Zelená

Ako: Vyčistite práčku


Keď hodíte do práčky množstvo bielizne, objaví sa vaše oblečenie bez škvŕn a potu, čo je úžasná vec. Ale ako často skutočne umývate práčku? Môže sa to zdať kontraintuitívne, pretože zariadenie pracuje výlučne s čistiacim prostriedkom a penou, ale ak zostane nedotknuté, môže to nakoniec spôsobiť, že váš obľúbený outfit bude cítiť horšie, ako v prípade prekážky. Našťastie môžete pomocou práčky pre domácnosť pračku vyčistiť v niekoľkých jednoduchých krokoch.

KROK 1: Odstráňte nečistoty a nečistoty

V práčke sa nevyhnutne zhromažďujú voľné nečistoty. A ak vlastníte domáceho maznáčika, môžete si byť istí, že jeho kožušina nejakým spôsobom nájde nejakú cestu do spotrebiča. Takže aj keď vaše šaty vyjdú čisté, na vnútornej strane práčky zostanú nečistoty. Od týždňa k týždňu nezabudnite ho vymazať, aby pretrvávajúci surový odpad neprišiel do vašej ďalšej náplne bielizne. Odporúčam používať vysávač. Nasaďte ho pomocou kefového nástavca, znova skontrolujte, či bubon práčky úplne vyschol, a potom vysajte vákuovú hlavu cez všetky časti valca. Možno vás prekvapí, koľko vyberiete!

KROK 2: Neutralizujte zápach

Novšie práčky majú špeciálny samočistiaci cyklus, ktorý pomáha eliminovať zápach. Ak je však váš starší model, môžete proti zápachu bojovať spustením prázdneho stroja v horúcom vodnom cykle, pričom do zásuvky na prací prostriedok pridajte tekuté chlórové bielidlo. Potom otvorte dvierka bubna, aby mohol interiér úplne vyschnúť. Toto cvičenie zopakujte najmenej raz mesačne, aby váš stroj cítil čo najčerstvejšie.

Ak napriek vášmu maximálnemu úsiliu môže byť v práčke, plesni alebo plesni zodpovedná pižmová vôňa. Obzvlášť zraniteľné sú tie súčasti stroja, v ktorých sa zhromažďuje voda - napríklad podnos na umývacie prostriedky alebo gumové tesnenie okolo dverí. Trik je v tom, aby sa problémové oblasti postriekali roztokom octu a vody. Aj to by sa malo robiť raz mesačne, aby sa dosiahli najlepšie výsledky.

KROK 3: Zlepšenie účinnosti podložky

Na zadnej strane väčšiny podložiek pracujú vstupné sitá na odfiltrovanie častíc suspendovaných v horúcej a studenej vode vstupujúcej do práčky. Tu sa časom príležitostne hromadia nečistoty a vodný kameň, ktorý môže narušiť činnosť práčky. Ak ste si všimli slabý výkon, je najprv potrebné skontrolovať vstupnú obrazovku. Po odpojení umývačky riadu a vypnutí dodávky vody odpojte horúcu a studenú vodovodnú sieť a opatrne otočte filtre. Namočte každý do octu, aby ste odstránili vodný kameň. Rýchlo ich opláchnite a znovu pripojte, potom zariadenie znova zapojte. Mali by ste okamžite vidieť vylepšenia.