Trávnik a záhrada

Rádio: kosačka na výšku kosačky


Bez ohľadu na typ trávnika, ktorý máte na záhrade, ak ho chcete udržiavať čo najlepšie, uistite sa, že je kosačka nastavená na kosenie v správnej výške.

Počúvaj NA VYŠŠEJ VÝŠKE alebo si prečítajte nasledujúci text:

A čo presne je správna výška? Pre začiatočníkov skúste postupovať podľa pravidla jednej tretiny. Ide o to, že by ste nemali naraz tráviť viac ako jednu tretinu trávy.

Takže, ak máte, povedzme, tráva Bermudy, ktorá je najzdravšia, keď ju budete držať o niečo viac ako centimeter, akonáhle sa začne okrajiť smerom k dvom palcom. V prípade kostravy alebo raže, ktoré najlepšie dosahujú výšku dva až tri palce, budete musieť nastaviť výšku kosačky o niekoľko stupňov.

Zväčšenie výšky je tiež dobrý nápad, ak je trávnik stresovaný teplom, suchom, chrobákmi alebo inými faktormi. Udržiavanie trávnika v správnej výške nielen podporuje zdravý rast, ale tiež pomáha udržiavať burinu na uzde.

Nastavenie výšky na väčšine kosačiek je jednoduché. Len si prečítajte príručku.

rádio je novo zavedený denný rozhlasový spot prenášaný na viac ako 75 staniciach po celej krajine (a rastie). Svoju dennú dávku môžete získať tu počúvaním alebo čítaním 60-sekundovej rádiovej špičky domáceho kúrenia Bob.