Hlavné systémy

Najlepšie stropné ventilátory pre každý priestor


Keď letné tempy stúpajú a náklady na striedavý prúd stúpajú, stropné ventilátory ponúkajú cenovo dostupný spôsob, ako zostať pohodlne. Aj keď neznižujú teplotu v miestnosti, vytvárajú vánky, ktoré cirkulujú vzduch, vďaka čomu sa cítite až o štyri stupne chladnejšie. Ak teda obvykle nastavujete termostat na 74 stupňov Fahrenheita, pridanie stropného ventilátora vám umožní nastaviť termostat až na 78 stupňov Celzia a teoreticky sa budete cítiť rovnako dobre. (To je zvyk, ktorý sa v lete premieta do úspor energie!)

Dnešní stropní ventilátory majú širokú škálu dizajnov a množstvo funkcií, ktoré vyhovujú všetkým dekorom a rozpočtom. Pokračujte v čítaní, aby ste sa naučili, ako zvoliť najlepší stropný ventilátor pre vašu izbu, a zistiť, prečo sme vybrali nasledujúcich päť ako ideálnych pre konkrétne oblasti:

  1. NAJLEPŠIE PRE OBMEDZENÝ PRIESTOR: Hunter Watson stropný ventilátor so svetlom
  2. NAJLEPŠÍ PRE VEĽKÉ IZBY: Casablanca Concentra Galéria Stropný ventilátor so svetlom
  3. NAJLEPŠIE PRE PORCH ALEBO PATIO: Emerson Batalie Breeze Vnútorný / Vonkajší stropný ventilátor
  4. NAJLEPŠIE PRE SÚČASNÉ KUCHYNĚ: Casa Metro Moderný stropný ventilátor
  5. NAJLEPŠIE PRE RETRACTABILITU BLADE: Stropný ventilátor pre papagáje s ľahkými a zasúvateľnými čepeľami

Veľkosť

Stropné ventilátory sa merajú rozpätím lopatiek - vzdialenosť od špičky jednej čepele k špičke opačnej čepele. Začínajú okolo 15 palcov v priemere a bežia až 72 palcov v priemere, pričom 52 palcov je najbežnejšia veľkosť. Pri výbere veľkosti ventilátora majte na pamäti nasledujúce:

  • Pri inštalácii sa spodná časť stropného ventilátora rozkladá asi osem palcov nadol od stropu a je vybavená trojpalcovou „dolnou časťou“ (ktorá spája stropnú platňu so základňou motora). S ventilátorom (alebo sa dajú dokúpiť zvlášť) môžu byť dodané ďalšie spodné tyče rôznych dĺžok, ktoré umožňujú nastavenie výšky. Všeobecným pravidlom je inštalácia stropného ventilátora tak, aby dno nebolo nižšie ako sedem stôp nad podlahou, aby sa umožnila dostatočná svetlá výška pod ním. Pre stropný ventilátor by mal byť váš strop najmenej 8 stôp.
  • Pre najlepšiu cirkuláciu zvoľte priemer čepele, ktorý umožňuje aspoň 18-palcovú vzdialenosť medzi rotujúcimi čepeľami a susednými stenami alebo závesmi. Aj keď to nie je problém vo veľkých miestnostiach, môže to byť dôležitý faktor pri inštalácii stropného ventilátora v predsieni, malej bielizni alebo kúpeľni.

Prúd vzduchu

V ideálnom prípade bude stropný ventilátor efektívne cirkulovať vzduch v miestnosti bez toho, aby bol taký silný, aby vyfukoval sviečky. Merané v kubických stopách za minútu (CFM), maximálny prietok vzduchu stropného ventilátora (pracujúci na najvyššej rýchlosti) je uvedený v rámčeku. Priemerný prietok vzduchu pre typický stropný ventilátor s uhlopriečkou 52 palcov je okolo 4 000 CFM, ale môžete si kúpiť stropné ventilátory s hodnotami prúdenia vzduchu až do 10 000 CFM.

Väčší prietok vzduchu je zvyčajne lepší - vždy môžete znížiť rýchlosť ventilátora, ak vytvára príliš veľa konceptu, ale nemôžete otočiť ventilátor s nízkym CFM, ak je už na svojom najvyššom nastavení.

Kombinácie stropného ventilátora a svetla

Stropné ventilátory sú dodávané so svetelnými súpravami alebo bez nich. Ak je miestnosť inak dostatočne osvetlená, môže sa stať, že nebudete potrebovať ďalšie stropné svetlo. Ale ak nahrádzate svoje jediné stropné svetlo ventilátorom, pravdepodobne budete najlepší s kombináciou ventilátor / svetlo. Stropné ventilátory bez súprav svetiel môžu byť zvyčajne vybavené súpravou svetelného zdroja rovnakej značky (predáva sa samostatne).

Energetická účinnosť

Môžete ušetriť na účtoch tým, že si kúpite stropný ventilátor / svetelný kombo, ktorý spĺňa vládne štandardy Energy Star (pozrite sa na svetlo modrý štítok). Zohľadňujú sa iba ventilátory so svetlami, pretože samotní fanúšikovia spotrebujú veľmi málo energie. Ak vyberiete kombináciu ventilátora / svetla Energy Star oproti protipoložke bez hodnotenia, môžete ušetriť až 40 percent (približne 15 USD) na ročných prevádzkových nákladoch ventilátora.

Dizajnové detaily

K dispozícii je veľké množstvo stropných ventilátorov. Nájdete čepele vyrobené z tkaných prútených, hliníkových a plastových náladových fanúšikov, ktoré pripomínajú vrtule lietadla a elegantné príslušenstvo z ozdobenej leštenej mosadze s čepeľami z tvrdého dreva. Pre najlepší vzhľad si vyberte ventilátor v štýle podobnom štýlu miestnosti, v ktorej bude fungovať. A ak nenájdete stropné ventilátory vôbec atraktívne, nájdete modely so zasúvateľnými čepeľami, ktoré sa pri nepoužívaní úhľadne zasunú do základne.

Náklady

Dobrí stropní ventilátory prichádzajú v rôznych cenách, počnúc okolo 100 dolárov za základný model s prevádzkou s ťažným reťazom a až do 500 dolárov alebo viac. Niektorí lacní ventilátory sa otáčajú iba jedným smerom, ale mnohí v strednej a vyššej kategórii majú reverzibilný motor, ktorý beží v oboch smeroch. Počas zimy obráťte smer čepele, aby vytiahol chladný vzduch nahor a vynútil teplý vzduch, ktorý sa zhromažďuje pri strope, späť do miestnosti. Najkrajšie modely ponúkajú radi stmievateľné svetlá, remeselné sklo, diaľkové ovládače a všade kvalitné materiály.

Miesto (v suchých, vlhkých alebo mokrých izbách)

Stropné ventilátory sú určené pre miestnosti, v ktorých budú nainštalované. Ak bude ventilátor vystavený vysokej vlhkosti alebo striekajúcej vode, nezabudnite zvoliť vhodné hodnotenie. Hodnotenia nájdete v popise produktu na obale a online.

  • Ventilátory na suché použitie: Na inštaláciu v rodinných izbách, spálňach, jedálňach a iných miestnostiach, ktoré nie sú vystavené vysokej vlhkosti.
  • Vlhké-Hodnotené: Tieto stropné ventilátory vydržia vysokú úroveň vlhkosti, aká sa vyskytuje v zaparenej kúpeľni alebo práčovni, ale nemali by byť inštalované tam, kde by mohli byť postriekané vodou priamo. Môžu byť tiež použité vo všetkých miestnostiach vhodných pre suchý ventilátor.
  • Wet-hodnotené: Chceli by ste mať chlad na zakrytej verande alebo terase? Budete potrebovať mokrý ventilátor. Tieto ventilátory sú vybavené utesnenými jednotkami motora, ktoré vydržia zrážky

1. NAJLEPŠIE PRE OBMEDZENÝ PRIESTOR: Stropný ventilátor Hunter Watson so svetlom

Pokiaľ ide o spálne a kuchynské kútiky, stropný ventilátor Hunter Watson nadchne majiteľov domov tichou prevádzkou, dobrou cirkuláciou vzduchu a ľahkou inštaláciou. Dodáva sa s kartáčovanou niklovou základňou, rozpätím čepele 34 palcov a vytvára 3 515 CFM prúdenia vzduchu. Má reverzibilný motor a jeho obojstranné nože sa môžu pochváliť třešňovým povrchom na jednej strane a orechovým povrchom na druhej strane, takže si môžete vybrať ten najlepší vzhľad svojej izby. Ventilátor obsahuje nepriehľadné biele svetlo, čo z neho robí dobrú voľbu, ak vymieňate existujúce svetlo. Vyberte si z dvoch alebo troch palcov dole, aby ste dostali presnú výšku, ktorú chcete. Hunter Watson má ťažné reťaze na ovládanie ventilátora a svetla.

2. NAJLEPŠÍ PRE VEĽKÉ IZBY: Stropný ventilátor Casablanca Concentra Gallery so svetlom

Nechajte celý gang vychladnúť v obývacej izbe alebo v recitačnej miestnosti s stropným ventilátorom Casablanca Concentra Gallery. Má rozpätie lopatiek 54 palcov, je vybavený silným prúdením vzduchu 6 129 CFM a je dodávaný s dvoma ťažnými reťazami na prevádzku (ovládanie steny je možné objednať samostatne). Základňa aj čepele sú matné biele a svetlá miska je tiež biela, takže ventilátor zapadne do bieleho stropu. Casablanca sa dodáva s dvoj- a troj palcovou tyčou, aby ste si mohli vybrať, čo je najlepšie pre vašu výšku stropu.

3. NAJLEPŠIE PRE PORCH ALEBO PATIO: Vnútorný / vonkajší stropný ventilátor Emerson Batalie Breeze

Vychutnajte si blažený vánok a odraďte lietajúci hmyz s ventilátorom Emerson Batalie Breeze Indoor / Outdoor Ceiling. Tento ventilátor s mokrým povrchom je vybavený galvanizovanou základňou a zapečateným krytom motora, takže je ideálny pre vonkajšie použitie na zastrešenej verande alebo terase. Má 52-palcové rozpätie čepele, jeden 4,5-palcový downrod a dve ťažné reťaze (ručné diaľkové ovládanie je možné objednať samostatne). Ventilátor so širokými lopatkami ventilátora z benátskeho bronzu vytvára prúdenie 5 255 CFM.

4. NAJLEPŠIE PRE SÚČASNÉ KUCHYNĚ: Moderný stropný ventilátor Casa Metro

Domáci kuchári so spotrebičmi z nehrdzavejúcej ocele si užijú zhodný kartáčovaný niklový povrch Casa Metro Modern Ceiling Fan. Vďaka jednoduchým čiaram a 44-palcovému rozpätiu čepele je perfektný na kuchynskom ostrove alebo v jedálnom bare. Je dodávaný s diaľkovým ovládaním pre ľahkú obsluhu, má integrované LED svetlo a ponúka prúdenie vzduchu 4 879 CFM. Vďaka svojmu elegantnému vzhľadu, ľahkej montáži a vynikajúcemu pohybu vzduchu sa tento ventilátor odlišuje od konkurencie.

5. NAJLEPŠIE PRE RETRACTABILITU BLADE: Stropný ventilátor pre papagáje so zatiahnuteľnými lopatkami

Ak vítate cirkuláciu, ktorú poskytuje stropný ventilátor, ale nestaráte sa o pohľad čepelí, stropný ventilátor Parrot Uncle s výsuvnými čepeľami je pre vás. Poskytuje prúdenie vzduchu 5 200 CFM, je vybavené moderným priemyselným súpravou na drôtené klietky a jeho číre žlté čepele sa pri použití rozširujú na rozpätie 46 palcov. Ak sa nepoužívajú, ladne zakrivené lopatky sa zasunú nad základňu ventilátora. Trendový ventilátor je dodávaný s diaľkovým ovládaním a štvor- a 10-palcovým stropom, vďaka čomu je vhodný na inštaláciu na stropy osem alebo deväť stôp. Recenzenti nadšene sledujú zatiahnuteľné čepele a ich veľký prietok vzduchu.