Podlahy a schody

Čo by Bob urobil? Výplne nechtových otvorov


Odstránil som nejaký koberec a chcem povrchy z tvrdého dreva nižšie opraviť. Čo by som mal použiť na vyplnenie otvorov, ktoré zostali po prúžkoch na koberce a sponkách, ktoré držali čalúnenie kobercov?

Podlahové dosky sú zriedkavo priklincované, aspoň nie v moderných inštaláciách. Takže v týchto dňoch je situácia, ktorú popíšete - stav podlahy po odstránení kobercov od steny po stenu - jednou z mála situácií, keď by sa majiteľ domu stretol s podlahou z tvrdého dreva prepletenou malými dierami.

Aký je najlepší liek? Závisí to od toho, či v rámci procesu povrchovej úpravy drevených podláh plánujete podlahu obrúsiť na holé drevo. Ak áno, odporúčam použiť výplň do dreva. Ale ak nie, odporúčam podobný, ale iný produkt: tmel na drevo. Bývalá stvrdne a dá sa brúsiť. Ten nikdy nikdy úplne nezaschne a nie je určený na brúsenie; je to oprava po skutočnosti.

Plnivo do dreva na holé drevo
Pred zatlačením časti produktu do každej diery na nechty postupne mieste malé množstvo plniteľnej latexovej drevnej výplne (ako je táto, od Minwaxu), a to pomocou stierača alebo trojpalcovej stierky.

Predtým, ako bude mať možnosť stvrdnúť, očistite všetky nesprávne vložené výplne, ale ak sa vám niečo nepodarí, nemusíte sa obávať. Nie je potrebné byť precízny. Konieckoncov, budete piesok celú oblasť.

V prípade povrchovo naneseného tmelu môžete brúsiť až po zaschnutí produktu, niekde medzi 15 až 30 minútami, v závislosti od hĺbky opravy. Pri hlbších dierach trvá zaschnutie dreva dlhšie zaschnutie, niekedy až 8 alebo 10 hodín.

Vezmite na vedomie, že výplň sa môže po vyschnutí zmenšiť, čo si vyžaduje druhú doplnkovú aplikáciu. Výplň tiež neberie škvrny rovnakým spôsobom ako drevo, takže hladký vzhľad môže byť ťažké dosiahnuť.

Tmel na drevo na hotové podlahy
Zatiaľ čo nezáleží na tom, aký druh drevnej výplne nakoniec použijete, pri práci s drevným tmelom je dôležité vybrať najvhodnejší produkt. Cieľom je zistiť odtieň tmelu, ktorý čo najbližšie zodpovedá farbe vašej podlahy.

Ak nemôžete nájsť tmel, ktorý vyzerá rovnako ako povrch podlahy, zvážte zmiešanie dvoch alebo viacerých odtieňov tmelu; zmes vás môže dostať bližšie k značke, ako by mohol mať ktorýkoľvek jediný odtieň. Jednoducho mieste tmely dokopy, až kým nebudú poddajné, a potom zatlačte produkt do každého otvoru pre nechty.

Pri práci s nástrojom, ktorý nepoškrabá pieskovú podlahu, buďte opatrní - ideálny je plastový tmel. Nerobte si starosti, keď tmel nevyzerá sušiť; v skutočnosti by to nemalo zaschnúť. Prebytok utrite mäkkou handričkou a zavolajte ho každý deň.

Lákavé, aj keď to môže byť, nepoužívajte omietky podobné výplniam, ako je spackling alebo spojovacia zmes, či už plánujete piesok na podlahu alebo nie. Tieto výrobky zaschnú do krehkého povrchu a vďaka pohybom podlahy sa takmer úplne uvoľnia.