Hlavné systémy

Rádio: Múdrosť pre fanúšikov okna


Po strávení teplého letného dňa piknikom alebo na pláži, ktorý nemá rád prísť domov do príjemne chladného domu?

Počúvaj NA VENTILÁTORY WINDOW alebo si prečítajte nasledujúci text:

Iste, klimatizácia je skvelá. Ale s elektrickými účtami, ktoré držia krok s rastúcimi teplotami, sú náklady na udržiavanie chladu pre väčšinu z nás skutočným problémom. Okenné ventilátory môžu byť skvelým spôsobom, ako pomôcť poraziť teplo. Tu je niekoľko tipov pre fanúšikov okna pre chladnejší dom s rozpočtom, ktorý vás nezbaví horúcej pod golierom.

Umiestnite ventilátory smerujúce dovnútra na tienistú stranu domu, ventilátory smerom von na opačnú stranu. Ďalšia poznámka o umiestnení ventilátora okna: Pokiaľ je to možné, je najlepšie pohybovať vzduchom smerom k prevládajúcemu vánku.

Sledujte, čo sa nazýva efekt zásobníka. V domoch s viacerými poschodiami to znamená, že pomocou ventilátorov okien vtiahnite vzduch do spodného poschodia a súčasne tlačte stúpajúci teplý vzduch z okien na horných poschodiach. Čoskoro ráno, keď je dom v najlepšej pohode, zatvorte okná, aby ste si zachovali chladný vzduch. Keď padne noc, znova otvorte okná.

Ešte jedna vec: Nezabudnite vytiahnuť fanúšikovia z okien, keď je v predpovedi dážď.

rádio je novo zavedený denný rozhlasový spot prenášaný na viac ako 75 staniciach po celej krajine (a rastie). Svoju dennú dávku môžete získať tu počúvaním alebo čítaním 60-sekundovej rádiovej špičky domáceho kúrenia Bob.