia typu netopiera

Keď sa snažíte zbaviť sa netopierov, je nevyhnutné zistiť, s akým typom netopierov máte čo do činenia. Prvá vec, ktorú treba urobiť, je zistiť, aké druhy netopierov sú bežné v krku lesa. Ďalej sa pokúste získať dobrý pohľad na netopiere, ak ste tak ešte neurobili, takže si môžete porovnať svoje pozorovania s výskumom. Upíri milovníci mohli ľahko uhádnuť, že vaše najlepšie šance na videnie netopiera sú za súmraku a úsvitu.

Akonáhle viete, aké netopiere sú vo vašom dome, môžete sa rozhodnúť, či je alebo nie je to materská sezóna pre tento konkrétny druh. Ak zabránite tomu, aby matka netopiera získala prístup do svojho domu, zatiaľ čo deti sú stále vo vnútri, tieto deti zomrú. A bez ohľadu na to, ako sa k tomu cítite, ste určite nie bude sa mi páčiť, ako to vonia. Takže ak je to materská sezóna, počkajte.

KROK 3: Určenie vstupného bodu netopierov

Určite, že materská sezóna je u konca alebo ešte nezačala? OK, je čas to brať vážne. Sledujte svoj domov pozorne za súmraku alebo za úsvitu s cieľom určiť, kde presne netopiere vstupujú a vystupujú z vášho domu. Majte na pamäti, že kolónia netopiera má zvyčajne viac ako jeden prístupový bod a tieto môžu byť malé až pol palca. Možno budete potrebovať viac ako jeden večer na nájdenie rôznych použitých otvorov.

KROK 4: Uzatvorte otvor

Každý jednotlivý otvor zakryte jednosmerným výstupným ventilom, jednosmernou trubicou alebo iba sieťou proti vtáctvu, ktorú si môžete kúpiť online za nízku cenu (a ktorá sa nedá ľahšie použiť). Dômyselnosť týchto návrhov spočíva v tom, že zatiaľ čo netopiere umožňujú ľahký výstup z domu, netopiere sa nemôžu vrátiť. Ak sa zdá, že vybrané zariadenie funguje, nechajte ho na mieste asi tri dni.

KROK 5: Čistý, čistý, čistý

Keď už vo vnútri nezostanú žiadne netopiere, máte na ruke chaotickú prácu. Netopiere nevyhnutne zanechajú trus a moč. Pri čistení bezpodmienečne musíte nosiť vhodný ochranný odev s úplným rukávom, pracovné rukavice a respirátor. V skutočnosti vážne premýšľajte o zamestnaní profesionálnej upratovacej posádky. Keď už oblasť nie je toxická, pokračujte v zapečatení všetkých dier, ktoré ste identifikovali.