Hlavné systémy

Chcete horúcu vodu rýchlo? Prepnite na inštalatérsky systém ManaBloc


Ak staviate nový dom alebo vymieňate starnúce potrubia vo svojom existujúcom dome, zvážte výhody inštalačného systému ManaBloc. Je to relatívne nový - a, samozrejme, trochu revolučný spôsob vodovodných potrubí. Čo je to? Dobre si predstavte ManaBloc, ktorý sa dá ľahko nainštalovať a ktorý pravdepodobne nebude presakovať, ako akýsi Grand Central Terminal pre pitnú vodu a vodu určenú na kúpanie vo vašom dome. Vedie vodu z vašej studne alebo z miestneho zdroja cez plastové rúrky, nie kovové rúry, do kuchynského kohútika alebo do sprchovej hlavice v kúpeľni alebo kamkoľvek, kam voda potrebuje ísť. Skutočne pozoruhodné je, že pre každé vodovodné zariadenie je samostatná špecializovaná dodávková linka. Výsledkom je energeticky efektívny, nákladovo úsporný inštalatérsky systém, ktorý znižuje plytvanie vodou a dosahuje ešte lepšiu výkonnosť ako mnohé tradičné systémy.

Systém ManaBloc skutočne umožnil príchod hadičiek PEX. „V dňoch medi nebolo možné takýto systém nainštalovať,“ vysvetľuje Daniel O'Brian, odborník z online predajcu SupplyHouse.com. „To sa zmenilo s nárastom flexibilných možností hadičiek, najmä PEX.“ Hadičky PEX umožňujú rýchlejšie a efektívnejšie prúdenie vody. Je tiež lacnejšia a univerzálnejšia ako meď, pretože v prvom rade si môžete skutočne dovoliť prevádzkovať samostatný riadok pre každý prípravok. Po druhé, vďaka svojej pružnosti je možné rúrky PEX ľahko namontovať za steny. Nakoniec je ManaBloc navrhnutý tak, aby armatúry, ktoré majú menšie požiadavky na objem vody, mohli byť zásobované trubicami, ktoré majú menší priemer. Táto flexibilita šetrí vodu a v konečnom dôsledku šetrí peniaze majiteľa domu.

Distribučné potrubie ManaBloc je dodávané s tromi otvormi na prívod vody a kdekoľvek od 14 do 36 distribučných portov, ktoré sa pripájajú k rozvodným sieťam s veľkosťou 3/8 palcov alebo 1/2 palca. Každý farebne označený port (červený pre horúci, modrý pre studený) má svoj vlastný vyhradený uzatvárací ventil, ktorý vám poskytuje úplnú kontrolu nad inštalatérskym systémom z jedného centrálneho miesta. "Ak niečo začne unikať okolo domu alebo je potrebné ho opraviť," hovorí O'Brian, "presne viete, kam musíte ísť, aby ste zavreli vodu."

Spojovacie kovania ManaBloc sa predávajú samostatne a dodávajú sa v troch štýloch: kompresné spojky, lisovacie spojky alebo lisovacie spoje PEX. Kompresné armatúry nevyžadujú žiadne špeciálne nástroje, zatiaľ čo lisovacie fitingy si vyžadujú lisovací nástroj (špeciálny kľúč ManaBloc môže pomôcť správne utiahnuť spojenie). Inštalačné balíčky ManaBloc sú ľahko dostupné a obsahujú všetko, čo potrebujete, aby ste mohli okamžite začať.

Online predajca SupplyHouse.com ponúka veľký výber distribučných systémov a príslušenstva ManaBloc a ponúka množstvo inštruktážnych videí, ktoré vysvetľujú základy nakupovania, inštalácie a používania systémov ManaBloc:
Toto je sponzorovaný príspevok v mene stránky SupplyHouse.com. Jeho fakty a názory sú názory a názory.