Kuchyňa

Ako: Čistiť a udržiavať mäsiarsky blok


Počítadlá mäsiarskych blokov sú v kuchyni stále najobľúbenejšie, hoci mnoho majiteľov domov sa obáva starostlivosti a údržby povrchu, ktorá si vyžaduje. Je pravda, že mäsiarsky blok si pravdepodobne vyžaduje trochu viac pozornosti ako iné materiály na doske, ale nie je to nijako zvlášť náročná práca a výplata nie je taká.

Správne postarané, mäsiarsky blok môže trvať celý život. Žiadna iná doska sa nemôže pochváliť takou dlhovekosťou (alebo toľko odpustí). Ak máte čítače mäsiarskych blokov alebo uvažujete o možnosti ich inštalácie, prečítajte si ďalšie podrobnosti o tom, ako udržať tieto užitočné povrchy v špičke.

Denné čistenie
Rovnako ako hrnce a panvice, riad a kuchynské náradie sa musia po použití vyčistiť, aj mäsiarsky blok. Denné čistenie netrvá dlho a nevyžaduje žiadne špeciálne nástroje alebo materiály, ale čas je nevyhnutný: Blok mäsiarov očistite skôr, ako bude mať zrno dreva šancu absorbovať škvrny a zmeniť farbu.

Zvyšky potravín je možné zoškrabať pomocou hladkej, plochej a ideálne plastickej špachtle a povrch by sa mal zbaviť iba jemného mydla na umývanie riadu. Neriedený ocot, by sa skvele hodí na čistenie a dezinfekciu mäsiarskeho bloku a tento typ octu nezanecháva silný, štipľavý zápach.

Odstraňovanie škvŕn
Čoskoro alebo neskôr sa dokonca aj tí, ktorí sa svedomite starajú o mäsiarsky blok, stretnú so škvrnou. Predtým, než siahnete po brúsnom papieri, vyskúšajte jednu z týchto dvoch ľahkých metód na odstraňovanie škvŕn (pamätajte, že obidva sú bezpečné pre povrchy na prípravu potravín). Prvým je kuchynská superstar, citrón. Dokonca aj v náročných podmienkach dokáže zázraky v prípade mäsiarskeho bloku. Na zafarbenú plochu posypte trochou hrubej soli a potom ju votrite polovicou citróna.

Ak škvrna nezmizne viac-menej okamžite, vráťte sa k nej o deň neskôr a zistite, či situáciu pomáha buď mydlo alebo ocot. Môžete tiež vyskúšať sódu na pečenie, najmä ak máte čo do činenia s čerstvým rozliatím. Zasypte škvrnu do prášku, vtierajte ju dovnútra a nechajte ju sedieť. Potom vydrhnite špongiu mydlom alebo octom.

následnú povrchovú úpravu
Krása mäsiarskeho bloku je v tom, že ak by sa to niekedy stalo nezvratne zafarbené, môžete ho vždy opraviť. (Môžete to tiež urobiť, ak povrch vidí nerovnomerné opotrebenie.) Najskôr pomocou brúsneho papiera s hrubými zrnami vytrite škvrnu a potom prepnite na jemnejšie štrbiny, aby ste veci mohli vyhladiť. Po brúsení naneste minerálny olej bezpečný pre potraviny alebo surový ľanový olej. Olej rovnomerne votrite do dreva a zvyšky zotrite. Ak drevo rýchlo absorbuje všetok olej, pridajte ďalšiu vrstvu.

Pamätajte, že správna starostlivosť o mäsiarsky blok vyžaduje zašpinenie celého povrchu minimálne každých šesť mesiacov. Howard Butcher Block Conditioner (pohľad na Amazonku) vyniká ako obľúbený obľúbený prostriedok pre trvalú rutinnú ochranu povrchu.

Vedomé použitie
V niektorých domácnostiach slúžia čítače mäsiarskych blokov ako hlavný povrch na prípravu potravín. Ak sa vaša kuchyňa môže pochváliť iba pulty na mäsiarske bloky, uvedomte si, že neúmyselne môžete spôsobiť nerovnomerné opotrebenie. Aby ste predišli tomu, že skončí s jedinou oblasťou, ktorá vyzerá opotrebovane v porovnaní so zvyškom, skúste sekanie robiť na inej časti pultu vždy, keď pripravujete jedlo.

Pretože drevo rýchlo absorbuje vlhkosť, je chybou zanechávať vlhkú handričku alebo rozliatu látku po dlhšiu dobu na povrchu dreva. Ak sa nepoužíva, chcete, aby mäsiarsky blok zostal relatívne suchý. Keď varíte, občas potrite pulty suchou handričkou, aby ste minimalizovali vlhkosť. Týmto spôsobom môžete pomôcť zachovať mäsiarsky blok pre nadchádzajúce roky!