Trávnik a záhrada

Rádio: Pomôžte svojmu trávniku prosperovať v tomto horúcom lete


Leto je skvelé pre pláže, plavby loďou a grilovanie. Pre trávnikové trávy to však nie je také veľké. Majú tendenciu biť v horúcom a suchom počasí. Tu je niekoľko spôsobov, ako môžete pomôcť trávniku prekonať stresujúce letné mesiace.

Počúvaj NA HORÚCE POČASIE PRÁCEalebo prečítať text nižšie:

Najskôr múdro vodu. Ošetrenie vášho trávnika na dôkladné namáčanie, ktoré je od seba vzdialené niekoľko dní, je lepšie ako ľahké denné postrekovanie. Väčšina trávnikov sa darí najlepšie najmenej na palec vody za týždeň (viac, ak teploty skutočne stúpajú).

Použite merač dažďa - alebo iba krátky, prázdny plechovku - aby ste mali prehľad o tom, koľko zalievate. Koste trávu často, ale nie príliš krátko. Najlepšie je zdvihnúť čepeľ kosačky, takže orezávate trávnik vo výške asi troch centimetrov. To podporí zdravý rast koreňov.

Jeden ďalší tip: Uistite sa, že čepeľ kosačky je ostrá. Týmto spôsobom budete kosiť trávu čisto, skôr než ju budete drviť. Skartovanie je ďalší stres, ktorý váš trávnik nepotrebuje, najmä v tomto ročnom období!

rádio je novo zavedený denný rozhlasový spot prenášaný na viac ako 60 staniciach po celej krajine (a rastie). Svoju dennú dávku môžete získať tu počúvaním alebo čítaním 60-sekundovej rádiovej špičky domáceho kúrenia Bob.