Zastrešenie a vlečka

Rádio: Repointing Brick


Tehla je veľmi nízka údržba, ale vek a počasie si stále vyberajú svoju daň. V dôsledku toho si tehla vyžaduje občasné odstraňovanie a odstraňovanie poškodenej malty. Našťastie je to úloha, ktorú môže šikovný majiteľ domu zvládnuť.

Počúvaj O ZMIETNUTÍ Cihly alebo si prečítajte nasledujúci text:

Pri práci v malých častiach použite studenú sekáč, ručnú injektážnu pílku alebo kĺbový zhrabovač, aby ste poškodenú maltu vytiahli bez toho, aby ste poškodili tehlu. Odstráňte maltu do hĺbky najmenej pol palca a potom vyčistite prach metlou, kefou alebo hadicou. (Nezabudnite nosiť respirátor.)

Namočte tehlu a nechajte ju cez noc zaschnúť. Ak je váš dom mladší ako 50 rokov, pravdepodobne ho môžete zmeniť pomocou štandardnej portlandskej cementovej malty; staršie tehly môžu vyžadovať zmes vápna a piesku. Poraďte sa so zedníkom, ak si nie ste istí vekom svojich tehál.

Malty premiešajte v malých dávkach. Ľahko postriekajte tehly, zdvihnite maltu na veľkej stierke a pomocou špičky stierkou spracujte malé množstvo do spojov. Vyrovnajte maltu s plochým okrajom stierky a zoškrabte akúkoľvek maltu, ktorú dostanete na tvár tehál. Asi po jednej hodine použite malú drôtenú kefu na vyčistenie malty od tehlovej steny. Počas niekoľkých nasledujúcich dní múru stierajte denne, aby ste maltu pomohli vyschnúť bez praskania.

rádio je novo zavedený denný rozhlasový spot prenášaný na viac ako 75 staniciach po celej krajine (a rastie). Svoju dennú dávku môžete získať tu počúvaním alebo čítaním 60-sekundovej rádiovej špičky domáceho kúrenia Bob.