Podlahy a schody

Rádio: Bezpečnejšie schody v suteréne bránia nehodám


Ak sa snažíte znížiť riziko nehôd vo vašom dome, dobrým miestom na štart sú schody v suteréne. Tu je niekoľko spôsobov, ako zaistiť, aby boli všetky tieto cesty bezpečnejšie.

Počúvaj O ZAMESTNANCOVÝCH ZAMESTNANCACH alebo si prečítajte nasledujúci text:

Najprv sa uistite, že máte dobre umiestnené osvetlenie, ktoré úplne osvetľuje schody, bez toho, aby ste do očí zasvietili.

Pri rozhodovaní o farbe zvoľte kontrastné farby pre behúne a stúpačky, aby sa zvýšila viditeľnosť. Čím vyšší je farebný kontrast, tým lepšie. K behúňom môžete pridať aj trochu granulovanú textúru a na ich nábežnú hranu nainštalovať protišmykové lepiace pásy.

Skontrolujte, či sú skrutky držiace rukoväť pevne utiahnuté. A ak máte izbu - a najmä ak má niekto v domácnosti problémy s chôdzou - zvážte pridanie druhého zábradlia na opačnej strane schodov. Pred vykonaním práce skontrolujte miestne stavebné predpisy.

Jedna ďalšia možnosť: Môžete si nainštalovať tenké, osvetlené LED diódy pod nos schodišťa. Týmto spôsobom budete mať najbezpečnejšie a najzdravšie suterénne schody na bloku.

rádio je novo zavedený denný rozhlasový spot prenášaný na viac ako 60 staniciach po celej krajine (a rastie). Svoju dennú dávku môžete získať tu počúvaním alebo čítaním 60-sekundovej rádiovej špičky domáceho kúrenia Bob.