Interiérový dizajn

Výber správneho štýlu uchytenia televízora pre každú miestnosť


Ako odborníci v oblasti montáže TV k nám ľudia často prichádzajú s otázkami - a my im vždy radi odpovieme. Jedna z najbežnejších otázok, ktorú dostaneme, znie: „Aký druh pripojenia na TV by som si mal kúpiť?“

V skutočnosti prichádza ako malé prekvapenie, že výber správneho držiaka televízora je tak často najvyššou prioritou a niekedy trochu zmätený. Koniec koncov, je treba vziať do úvahy niekoľko vecí, medzi ktoré patrí estetika, pozorovacie uhly, usporiadanie sedenia a umiestnenie nábytku, prirodzené osvetlenie, dostupnosť priestoru, veľkosť televízora, hmotnosť, veľkosť uchytenia a ďalšie. Existujú aj technické aspekty - napríklad aký je rozdiel medzi pevnou montážou TV a montážou na plný pohyb?

Nerobte si starosti - dostali sme vás do úvahy. Čítajte ďalej a my prejdeme každý z týchto faktorov a pomôžeme vám odporučiť najlepší spôsob pripojenia vášho TV.

Tam, kde umiestňujete televízor, je veľký rozdiel, pokiaľ ide o výber správneho pripojenia televízora.

Máte priestor na pripevnenie televízora na úrovni očí naprieč od miesta, kde sedíte? Toto je často také nastavenie, aké ľudia hľadajú v obývacích alebo zábavných miestnostiach. Ak je to tak, pevný televízny držiak môže byť pre vás tou najlepšou voľbou. Zjednodušený a minimalistický pevný televízor udržuje televízor na jednom mieste a opiera sa o stenu. Jeho tichá elegancia z neho robí skvelú voľbu pre dekor.

Ak televízor montujete na vyššiu úroveň, ako je napríklad plášť alebo krb, je tu veľká šanca výklopný držiak televízora je vaša najlepšia stávka. Je to tak preto, že v závislosti od svojho názvu, naklápací držiak zvyšuje vaše vertikálne zorné pole nakláňaním smerom nadol. Výklopné držiaky televízora sú o niečo univerzálnejšie ako pevné držiaky TV, ale ponúkajú iba vertikálnu flexibilitu - nakláňajú nahor a nadol, nie doprava alebo doľava. Je to skvelá voľba, ak hľadáte šetrenie miesta umiestnením televízora o niečo vyššie, pretože vám umožňuje pozerať sa bez krku. Ak televízor nepoužívate, môžete ho nakloniť späť a nastaviť ho tak, aby bol zarovnaný so stenou, rovnako ako pri pevnom držiaku.

Montáž televízora do rohu je tiež skvelá voľba, ale v tomto prípade určite budete chcieť ísť TV s plným pohybom, Vďaka montáži na plný pohyb získate skutočne celú škálu pohybu - môžete televízor predĺžiť alebo posunúť dozadu a nakloniť obrazovku nahor alebo nadol a zo strany na stranu. To zaisťuje, že nie ste uviaznutí v rohu, keď chcete sledovať svoj televízor, ako by to bolo v prípade sklopného alebo pevného uchytenia, ktoré udržiava televízor pripevnený k stene. TV prijímače s plným pohybom sú trochu objemnejšie a zvyčajne o niečo drahšie ako pevné alebo naklápacie držiaky, poskytujú však mimoriadnu všestrannosť, ktorú jednoducho nemôžete získať s iným držiakom.


Ďalším dobrým dôvodom na kúpu montáže s úplným pohybom je, že máte neustále sa meniace usporiadanie sedenia alebo často pozeráte televíziu z rôznych častí miestnosti. Upevnenie televízora s plným pohybom môže byť užitočné najmä vo viacúčelovej miestnosti, v ktorej môžete mať pred TV stoličky na kreslá alebo fazuľa, ako aj stôl alebo bar na druhej strane miestnosti.

To vám umožní spríjemniť si filmové noci alebo série zábleskov a zároveň vám umožní zmeniť zorný uhol, ak sa chcete občerstviť pri stole pri sledovaní športovej hry alebo pri prehliadke párty. Ak je vaše usporiadanie sedenia trvalejšie - napríklad pohovka na vyhradenom pozorovacom mieste, alebo ak sledujete televíziu iba z postele vo vašej spálni - potom by bol pre vás ten správny spôsob pripevnenia alebo naklápania.

Využitie správnej televíznej montáže robí zázraky v boji proti tomuto obávanému televíznemu oslneniu. Či už máte prirodzené slnečné svetlo žiariace v miestnosti v určitých denných časoch, alebo nastavenie osvetlenia, ktoré vždy vyzerá, že upúta vaše oko, naklonenie alebo namontovanie na plný pohyb môže vyriešiť vaše problémy.

Jednoduchý sklon smerom nadol môže veľa času odstrániť oslnenie, ale v závislosti od toho, koľko svetla vnikne do miestnosti a odkiaľ, možno budete chcieť pridať ovládateľnosť úplného pohybu.


Nielen, že môžeme odporučiť správny držiak televízora, ale váš technik Puls môže priniesť požadovaný držiak televízora na pripojenie vášho televízora ako súčasť vašej schôdzky. Robíme všetko pre vŕtanie, ťažké zdvíhanie a technickú konfiguráciu, takže si môžete jednoducho sedieť, relaxovať a pripravovať sa na vychutnanie si novo namontovaného televízora.

Môžeme vám dokonca pomôcť skryť káble, namontovať police a zvukové lišty alebo pripojiť zariadenia, ako je váš XBOX. Jednoducho choďte online a rezervujte si stretnutie s našimi odbornými technikmi v čase, ktorý najlepšie vyhovuje vášmu rušnému plánu. Môžeme tam byť v ten istý deň, aby sme veci urobili čo najjednoduchšie a najpohodlnejšie.

Verzia tohto článku sa prvýkrát objavila na Puls. Tento obsah vám priniesol Puls. Jeho fakty a názory sú názory a názory.