Ako na to a rýchle tipy

Ako osláviť Deň Zeme a ušetriť peniaze, tento apríl a neskôr


Deň Zeme, ako každý iný sviatok, je súčasťou oslavy, súčasťou ocenenia: Radujeme sa z krásy a štedrosti našej planéty, pričom ju chránime. skutočne pripomínať si však Deň Zeme, znamená zaviazať sa znížiť našu stopu zachovaním energie a zdrojov. Našťastie, niekoľko malých zmien môže mať veľký vplyv - a pomocou vysoko účinných, nezávisle certifikovaných výrobkov ENERGY STAR je ľahšie ako kedykoľvek predtým urobiť tieto inteligentné swapy.

Hlavné zariadenia, osvetlenie, inteligentné termostaty a ďalšie výrobky, ktoré získavajú žiarivo modrú značku ENERGY STAR, vám môžu pomôcť dodržať váš sľub o úspore energie a boji proti zmene klímy. Bonus? Budete utrácať menej za svoje účty za energie! V skutočnosti môže byť domácnosť vybavená výrobkami s certifikátom ENERGY STAR schopná znížiť emisie skleníkových plynov o viac ako 77 000 libier a ušetriť približne 8 750 dolárov za účty za energie počas životnosti produktov. Vykonajte týchto šesť jednoduchých krokov, aby ste s výrobkami ENERGY STAR ušetrili peniaze a planétu.

VYHRAJTE CERTIFIKOVANÝ CHLADNIČKA ENERGY STAR Z KENMORE. Čo by mohlo byť lepšie, ako kúpiť úplne novú chladničku vhodnú pre planéty? Výhra, samozrejme! Výhradne na, môžete vstúpiť a vyhrať Kenmore Elite 28,5 cu. ft Chladnička s francúzskymi dverami. Vstúpte teraz!

Ak vaša chladnička dosiahne vek odchodu do dôchodku (viac ako 15 rokov), jej nahradenie teraz modelom certifikovaným ENERGY STAR vám môže ušetriť náklady na energiu 300 dolárov za päť rokov a prípadne ešte viac so zľavou za služby. Ak starú chladničku správne recyklujete (v porovnaní s tým, že aj naďalej strácajú energiu v suteréne alebo v garáži), dokážete udržať mimo životného prostredia viac ako 1 000 libier znečistenia uhlíka.

Mnoho čistiacich prostriedkov pre domácnosť, vrátane bielidla a amoniaku, uvoľňuje do ovzdušia potenciálne škodlivé prchavé organické zlúčeniny (VOC). Našťastie je to tak jednoduché (a lacné) čistenie zelene. Riešite povrchy lacno s dobrým starým bielym octom. Päť percent kyseliny octovej ničí baktérie a vírusy - je to dezinfekčný prostriedok prírody. Na odstránenie tvrdých škvŕn použite pastu na pečenie sódy. Znížte množstvo papierového odpadu prechodom z papierových utierok na opakovane použiteľné utierky alebo handry a potom ich jednoducho vyhoďte do bielizne spolu so zvyškom vašich špinavých bahnov, najlepšie v práčke certifikovanej podľa ENERGY STAR. Podložka ENERGY STAR v priemere spotrebuje v priemere o šesť galónov vody menej na jedno zaťaženie - čo predstavuje až 2 000 galónov ročne - ako zastaralý model a môže vám v priebehu roka ušetriť približne 35 dolárov za vaše účty za energie.

Je tu jar a teplé počasie láka, takže využite nepríjemné vánok tým, že zavesíte bielizeň vonku na sucho, aby ste ušetrili ešte viac energie pri kratšom čase sušenia. Sušenie linky samozrejme nie je vždy možné (napríklad daždivé dni) alebo pre všetkých (pre alergikov môže sušenie oblečenia vonku zhoršiť príznaky). To je miesto, kde sa dodáva ekologická sušička. Elektrické sušičky s certifikáciou ENERGY STAR spotrebujú približne o 20 percent menej energie ako konvenčné modely bez straty funkcií alebo výkonu a môžu ušetriť až 215 dolárov počas životnosti stroja.

Kúrenie a chladenie priemerný americký domov môže stáť viac ako 900 dolárov ročne. Ale ak zatavíte zbytočný únik vzduchu pomocou tesnenia a správne ho izolujete, zrazíte až 20 percent z účtu za vykurovanie a chladenie. Zvážte aj inštaláciu inteligentného termostatu v záujme planéty, vášho pohodlia a vašej peňaženky. Keby každý používal inteligentný termostat s certifikáciou ENERGY STAR, úspory by dosiahli 56 biliónov BTU energie a 740 miliónov dolárov ročne a eliminovalo by sa 13 miliárd libier ročných emisií skleníkových plynov. Nezabudnite tiež, že stropné ventilátory s osvetlením certifikované podľa ENERGY STAR sú o 60 percent energeticky účinnejšie ako bežné ventilátory / svetelné jednotky. teraz, to je cool!


Asi najjednoduchší spôsob, ako osvetliť úspory energie, je prechod na LED žiarovky s certifikátom ENERGY STAR. Každá z nich vydrží 15krát dlhšie a spotrebuje až o 90 percent menej energie ako staromódna žiarovka, čo vám počas životnosti ušetrí približne 55 dolárov na nákladoch za elektrinu. Tieto žiarovky navyše produkujú až o 90 percent menej tepla ako ich žiarovky, ktoré vám tiež pomôžu znížiť účty za domáce chladenie.

Teraz, keď máte niekoľko nápadov, ako sa zaviazať k tejto planéte v tento Deň Zeme, je čas vlastný ono. Vezmite si sľub Agentúry na ochranu životného prostredia na výber výrobkov s certifikátom ENERGY STAR. Od spotrebičov a elektroniky až po osvetlenie LED a dokonca aj inteligentné termostaty nájdete dôveryhodnú modrú značku ENERGY STAR na tisíckach výrobkov, ktoré sú nezávisle certifikované, aby šetrili energiu a pomáhali chrániť klímu. Týmto spôsobom budete robiť svoju úlohu, zatiaľ čo vy tiež ušetríte peniaze za účty za energiu. Prejdite na adresu energystar.gov/earthday a teraz vykonajte svoje dobré úmysly.

Tento obsah je platená reklama vytvorená v spolupráci so spoločnosťou ENERGY STAR. Jeho fakty a názory sú názory a názory.