Zastrešenie a vlečka

Sprievodca pre kupujúcich: Vonkajšie farby


Maľovanie na vonkajšej strane vášho domu pravdepodobne nie je váš nápad na dobrý čas. Ale ak použijete správnu farbu, môžete očakávať, že výsledky budú vyzerať sviežo desať rokov na štukovanom povrchu a až sedem rokov na vedľajšej koľaji. Najlepšie exteriérové ​​farby, či už na báze latexu alebo oleja, vytvárajú trvanlivé spojenie na vedľajšej koľaji, palube alebo čokoľvek inom, čo maľujete vonku, poskytujú ochranu pred prvkami, pričom jej dodávajú svieži nový vzhľad. Použitie nesprávneho náteru však môže viesť k praskaniu a olupovaniu do jedného roka.

Pretože vonkajšie povrchy sú vystavené tvrdým UV lúčom, teplotným extrémom a búrok s búrkami, pripravte sa na kvalitný náter navrhnutý pre materiál, s ktorým pracujete. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli, čo robí vynikajúcu vonkajšiu farbu a prečo sú nasledujúce vzorce z nášho zoznamu najlepšie pre konkrétne projekty.

  1. NAJLEPŠIE PRE BRICK ALEBO STUCCO: Valspar Duramax ploché murivo a štukové farby
  2. NAJLEPŠIE PRE DREVOSŤ DREVO ALEBO VLÁKNINY: Sherwin-Williams Emerald Exteriérová akrylová latexová farba
  3. NAJLEPŠIE PRE PODLAHY PODLAHY: BEHR Prémiová interiérová / exteriérová verandová farba s nízkym leskom
  4. NAJLEPŠIE NA OBRÁBANIE CELKOVEJ OLEJOVEJ FARBY NA OBRÁZKU: Valspar Stormcoat Flat neutrálna základná vonkajšia farba

Bez ohľadu na to, aký je projekt v prírode, pred nákupom farby zvážte nasledujúce faktory:

Trvanlivosť

Galon vonkajšej farby beží kdekoľvek od 8 dolárov na viac ako 50 dolárov - a to je oblasť, kde zvyčajne dostanete to, za čo platíte. Drahšie farby obvykle obsahujú prísady vyššej kvality a majú dlhšie záruky. Farba s 15-ročnou zárukou bude pravdepodobne odolnejšia ako farba s 5 až 10-ročnou zárukou.

Nízke VOC

Chemikálie a rozpúšťadlá nachádzajúce sa vo výrobkoch vo farbách môžu emitovať toxické výpary známe ako prchavé organické zlúčeniny (VOC). Tieto zapáchajúce výpary môžu pri vdýchnutí spôsobiť bolesti hlavy a nevoľnosť. Aj keď je menej pravdepodobné, že vás pri maľovaní vonku obťažujú, možno si budete chcieť zvoliť farbu označenú ako „Low-VOC“ alebo „Zero-VOC“. farby, olej a latex, olejová farba je vyššia pri VOC.

Čas schnutia

Rôzne farby majú rôzne časy zasychania a pred nanesením druhého náteru musíte počkať, kým prvý náter nezaschne. Toto je potrebné zvážiť, ak máte čas na dokončenie projektu. Väčšina latexových farieb schne na dotyk do niekoľkých hodín a druhý náter sa môže aplikovať za štyri až šesť hodín. Olejová farba však zaschne na dotyk do šiestich až ôsmich hodín a môže trvať až 24 hodín, kým bude možné naniesť druhú vrstvu. Doby zaschnutia sú uvedené na plechovke na farby.

Trvalá farba

Farby nízkej kvality obsahujú lacné pigmenty, ktoré v priebehu času miznú, najmä ak má natretý povrch južnú expozíciu a je vystavený priamemu slnečnému žiareniu. Nezabúdajte tiež na to, že tmavé farby s väčšou pravdepodobnosťou vyblednú ako svetlé odtiene vášho exteriéru. Ak idete s tmavým alebo svetlým odtieňom na ozdobách alebo roletách, vyhľadajte v zozname prísad „oxid titaničitý“ - drahý, ale dlhotrvajúci pigment, ktorý sa zvyčajne nachádza iba v prémiových farebných linkách.

Odolnosť voči poveternostným vplyvom

Dobrý náter by mal byť schopný zvládnuť všetko, čo Matka príroda hodí. Olejové farby sú veľmi dobre odolné voči dažďu a po mnoho rokov bol olej štandardom pre vonkajšie nátery. To sa zmenilo s vývojom akrylovej latexovej farby. Akryl je spojivo, ktoré umožňuje latexu mierne sa ohýbať, takže je menej pravdepodobné, že sa stane krehkým a praskajúcim, a preto dokáže lepšie odpudzovať dážď. Štítky s najvyššou kvalitou latexových farieb obsahujú slová „všetky akrylové“ alebo „100% akrylové“. Zatiaľ čo lacnejšie farby často obsahujú malé množstvo akrylových materiálov, zvyčajne neobsahujú dosť, aby bola farba skutočne odolná voči poveternostným vplyvom.

Klimatická vhodnosť

Potreby farieb sa líšia v závislosti od regiónu a farba, ktorá je vhodná pre oblasť vysokej púšte v Novom Mexiku, nemusí byť tou najlepšou voľbou pre vlhkú oblasť, ako je napríklad Louisiana. Prísady do farieb môžu znamenať rozdiel medzi lakovaním, ktoré trvá viac ako desať rokov a prácou, ktorá trvá iba niekoľko rokov. Ak žijete vo vlhkej alebo daždivej oblasti, kupujte farby označené ako „odolné proti plesniam“ a ak žijete tam, kde slnko väčšinu času svieti, vyhľadajte štítky s farbami, ktoré sú označené ako „odolné voči UV žiareniu“.

Vhodnosť povrchu

Aj keď existujú výnimky, všeobecným pravidlom je použitie rovnakého typu farby, aký je už na povrchu. Napríklad, ak bola vaša vlečka už natretá latexom, zvoľte latex a ak bola natretá olejom, zvoľte olej. Nanášanie olejovej farby na latex často spôsobuje bublanie a lúpanie, pretože rozpúšťadlá v olejovej farbe rozpúšťajú latex. Zvolená farba by mala byť kompatibilná aj s materiálom, ktorý maľujete. Farba určená na zakrytie drevených obkladov nemusí dobre priliehať na hliníkové alebo vinylové obklady. Kompatibilita je uvedená na plechovke farieb av online popise výrobkov.

NAJLEPŠIE PRE BRICK ALEBO STUCCO: Valspar Duramax ploché murivo a štukové farby (132 dolárov za päť galónov)

Ploché murivo na báze latexu Valspar Duramax a Stucco Paint vysychajú do ultra-plochého povrchu, aby povrchové nedostatky na tehly prakticky zmizli. Farba obsahuje elastoméry, ktoré pomáhajú odolávať praskaniu a odlupovaniu, a tiež poskytuje odolnosť voči plesniam a plesniam. Kupujúci Lowe, ktorí uvádzajú trvanlivosť a vynikajúce pokrytie, dávajú Duramaxu 4,5 hviezdy. Je k dispozícii v 5-galónovej vedre (dosť na pokrytie 650 štvorcových stôp) a je možné ho objednať online na vyzdvihnutie v miestnom stredisku pre zlepšenie domova.

K dispozícii na Lowes.


NAJLEPŠIE PRE OBKLADY DREVA ALEBO VLÁKNINY: Sherwin-Williams Emerald exteriérová akrylová latexová farba (58 dolárov za galón)

Nákupcovia Sherwin-Williams ocenili 4,4 hviezdami Emerald Exterior Acrylic Latex Paint za kvalitu a odolnosť a 87 percent by to odporučilo priateľom. Táto prémiová farba nebude blisterovať ani odlupovať a poskytuje vysoko kryciu rovnú povrchovú úpravu na zakrytie nedokonalostí na vedľajšej koľaji. Obsahuje prísady odolné voči plesniam, vďaka čomu je dobrou voľbou pre domácnosti vo vlhkom podnebí a má nízky obsah VOC, takže výpary nie sú problémom. Jeden galón pokrýva až 250 štvorcových stôp a farba sa dodáva s obmedzenou doživotnou zárukou.

K dispozícii na stránkach Sherwin-Williams.


NAJLEPŠIE PRE PODLAHY: BEHR Prémiová a exteriérová verandová farba s nízkym leskom (29 dolárov za galón)

Podlahy verandy a terasy vidia veľa premávky a potrebujú tvrdú farbu, aby sa im postavili. BEHR Premium nízko lesklý interiérový / exteriérový verandový náter vyplní účet bez odierania, praskania, olúpania alebo opotrebovania pod nohami. Špičková farba na verandu odoláva plesniam a zároveň poskytuje povrch s nízkym leskom, ideálny pre väčšinu aplikácií na verande. Nákupcovia Home Depot to udeľujú 4,4 hviezdam za trvanlivosť a pokrytie (jeden galón dokáže urobiť až 400 štvorcových stôp). Dodáva sa v tradičnej bridlicovej šedej a iných farbách; môžete si ho nechať zafarbiť.

K dispozícii na domácom sklade.


NAJLEPŠIE NA OBLASŤ CELKOVEJ OLEJOVEJ FARBY NA OBRÁZKU: BEHR Semi-Gloss Alkyd Smalt (36 dolárov za galón)

Ak je váš domov v súčasnosti športovo maľované olejovými dverami, roletami, parapetmi atď., Semi-Gloss Alkyd Enamel spoločnosti BEHR je vynikajúcou voľbou pre osvieženie. Nákupcovia systému Home Depot mu dávajú výdatné 4,8 hviezdy, čo sa týka životnosti, zachovania farieb a profesionálneho vzhľadu pololesklého povrchu. Farba je kompatibilná s drevom a kovom a je odolná proti škvrnám, poškriabaniu a plesniam. Jeden galón pokrýva až 500 štvorcových stôp, a zatiaľ čo uprednostňujeme olejovaný čaj, farba prichádza v mnohých iných farbách.

K dispozícii na domácom sklade.