Natieranie

Ako: Maľovať strop


Maľovanie je možno najjednoduchšie z domácich modernizácií pre domácich majstrov, ale riešenie stropu môže byť skľučujúce úsilie, najmä preto, že vyžaduje trochu vyvýšenia a skrúcania. Tu je niekoľko tipov na prípravu a techniky, ako maľovať strop, ktorý vám pomôže ľahko a úspešne dokončiť prácu, rovnako ako profík.

MATERIÁLY A NÁRADIE Dostupné na Amazone
- Interiérové ​​latexové farby
- Interiérový latexový základný náter
- Plátno na kvapky
- Painterova páska
- Maliarsky valček
- Predlžovacia tyč pre valček
- Valčekový zásobník
- Rebrík
- Saponát na riad
- Hrebeň na štetce
- Maliarsky nástroj
- Papierové uteráky
- Štetec na štetce a valčeky

1. Vyčistite miestnosť a zakryte podlahu (a všetko ostatné) handričkou.

Než začnete, odstráňte z miestnosti čo najviac nábytku; toto vám uľahčí manévrovanie v priestore, v ktorom pracujete. Na prikrytie všetkého nábytku, ktorý je príliš ťažkopádny, použite handričku.

Na podlahu natierajte ďalšie handričky na plachty, aby ste ich ochránili pred postriekaním farbami a nehodami. (Plátno bude tiež menej pravdepodobne spôsobovať skĺznutie vás alebo vášho schodového rebríka.)

2. Maskovacie vrcholy stien a vylisovanie koruny maliarskou páskou.

Ak práve maľujete strop a nie steny, použite maliarsku pásku s rýchlym uvoľňovaním (najlepšie možnosti pásky pre maliarov nájdete v tejto príručke), kde steny spĺňajú strop. Maliarska páska by sa mala nanášať aj na všetky lišty, ktoré zdobia okraje stropu.

Ak plánujete prerobiť celú miestnosť, strop by ste mali začať! Pritom je menej potrebné odlepovanie - ak sa dostanete k stenám, môžete maľovať na všetky nepatrné ťahy štetca.

3. Pred natieraním stropu premiešajte.

Naneste vrstvu vnútorného latexového základného náteru valčekom (pomocou predlžovacej tyče na dosiahnutie stropu). Nerezajte rohy a tento krok preskočte: Základný náter poskytne bariéru proti škvrnám a vo väčšine prípadov umožní na dokončenie použiť iba jednu vrstvu náteru.

Konkrétny základný náter, ktorý použijete, závisí od štruktúry stropu.

  • Hladký alebo jemne tvarovaný (napr. Textúrovaný povrch) strop pre sadrokartónové steny by mohol ťažiť z vnútorného latexového základného náteru ako je Glidden Latex Drywall Interior Primer (dostupný na domácom sklade), ktorý má farbu blízku farbe.
  • Stropy s hlbšou textúrou (napr. Popcorn) vyžadujú vysoko odolný základný náter, ako je KILZ High-Build Drywall Primer (dostupný na Amazone). Tieto výrobky nielen pripravujú, ale tiež vyplňujú drážky a nedostatky v strope.

Pred pokračovaním nechajte základný náter úplne vyschnúť podľa pokynov na plechovke.

4. Rezte okolo okrajov stropu pomocou latexovej farby s vysokou viskozitou.

Teraz prejdite na farbu, ktorá je označená ako „stropná farba“ alebo vnútorná latexová farba s vysokou viskozitou meraná v jednotkách Krebs (KU), čo je zvyčajne 106 KU alebo viac. Meranie KU nájdete v špecifikáciách výrobcu pre danú farbu, ak nie je umiestnená na zadnej strane samotnej farby. Mierne hrubšia farba lepí lepšie na strop a zostane tam, kým nebude úplne suchá.

Použite štafle, aby ste maľovali čiaru rezu 2 až 3 palce pozdĺž okraja stropu. Začnite v rohu a pomocou 2-palcovej ozdobnej kefy namaľujte asi jednu stopu pozdĺž jednej steny a potom susednej steny.

Pokiaľ je čiara rezu stále mokrá, prejdite na ďalší krok a začnite maľovať strop pomocou valčeka na maľovanie. Maľovanie stropu, zatiaľ čo je čiara rezu stále mokrá, pomôže znížiť viditeľné čiary. To isté platí pre náter nanášaný z časti na sekciu valcom.

5. Ihneď naložte valec stropnou farbou.

Ak chcete použiť valec, naplňte hlbokú časť valčekovej misky farbou a zariadenie prevráťte farbou, až kým nebude pokrytý vlas. (V závislosti na štruktúre vášho stropu fungujú niektoré kryty valčekov lepšie ako iné; preberajte odmerku v našom sprievodcovi najlepšími maliarskymi valcami a uistite sa, že ste vybrali ten správny.) Kľúčom nie je ponoriť valec, ale skôr ho kĺzať. na farbu jemne prepracúvajte tam a späť v plytkej časti podnosu, až kým nebude zdriemok úplne zakrytý a kvapky farby nebudú minimálne.


6. Pripojte predlžovaciu tyč na valec a naneste prvý náter.

Ak chcete maľovať strop, použite úplne natiahnutý valec naplnený farbou a vytvorte kľukatý vzor s rozmermi 3 až 4 palce štvorcový. Ďalej prejdite cez tú istú oblasť pomocou rovnomerných a kontrolovaných ťahov, aby ste vyrovnali farbu. Dbajte na to, aby z okraja valca nezanechávali farby. Pretože musíte pracovať, keď je farba ešte mokrá, obráťte sa na menšie úseky a okraje lemujte, aby ste zmenšili zreteľné viditeľné čiary medzi úsekmi.

7. Podľa potreby naneste druhú vrstvu.

Počkajte, kým prvý náter dokonale zaschne po dobu odporúčanú na plechovke. V závislosti od farby a pokrytia bude možno potrebné zopakovať postup od čiary rezu (krok č. 4) až po maľovanie (krok č. 6).

8. Vyčistite náradie.

Uistite sa, že ste vyčistili vaše štetce, valček a zásobník na farby vlažným mydlom a vodou. Hrebeň na štetec a nástroj pre maliarovku so zárezom na čistenie valčekov by mali pomôcť vytiahnuť a vytlačiť poslednú farbu. Potom ich opláchnite iba vodou, kým neodstránite pretrvávajúce mydlo.

Pretrepte, vymažte a vytlačte prebytočnú vodu. Alebo zvážte rýchlostné sušenie pomocou kefy a valčekovej odstredivky!


Pozri si video: Jak správně vymalovat stěny a stropy (Jún 2021).