Ako na to a rýchle tipy

DIY paleta osmanská


Čo je vyrobené z palety, ale nevyzerá nič ako jedno? Tento DIY osmanský! Allyson v Domestic Superhero úplne zmenil obyčajnú drevenú paletu na teplý domáci prízvuk - a to si zaslúži palec v našej knihe. A iba za 70 dolárov je to úplne cenovo dostupný kus, ktorý si môžete vyrobiť tiež. Tu je postup:

MATERIÁLY
- Drevená paleta
- Videl
- (2) preglejkové listy
- Tkanina na čalúnenie
- Hustá pena
- Odpaľovanie
- (11) všívané gombíky
- Elektrická vŕtačka
- Hliníková krytka na gombíky (voliteľné)
- Tekuté nechty (voliteľné)
- Rozprašovacie lepidlo
- Čalúnená ihla a hrubá šnúra
- Zátvorky
- Osmanské nohy
- Morenie dreva (voliteľné)
- Muslin
- Nožnice

KROK 1

Rozhodol som sa, že to potrebujem trochu zmenšiť. Bolo to pre priestor príliš malé. Znížil som ju na 36 palcov o 30 palcov.

KROK 2

Ako vidíte, spodná strana nebola úplne vyplnená drevom a ja som nechcel, aby sa do týchto medzier potopila pena alebo aby sa tkanina zošívala ťažko. Celú paletu som teda brúsil naozaj dobre (chcel som vystúpiť zo všetkých juckies) a potom som na spodnú stranu pridal preglejku.

KROK 3

Preglejku som rozrezal na 2 časti, aby som mohol pokryť celú paletu. Potom som preglejku pribil na základňu a brúsil som preglejku a pozdĺž vonkajších hrán.

KROK 4
Mojím ďalším krokom bolo čalúnenie. Predtým, ako som mohol s látkou urobiť čokoľvek, musel som ísť do Home Depot a nechať rezať kúsok dreva (tenké drevo, ako je preglejka, skutočne tenké) na presné meranie palety. Toto drevo by som použil na položenie na vrch palety a na zaistenie peny, odpaľovania a textílie k nej.

KROK 5

Ďalej som si kúpil hustú penu (možno ju nájsť v každom remeselnom obchode) a tiež odpaľovanie. Penu som rezal na presnú veľkosť hornej časti palety (tenké drevo som použil ako obrys, pretože má rovnakú veľkosť). Potom som použil tenké drevo na to, aby som zistil, kde by som dal svoje chumáčiky. Odmeral som všetko a rovnomerne rozmiestnil 11 na doske. Označil som, kam by každý šiel s ostrím a potom v každom bode vyvŕtal malú dieru v lese.

KROK 6

Dobre, tak som potom položil látku lícom dole na koberec a položil na ňu pálku. Použil som sprejové lepidlo na pripevnenie hustej peny k drevu a potom som ju umiestnil na vrch odpaľovacej hmoty (pena dole, drevo by malo byť úplne hore, obrátené k vám).

KROK 7
Na zabezpečenie tlačidiel by som vám odporučil, aby vám niekto pomohol. Našťastie mi pomohla moja mama a môj manžel, pretože som to určite nemohol urobiť sám. Potrebujete ihlu na čalúnenie a veľmi hrubú šnúru (použil som tenkú šnúru).

Naplnil som šnúru ihlou, potom ju zdvojnásobil a na konci som zviazal uzol. Na tento uzol som zviazal 3 až 5 uzlov, aby som vytvoril veľký uzol, ktorý by sa nemohol vojsť cez otvor, ktorý som vyvŕtal do dreva. Vpichol som ihlu do dreva a potom som ju vystrelil na prednú časť látky. Potom som navlečil gombík na šnúru a vytiahol som ihlu späť cez ten istý otvor. Keď ihla opäť vyjde z otvoru na drevenej strane, zviazala som viac uzlov okolo pôvodného uzla, čím som zaistila, že sa nevyťahuje.

Uistite sa, že keď ihla prerazila látku, bola tkanina pevná a nezväzovaná a že gombík je natiahnutý do rovnakej hĺbky ako ostatné gombíky.

KROK 8
Potom som vzal paletu a nalepil zvyšnú penu do strán. Nechcel som, aby sa vytrhali žiadne ostré hrany, takže som si myslel, že by to pomohlo s mäkším vankúšom na vonkajšej strane. Tiež som položil pálku na vrch, takže existuje viac vrstiev vankúša.

KROK 9

Potom som vzal paletu a nalepil zvyšnú penu do strán. Nechcel som, aby sa vytrhali žiadne ostré hrany, takže som si myslel, že by to pomohlo s mäkším vankúšom na vonkajšej strane. Tiež som položil pálku na vrch, takže existuje viac vrstiev vankúša.

KROK 10

Potom, čo sa to stalo, som pripevnil konzoly, ktoré držia nohy. Namaľoval som nohy a nechal ich uschnúť.

KROK 11

Po zaskrutkovaní konzol (elektrická vŕtačka je tu váš priateľ) som použil kúsok mušelínu na zakrytie dna. Nechcel som, aby bolo odkryté dno alebo aby som mal možnosť hrať malé ruky batoľa s týmito sponkami na dne. Použil som horúce lepidlo, aby som ho zaistil okolo dna a zastrčil okraj pod, aby sa nezobrazil.

KROK 12
Nakoniec som použil nožnice, aby som vykopol malú dierku, do ktorej by sa noha zaskrutkovala (nepotrebuješ veľkú dieru), a zaskrutkovala som 4 nohy do zátvoriek.

Vďaka, Allyson! Ak si chcete prečítať jej kompletný návod alebo nájsť ešte viac skvelých domácich majstrov, vyskúšajte domáce superhrdinu.