Trávnik a záhrada

Rádio: Malé yardy


Dobre navrhnutý vonkajší priestor je ako mať v dome ďalšiu izbu. Dokonca aj malý dvor je skvelým pokladom, ale jeho funkčnosť a krása si vyžaduje inteligentné terénne úpravy. Tu je niekoľko tipov, ako čo najlepšie využiť svoj malý dvor.

Počúvaj NA MALÝCH PRIESTOROCH alebo si prečítajte nasledujúci text:

Najskôr udržiavajte priestor otvorený a prehľadný. Vyhnite sa oploteniu súkromia. Namiesto toho sa rozhodnite pre mäkké nastavovače hraníc, ako sú výsadba a živé ploty. To zabráni tomu, aby sa váš dvor cítil zahltený.

Rovnakým spôsobom si vyberte malé, nenápadné zariadenie a zrieknite sa veľkých štruktúr, ako sú pergoly. Využite všetky štvorcové zábery; dokonca aj zanedbaný dvor sa môže stať tichým jedálenským kútom alebo útulným kútikom na čítanie.

Ak chcete vytvoriť jednotný dizajn a minimalizovať neporiadok, vytvorte jediný ohnisko - fontánu, strom alebo sochu. Medzitým vyberte nábytok, ktorý má dvojitú povinnosť. Napríklad si vyberte lavičky, ktoré poskytujú sedenie aj skladovanie, a ak je to možné, začleňte sedenie do tvrdých opláštení, ako sú oporné steny.

Záhradnícke obaly a zvislé výsadby sú zvlášť vhodné do malých priestorov. Kvety, zelenina a dokonca aj malé stromy môžu v nádobách prosperovať a vytvárať nádhernú kombináciu textúr, farieb a výšok. Ešte lepšie je, že sa môžu pohybovať okolo a vytvárať menšie „miestnosti“ vo vašom záhrade. Závesné koše, mreže so zadnou zeleňou a kvetináče namontované na stenách všetky priťahujú pozornosť a prinášajú záujem a hĺbku do malých priestorov.

rádio je novo zavedený denný rozhlasový spot prenášaný na viac ako 75 staniciach po celej krajine (a rastie). Svoju dennú dávku môžete získať tu počúvaním alebo čítaním 60-sekundovej rádiovej špičky domáceho kúrenia Bob.