Interiérový dizajn

Vyriešený! Najlepšia veľkosť kuchynského ostrova


Otázka: Môj manžel a ja navrhujeme našu kuchyňu sami prestavovať. Určite chceme viacúčelový kuchynský ostrov, ale naša hlavná otázka znie: Aký veľký by mal byť ostrov v pomere k veľkosti miestnosti?

A: Zostavte si svoj kuchynský dizajn a je to vzrušujúci a náročný čin, ktorý nepochybne prinesie úžitok vašej rodine a priateľom. Je skvelé, že sa vy a váš manžel učíte, ako čo najlepšie využiť úložisko, prípravu jedla a stolovanie spôsobom, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám a štýlu.

Vaša otázka je predvídateľná, pretože to nie je iba veľkosť ostrova, ale priestor okolo neho ktoré musíte zvážiť. Našťastie existuje niekoľko pevných pravidiel, ktoré sa musia dodržiavať pri veľkosti a proporcionalite kuchynského ostrova. A pretože chcete viacúčelový ostrov, mali by ste sa pozrieť na štyri rôzne scenáre, aby ste maximalizovali tok služieb a premávky okolo ostrova a zároveň minimalizovali stratu miesta. Prečítajte si o pomoc s nastavením vášho ostrova.

Okolitý priestor môžete roztiahnuť na 48 palcov alebo ho zmenšiť na 30 palcov - v druhom prípade však musíte skontrolovať stavebné kódy na výstupe (prístupnosť). Akonáhle vyznačíte okolitý priestor, budete mať dobrú predstavu o tom, koľko priestoru vám zostáva a akú veľkosť kuchynského ostrova získate. Ak je vaša kuchyňa široká menej ako 13 stôp, je nepravdepodobné, že bude možné zabudovaný ostrov.

Zvýšte, že až 42 palcov, ak váš ostrov bude tiež používaný na stravovanie. Ak chcete raňajkový bar - presah, ktorý je ideálny na príjem jednoduchých jedál a občerstvenia, uistite sa, že barové stoličky majú pre prístup a pohodlie aspoň dve stopy voľného miesta. Pretože každá kuchyňa má jedinečné rozmery a iné vtipky, dobrým zdrojom rozhodnutia o tom, či vaša kuchyňa spĺňa stavebné predpisy a pravidlá funkčného dizajnu, je pravidlo tridsaťjeden pravidiel pre návrh kuchyne založené na normách, ktoré preskúmala a stanovila Národná asociácia kuchyne a kúpeľov.


Veľa varíš? Dúfate, že pridáte úložisko? A čo sedenie? Pri umiestňovaní a navrhovaní ostrova je potrebné zvážiť tieto štyri faktory:

  1. Rozloženie spotrebiča. Mnoho návrhov kuchyne využíva usporiadanie „pracovného trojuholníka“, ktoré umožňuje triangulovať drez, varnú dosku a chladničku - jadro prípravy jedla - pre ľahký prístup a efektívnosť. Každá noha trojuholníka by mala byť medzi štyrmi a deviatimi stopami a súčet všetkých troch strán by mal byť 13 až 26 stôp. Ak bude vaša varná doska umiestnená na ostrove, starostlivo naplánujte umiestnenie umývadla a chladničky. Napríklad, ak bude chladnička za alebo na ostrove, uistite sa, že máte dostatok voľného priestoru, aj keď sú otvorené dvere chladničky.
  2. Organizácia. Ostrov by mal byť bezproblémovou súčasťou funkčnosti vašej kuchyne. Navrhnite alebo skontrolujte, či vyhovuje vašim potrebám pri skladovaní, so skrinkami, policami a zásuvkami na uloženie vecí, ktoré budete používať pri práci alebo pri sedení na ostrove. Zvážte aj zahrnutie výsuvnej zásuvky na odpadky. Majte na pamäti, že vstavané spotrebiče ako varná doska, umývačka riadu, mikrovlnná rúra a umývadlo zvyšujú funkcie ostrova, ale zmenšujú vnútorný priestor pre skrinky.
  3. Príprava a podávanie jedla. Ak vy a vaša rodina veľa varíte, mať na ostrove plynový alebo elektrický sporák - rovnako ako prehľadný priestor vedľa neho na prípravu jedla - pre domácich kuchárov to bude jednoduchšie a zábavnejšie. Okrem sekania a miešania sa doska bude používať aj na servírovanie, preto si vyberte robustný a žiaruvzdorný materiál, ako je utesnený kameň, nehrdzavejúca oceľ alebo dlaždica. Ak máte v úmysle urobiť veľké grilovanie alebo smaženie, nainštalujte nad ostrovom ventilátor pre vetranie alebo vetraciu kapotu, aby ste vyhnali pachy potravín a častice tuku.
  4. Raňajky Bar. Ostrovy, ktoré ponúkajú raňajkový bar, povzbudzujú čas strávený s rodinou a hodia sa pri zábave. Vyrovnajte výšku svojho ostrova s ​​výškou štandardných barových stoličiek alebo vlastných stoličiek, ktoré budete používať. Na priemernú raňajkový bar sa pohodlne zmestia tri stoličky, ale ak chcete sedieť viac ľudí, určite každému dajte 24 palcového priestoru. Pamätajte, že tieto stoličky musia byť vytiahnuté v pohodlnej miere, preto sa uistite, že sú na tejto strane ostrova voľné dve až tri stopy.

Scenár 1: Ostrov all-inclusive bude obsluhovať veľkú, rušnú kuchyňu.

Ak máte veľkú kuchyňu (viac ako 200 štvorcových stôp), máte priestor pre luxusný ostrov so všetkými výhodami, ktorý slúži viacerým potrebám, a napriek tomu nechávajú dosky pomerne neusporiadané. Varovanie: Váš ostrov musí mať dĺžku najmenej deväť stôp, aby mohol pohodlne umiestniť umývadlo aj varnú dosku. Na varenie alebo umývadlo je potrebných sedem stôp. Ak máte dostatočný priestor, môžete do umývačky umiestniť umývačku riadu, aby sa maximalizovala účinnosť čistenia.

Jedno upozornenie: Dávajte pozor, aby ste ostrov nepreplnili príliš veľkým množstvom funkcií (príprava, varenie, čistenie, konzumácia jedla), najmä ak nemáte aspoň 9 stôp na prácu. Nezabudnite, že ak je nainštalovaný umývadlo alebo umývačka riadu, stratí sa priestor na skladovanie a sedenie.

Scenár č. 2: Ostrov priateľský k deťom potrebuje širšie kotvisko a čisté pulty.

Ak máte deti, možno budete chcieť urobiť z kuchynského ostrova centrálnu zónu pre rodinné spojenie, zábavu a učenie. So správnym dizajnom by ostrov s dvoma stopami po štyri stopy mal uspokojiť potreby vašej rodiny, pokiaľ poskytnete aspoň tri stopy okolitého priestoru. Namiesto toho, aby ste zahrnuli kachle aj umývadlo, zvoľte jednu z hlavných funkcií (čistenie a príprava, alebo varenie) a časť ostrova venujte ako pracovný priestor / priestor na hranie.

  • Pracovné funkcie by mohli zahŕňať priestor pracovnej dosky venovaný domácim úlohám a občerstveniu, ako aj skrinky alebo police pod nimi na ukladanie školských potrieb a obedové boxy.
  • Funkcie hry môžu zahŕňať zabudovanú tabuľu pre herné noci (na udržanie skóre), ako aj ľahko dostupné úložisko pre hry, knihy a umelecké potreby.

Scenár 3: Ostrov minimalistov uprednostňuje prehľadné počítadlá.

Minimalisti oceňujú ostrov ako elegantný, nápadný ústredný bod v kuchyni, ktorý sa rozpadol na to podstatné. Predstavte si jednoduchú dosku, vyrobenú z krásneho monotónneho kompozitného alebo utesneného kameňa, so skrytými skrinkami dole pre nenápadné skladovanie. Zahrnuté môžu byť aj umývadlá alebo kachle, pokiaľ nie je hardvérový doplnok. Rodina a priatelia si môžu navzájom užiť spoločnosť v pohodlných stoličkách na jednej alebo viacerých stranách ostrova. Len sa uistite, že máte na ostrove dostatok priestoru - voľný priestor na počítadlo aj priestor - pretože minimalisti sa obťažujú nadmerným tlačením.

Scenár 4: Pohyblivý ostrov využíva kolesá, aby poskytoval čo najväčšiu flexibilitu.

Ak vaša kuchyňa nespĺňa priestorové požiadavky na zabudovaný ostrov, zvážte ostrov na kolieskach. Technicky nazývané vozíky obchodníkov s nábytkom ako Wayfair a určené pre menšie kuchyne, prichádzajú v rôznych veľkostiach a štýloch. Napríklad kuchynský vozík, ktorý je vysoký 2,5 až 1,5 stopy a tri stopy, sa môže nachádzať na vhodnom mieste, aby ponúkal priestor na prípravu potravín a skladovanie pod ním (ospravedlňujeme sa, žiadna šanca na umývadlo, varnú dosku alebo iné vstavané spotrebiče) , Ďalšou možnosťou je ostrov s listami listov, ktorý obsahuje sklopný list, ktorý ponúka ďalší stolový priestor na prípravu, podávanie a jedenie.