Ako na to a rýchle tipy

Genius! DIY faux vitráže


Je tu niečo o nostalgickej a nadčasovej kráse farebného skla ... ale originálne farebné sklo sa dodáva so statnou cenou. Inovatívni kutilovia ako Colleen z Just Paint It si vytvárajú svoje vlastné - a vy aj vy!

Colleen je samoobslužný umelec, ktorý je opísaný samostatne. „Pred rokmi som bol dizajnérom vo veľkom remeselníckom obchode. Fauxové povrchové úpravy práve prichádzali do módy a v Kalifornii neboli lokálne k dispozícii žiadne glazúry ani nástroje. “To bol pred internetom, čo znamená, že Colleen sa s novými remeselníckymi výrobkami skutočne snažila vytvárať rôzne efekty. Jej láska k remeslu ju nakoniec vzala do domovov ľudí, maľovala fauxové povrchy a nástenné maľby.

Ale pre tohto milovníka farieb nie všetky farby sú rovnaké. V prípade projektov zameraných na domácu výzdobu uprednostňuje kriedové farby a kresby, akvarely. „Som obom novým a absolútne ich milujem. Kriedové farby sú neuveriteľne odpustiteľné a akvarely dávajú „maliarsky“ vzhľad s veľmi malými skúsenosťami alebo námahou. “Hovorí však, že sa vyhýba trhlinám. "Neviem si predstaviť, že by som s tým niekedy mal úspech."

Ak sa zaoberáte týmto alebo akýmkoľvek iným projektom náterov, tu je rada Colleenovej: „V prvom rade je to iba farba! Ak sa niečo neobjaví, jednoducho ho namaľujte a začnite znova. Sme tiež našimi najhoršími kritikmi. Doprajte si prestávku a nejaký čas si osvojte techniku ​​alebo nový produkt. “

Takže s ohľadom na to, tu je návod, ako vytvoriť svoj vlastný faux vitráže!

MATERIÁLY
- Sklenený povrch (použil som úložný rám)
- Trenie alkoholu a bavlny
- Vzor
- Vedenie skla
- Nôž
- škvrny od skla (číre, žlté, oranžové, červené, hnedé a zelené)
- Špáradlá
- Papierové uteráky
- Malý štetec
- Maliarska páska (voliteľné)

Na vzor môžete použiť čokoľvek alebo moje jesenné lístie, ak chcete. Všetko, čo potrebujete, je prehľad. Alebo môžete použiť šablóny.

KROK 1
Sklo dôkladne očistite trením s alkoholom a nechajte uschnúť. Počas sušenia vyznačte okraje. Použil som lepenku, ktorá prišla do rámu, vytvoril okraje a preniesol listy.

KROK 2
Nalejte sklenenú škvrnu. Zamyslite sa nad skutočným farebným sklom - je to veľa kúskov skla, ktoré sa spájkujú spolu. Takže chcete vytvoriť tento efekt tým, že svoje vedúce a „spájkujete“ sklo do rámu. Úplné zaschnutie trvá asi 6 až 8 hodín.

Mal som nejaké praštěné zhluky. Žiadne obavy, dobre? Nechajte vodiacu vrstvu úplne vyschnúť a potom pomocou noža odstráňte všetky zhluky.

Tu a tam som zmeškal miesto. Opäť žiadne obavy. Stačí sa vrátiť so svojím vedením a vyplniť ho.

KROK 3
Potom premiešajte a nalejte farby. Je to také ľahké! Stačí striekať trochu hnedej, potom trochu žltej, vziať špáradlo a točiť to všetko dohromady. Toľko zábavy!

Niekoľko tipov: Špáradlom vytiahnite farby na popredné miesto. Keď farba schne, trochu sa zmenšuje, takže sa chcete uistiť, že ste vyplnili celý priestor farbou.

Bolo pre mňa pohodlnejšie pracovať v menších dávkach, než vyplniť celý list.

Vďaka za zdieľanie, Colleen! Ak chcete použiť model Colleen na vytvorenie vlastného okna z farebného skla alebo na sledovanie videonávodu, ako začať, pozrite si jej webovú stránku.