+
Trávnik a záhrada

Rádio: Crabgrass


Crabgrass je otravná vetvička, ktorá môže skutočne zničiť vzhľad vášho trávnika. Nezačiarknuté, keď sa semeno pohybuje, môže sa rýchlo šíriť po širokých oblastiach. Tu je návod, ako ho zastaviť v stopách.

Počúvaj NA CRABGRASSalebo si prečítajte nasledujúci text:

Najlepším priestupkom je, samozrejme, dobrá obrana, čo znamená udržiavať váš trávnik hustý a zdravý a kosiť ho vysoko. To vytvára hlboký tieň v koreňoch, čo sťažuje začiatočníkom krabov.

Ak vidíte malý rast krabia tráva, potiahnite ju ručne a zlikvidujte ju. Nepoužívajte mulčovaciu kosačku na trávniku, ktorý má škvrny od krabov, pretože semená rozprestierajú iba širšiu oblasť.

Ak je vaša krabia tráva široká, budete musieť odstrániť postihnuté oblasti trávnika pomocou kultivátora alebo zhŕňača a potom ich znova nasadiť. Novo naočkovanú plochu udržiavajte na miernom napojení, až kým nepríde tráva, a okamžite znova nasaďte všetky holé miesta.

Ak máte pretrvávajúce problémy s crabgrassom, príďte na jar, možno budete chcieť na svojom trávniku použiť prevenciu proti crabgrassu. Tým sa zabráni tomu, aby akékoľvek semeno, ktoré fúka z ložísk vašich susedov, zakorenilo vaše.

rádio je novo zavedený denný rozhlasový spot prenášaný na viac ako 75 staniciach po celej krajine (a rastie). Svoju dennú dávku môžete získať tu počúvaním alebo čítaním 60-sekundovej rádiovej špičky domáceho kúrenia Bob.