Trávnik a záhrada

Rádio: Výsadba zemného krytu


Ak ste už trochu unavili trávenie víkendov vstavaných do kosačky na trávu, možno je načase vymeniť časť vášho trávnika za nízkoúdržbové pozemné kryty.

Počúvaj NA OBCHODNÝCH KRYTÁCH alebo si prečítajte nasledujúci text:

Tu je to, čo musíte urobiť: Najskôr pomocou rotora alebo zariadenia na odstraňovanie náplastí vyčistite zamýšľanú plochu trávy a buriny. Ďalej oblasť zalejte a potom ju na niekoľko týždňov zakryte čírym plastom. Slnko zahrieva pôdu a zvyšuje jej potenciál na podporu nových rastlín.

Po odstránení plastu znova zakryte oblasť, tentokrát terénnou tkaninou prepúšťajúcou vodu, aby ste zabránili burinám. Vystrihnite malé otvory v látke, preložte klapky a zasadte svoje rastliny.

Existujú doslova stovky odrôd rastlín, ktoré dobre fungujú ako pôdna pokrývka. Šíria sa rýchlo, vyžadujú malú údržbu, sú odolné voči suchu a prepožičiavajú vášmu terénu elegantný nádych. Ako pri každom inom terénnom úsilí, majte na pamäti klímu, keď sa rozhodujete, čo pestujete.

rádio je novo zavedený denný rozhlasový spot prenášaný na viac ako 75 staniciach po celej krajine (a rastie). Svoju dennú dávku môžete získať tu počúvaním alebo čítaním 60-sekundovej rádiovej špičky domáceho kúrenia Bob.