Steny a stropy

Takže chcete ... Knock Down a Wall


Žijete v staršom dome obývanom warrenom malých útulných izieb. V poslednej dobe ste uvažovali o zrazení steny alebo dvoch, aby ste otvorili priestor a priniesli viac svetla. Aj keď je pravda, že odstránenie múru môže pomôcť dosiahnuť tento cieľ, existuje niekoľko dôležitých faktorov, ktoré treba zvážiť skôr, ako začnete plány ďalej rozvíjať.

Je nástenné zaťaženie?
Prvé veci ako prvé. Predtým, ako sa budete pluhovať dopredu, musíte určiť, či je príslušná stena nosná. Inými slovami, udržiava dom v stoji? Tu je rýchly spôsob, ako to zistiť: Skontrolujte podlahové trámy pod nimi. Ak trámy bežia kolmo na stenu, je pravdepodobné, že ide o nosnú stenu. To však neznamená, že vaše sny o otvorenom pôdoryse sú mimo možnosti. Znamená to len, že sa musíte poradiť s odborníkom, spoľahlivým dodávateľom alebo technikom, aby vám pomohol navrhnúť stratégiu odstránenia steny, ktorá neohrozí celkovú štrukturálnu integritu vášho domu. Vo všeobecnosti je odstránenie nenosnej steny oveľa skromnejším problémom.

Čo je vnútri múru?
Dobre, takže to nedrží dom. To je dobré. Ale čo ešte robí stena? Skrýva káble, plynové vedenia alebo vykurovacie kanály? Ak pištoľ skočíte a vidíte priamo v inštalatérskych prácach, elektrických prácach alebo práci s HVAC, môžete naraz naraziť na oveľa komplikovanejšiu (a drahšiu) prácu. Predtým, ako začnete s demoláciou, sa uistite, že presne viete, s čím máte čo do činenia. Nie som si istý? Prezrite si podrobne vaše stavebné plány alebo zavolajte dodávateľa. Určite je možné odstrániť nenosnú stenu bez ohľadu na to, čo obsahuje, ale odborník vám môže pomôcť zistiť, ako presmerovať tieto komponenty bez toho, aby spôsobil trvalé narušenie normálnej prevádzky vášho domu.

Pripravte sa na prach
Bez ohľadu na to, ako ju nakrájate na plátky, odstraňovanie múrov je špinavé. Buďte pripravení na prach a veľa z toho. Pretože tento prach nemôže nič iné ako poškodiť vaše veci, oddeľte pracovnú plochu pomocou pásky a plastovej fólie. Presuňte všetko, čo chcete chrániť, za oddiel a opatrne ho zakryte; je úžasné, koľko toho jemného prachu dokáže prerobiť dokonca aj na svedomite vymyslený a dobre vykonaný oddiel.

Dajte si pozor na skryté riziká
Bol váš dom postavený pred 80. rokmi? Ak je to tak, olovo môže byť v starých vrstvách náteru na stene, ktorú odstraňujete. Prenájom profesionálneho inšpektora môže byť drahý, takže sa pozrite do niektorých testovacích súprav ľahko dostupných v domácich centrách. Výsledky sú vo všeobecnosti spoľahlivé, najmä ak krížový test vykonávate s niekoľkými súpravami, ktoré používajú rôzne metódy detekcie. Ak zistíte, že elektróda je skutočne prítomná, postupujte podľa pokynov EPA pre správnu likvidáciu.

Vytiahnite povolenie
Predtým, ako ste skutočne prenajali pilu alebo kladivo, si musíte byť istí, že ste si zaistili všetky potrebné povolenia. Niektoré obce účtujú za vykonávanie projektov prísne pokuty bez riadneho povolenia.

Všetky tieto úvahy odhliadnu, nie je pochýb o tom, že odstránenie steny môže dramaticky zmeniť vzhľad interiéru. Môže to byť veľká práca, ale ak ste urobili domácu úlohu, pravdepodobne sa vám bude hodiť výsledok.